Kezdőlap Világgazdaság A Gazprom fagyos telet szeretne az európaiaknak
No menu items!

A Gazprom fagyos telet szeretne az európaiaknak

Az európai háztartások az idei télen még mindig megfagyhatnak egy súlyos hidegbetörés során, annak ellenére, hogy a kontinens már majdnem feltöltötte gáztárolóit – jelentette ki a Gazprom első embere.

A tél viszonylag enyhe lehet, de egy hét vagy akár öt nap is abnormálisan hideg lesz, és lehetséges, hogy egész városok és területek, ne adj’ isten, megfagynak” – mondta Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója szerdán Moszkvában, az Orosz Energiahéten.

A téli csúcskereslet napjaiban Európában naponta mintegy 800 millió köbméter földgáz hiányozhat, ami a teljes fogyasztás egyharmadát jelenti – tette hozzá Miller, aki nem azonosított elemzők munkájára hivatkozott a Bloomberg beszámolója szerint.

Alekszej Miller

Oroszország hónapok óta csökkenti a szállítást a régióba, miután a Nyugat és a Kreml között megromlott a viszony az ukrajnai invázió miatt. A Gazprom korábban napi 600 millió és 1,7 milliárd köbméter között szállított Európának a téli csúcskereslet időszakában – mondta Miller.

Európa függősége a földalatti gáztárolóktól jelentősen megnőtt az üzemanyagimportban bekövetkezett változások miatt – hangsúlyozta a cégvezér.

Az európai gázkészletek jelenleg mintegy 91%-ban vannak feltöltve. A legpesszimistább becslések szerint a létesítmények márciusban, amikor a gázkivétel jellemzően véget ér, mintegy 5%-os telítettségen állnak majd – részletezte Miller.

Persze, Európa túl fogja élni, de mi fog történni a gáz betáplálásáig” a tárolókba 2023-2024-es tél előtt? “Akkor lesz világos, hogy az energiaválság nem rövid időre jött el” – zárta előadását a Gazprom vezérigazgatója.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Évzáró találkozón erősítették együttműködésüket a vajdasági magyar vállalkozók és borászok

Közös évzáró rendezvényt tartott a Vajdasági Magyar Vállalkozók Egyesülete...

Napi 870 forint körüli átlagos utasbiztosítási díjjal számolhatnak a síelők az idei szezonban

A síelés intenzív sport, jellemzően a fiatalabb korosztály köt síbiztosítást: a biztosított utasok 80 százaléka 45 év alatti.

Fenyőfajból bőséges kínálattal várják a vásárlókat a hazai termelők

A szervezetek adatai szerint hazánkban mintegy 3 ezer hektáron termesztenek fenyőfát, főleg Vas, Zala, Somogy megyében, de az Északi-középhegységben - a Mátra és a Bükk környékén -, valamint Nógrád és Heves megyékben is sokan foglalkoznak ezzel.

Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács

Magyarország a mesterséges intelligencia tanáccsal olyan szervezetet hozott létre, amely képes arra, hogy bármilyen, a mesterséges intelligencia területén felmerülő kérdésre választ vagy iránymutatást tudjon adni
Hirdetés

Hírek

Napi 870 forint körüli átlagos utasbiztosítási díjjal számolhatnak a síelők az idei szezonban

A síelés intenzív sport, jellemzően a fiatalabb korosztály köt síbiztosítást: a biztosított utasok 80 százaléka 45 év alatti.

Fenyőfajból bőséges kínálattal várják a vásárlókat a hazai termelők

A szervezetek adatai szerint hazánkban mintegy 3 ezer hektáron termesztenek fenyőfát, főleg Vas, Zala, Somogy megyében, de az Északi-középhegységben - a Mátra és a Bükk környékén -, valamint Nógrád és Heves megyékben is sokan foglalkoznak ezzel.

Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács

Magyarország a mesterséges intelligencia tanáccsal olyan szervezetet hozott létre, amely képes arra, hogy bármilyen, a mesterséges intelligencia területén felmerülő kérdésre választ vagy iránymutatást tudjon adni

Az AVIAREPS nyerte a 2025-ös World’s Leading Airline GSA díjat a 2025-ös World Travel Awards-on

A díjat a világ turisztikai szakemberei szavazatai alapján ítélték oda, és az AVIAREPS vezető szerepébe, szakértelmébe és kiváló szolgáltatásaiba vetett iparági bizalmat tükrözi.

Hitelmoratóriummal segíti a kormány a gazdákat

A moratórium alkalmazása nem automatikus, a  gazdálkodónak be kell jelentenie a hitelezőnél, hogy részt kíván venni benne.

Fontos határidők: eddig lehet befizetni a pénztárakba év végén

A december végéig az önkéntes pénztári számlára beérkező és jóváírt befizetések után vehető igénybe a legfeljebb 150 ezer forint adó-visszatérítés. Ahhoz, hogy ezt a lehetőséget ki tudjuk használni, érdemes időben elindítani a fizetést, különben kicsúszhatunk az időből - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői.

Friss kutatás: Karácsonykor túlköltenek a magyarok, januárban jön a megbánás

Az instacash 641 ember megkérdezésén alapuló, a karácsonyi vásárlási szokásokról készült felmérésében összesen 11 kérdésre kereste a választ.

Stratégiai partnerség a rugalmasabb csomagátvételért

A GLS Hungary csomaglogisztikai szolgáltató több mint 2000 futárból, 88 depóból, egy központi csomagszortírozó üzemből és több mint 3500 átadópontból álló hálózatával Magyarország teljes területén elérhető.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.