Kezdőlap Hírek Átnevezik az oroszországi repülőtereket
No menu items!

Átnevezik az oroszországi repülőtereket

Jóváhagyta Vlagyimir Putyin elnök, hogy Oroszország több mint negyven repülőterét nevezzék el híres személyekről, így a moszkvai Seremetyjevót a legnagyobb orosz költőről, Alekszandr Puskinról, Domogyedovót pedig Mihail Lomonoszov polihisztorról.

Az erről szóló, a publikálás időpontjában érvénybe lépő rendelet már meg is jelent az orosz online hivatalos közlönyben. Az elnevezésekről 2018-ban országos szavazással döntöttek, csaknem ötmillió ember bevonásával. Öt repülőtér esetében az év legvégén második fordulót kellett tartani, Szentpétervár és Volgográd esetében pedig, mivel a voksolás nem emelt ki egyértelmű favoritot, nem kap második nevet a városi légikikötő.

A voksolás eredményeképpen a fővárosi Vnukovót Andrej Tupoljev repülőgép-konstruktőrről, Krasznojarszk légikikötőjét pedig a város nagy szülöttjéről, a 2017-ben elhunyt világhírű baritonról, Dmitrij Hvorosztovszkijról nevezik el.  Krasznodar repülőtere II. (Nagy) Katalin cárnő, Magadáné a legendás szovjet színész és bárd, Vlagyimir Viszockij, Sztavropolé Alekszandr Szuvorov hadvezér, Juzsno-Szahalinszk Anton Csehov író, Murmanszké pedig az utolsó uralkodó, II. Miklós után lesz elkeresztelve.

Moszkva és Oroszország legforgalmasabb légikikötője, a Seremetyjevó ezentúl Alekszandr Puskin nevét viseli. Kép forrása: Wikipedia. azüzlet.hu
Moszkva és Oroszország legforgalmasabb légikikötője, a Seremetyjevó ezentúl Alekszandr Puskin nevét viseli. Kép forrása: Wikipedia

Voronyezsben a leszálló gépek utasait I. Péter cár, Kalugában Konsztanytin Ciolkovszkij, az orosz és szovjet rakétatudomány és űrkutatás úttörője, Asztrahanyban Borisz Kusztogyijev festő nevét viselő repülőtereken fogadják ezentúl.

Kalinyingrádban Jelizaveta Petrovna cárnő, I. Péter és I. Katalin lánya, Cseljabinszkban Igor Kurcsatov fizikus, Szimferopolban Ivan Ajvazovszkij, a tenger romantikus festője, Szocsiban Vitalij Szevasztyjanov űrhajós, Szamarában Szergej Koroljov repülőgép-konstruktőr, Minyeralnije Vodiban Mihail Lermontov orosz, Kazanyban Gabulla Tukaj tatár, Ufában pedig Musztaj Karim baskír költő kapta a legtöbb voksot.

A voksolás első szakaszában, amikor a részvevők “alulról” kezdeményezhették a névadást, a szervezők kirostáltak néhány jó eséllyel elindított személyt. Köztük olyan népszerű zenészeket, mint Omszk esetében Jegor Letovot, a Grazsdanszkaja Oborona post punk/pszichedelikus rockegyüttes 2008-ban elhunyt alapítóját, valamint Vlagyivosztokéban Ilja Lagutyenkót, a Mumij Troll zenekar, Szentpéterváréban pedig Szergej Snurovot, a Leningrad frontemberét. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nem fizet osztalékot az AutoWallis és a PannErgy

Az éves közgyűlés határozata alapján nem fizet osztalékot az AutoWallis, az erre fordítható összeg eredménytartalékba kerül a társaság növekedési stratégiájának támogatása érdekében

Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója

Az OTP történelmének legsikeresebb évét zárta 2024-ben, a bank kiemelkedő jövedelmezőséget ért el, tőkehelyzete rendkívül stabil, a régióban piacvezető

Az MNB megtiltotta egy magánszemélynek, hogy jogosulatlan betétet gyűjtsön a fogyasztóktól

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) ideiglenes intézkedésként, vizsgálatának lezárásáig...

A 2026-os költségvetés tervezete a Költségvetési Tanácsnál

Csütörtökön a kormány átadta a 2026-os költségvetés tervezetét a Költségvetési Tanácsnak.
Hirdetés

Hírek

Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója

Az OTP történelmének legsikeresebb évét zárta 2024-ben, a bank kiemelkedő jövedelmezőséget ért el, tőkehelyzete rendkívül stabil, a régióban piacvezető

Tanulsz? Lakást kapsz! Bécsben

Bécs városa 2025. május 1-jétől új lakhatási akciót indít a felsőoktatásban tanuló diákok számára, aminek keretében akár 1.000 önkormányzati lakás válik elérhetővé számukra.

Új ökoturisztikai központ lesz a Nagyszéksós-tónál

Kiemelkedő ökoturisztikai beruházás kezdődik a Nagyszéksós-tónál 1,4 milliárd forintos uniós támogatással.

Zebrák a falvakban

Kihirdeti kedden a kormány az utcák és járdák felújítására szóló pályázatát a falusi önkormányzatok számára.

450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök.

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mostantól fesztiválokon és tömegrendezvényeken is könnyen visszaválthatjuk a palackokat, dobozokat, üvegeket.

Deviza – Erősödött a forint jegyzése

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

IMF: Világgazdasági recesszió nem lesz, de rugalmasabb világgazdaság jöhet a vámháborúk miatt

A világgazdaság továbbra is szilárd lábakon áll – legalábbis...
Hirdetés

Gazdaság

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.