Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Az Apple beégett a mesterséges intelligenciájával. 2026-ig várni kell a megoldásra
No menu items!

Az Apple beégett a mesterséges intelligenciájával. 2026-ig várni kell a megoldásra

Fotó: Freepik

Az Apple bejelentette, hogy a Siri hangalapú asszisztensének egyes mesterséges intelligenciafejlesztései 2026-ig késnek. Az Apple egy közleményben bejelentette, hogy egy új, személyre szabottabb Siri fejlesztésén dolgozik, amely jobban igazodik a felhasználók egyéni kontextusához, és képes az alkalmazásokon belül, illetve azok között feladatokat végezni a felhasználók helyett. „Hosszabb időbe telik, mint gondoltuk, hogy ezeket a funkciókat megvalósítsuk, és várhatóan a következő évben fogjuk bevezetni őket” – áll a cég közleményében. Az iPhone-gyártó azonban nem indokolta meg a késedelmek okát, holott korábban azt ígérte, hogy az új funkciók 2025-ben érkeznek a Reuters tudósítása szerint.

Tavaly az Apple bemutatta az Apple Intelligence névre keresztelt, mesterséges intelligenciára épülő funkciócsomagot, amely számos új képességet hozott a felhasználók számára. Ezek között szerepelt például az e-mailek újraírása vagy a zsúfolt postaládák tartalmának összegzése. A legnagyobb figyelem mégis a Siri asszisztens fejlesztésére irányult: az Apple azt szeretné, ha a virtuális asszisztens képes lenne az eszközökön tárolt adatok alapján alkalmazásokba be- és kilépni, valamint konkrét feladatokat elvégezni. A cég által említett példák szerint a Siri a jövőben például megtalálhatná egy barát által ajánlott podcastot, vagy előhívhatná egy rokon repülőút-követési adatait – mindezt a készüléken lévő információk felhasználásával.

Az Apple emellett egy hatalmas, felhőalapú számítástechnikai infrastruktúrát épít ki, amely a saját chipjein fut. Ez a lépés arra szolgál, hogy a vállalat megőrizze adatvédelmi elkötelezettségét, miközben fejlett mesterséges intelligencia funkciókat kínál. A közlemény szerint a Siri naponta 1,5 milliárd felhasználói kérést kezel, ami jól mutatja az asszisztens népszerűségét és a rá nehezedő terhelést.

A riválisok sem tétlenkednek: az Alphabet, a Google anyavállalata tavaly integrálta a Gemini modellt a saját asszisztensébe, míg az Amazon a múlt hónapban mutatta be az Alexa AI-alapú átalakítását. Utóbbi új funkciói a Prime-előfizetők számára ingyenesek, más felhasználóknak azonban havi 19,99 dolláros díjat kell fizetniük érte. Vagyis az Apple-t nem csak a technológiai, hanem piaci versenyhelyzet oldaláról is igencsak szorongatják a vetélytársak.

Érsek M. Zoltán

Bár az Apple Intelligence és az új Siri ígéretes fejlesztéseket hozhat, a csúszás némi bizonytalanságot vet fel a rajongók és a befektetők körében. A következő év kulcsfontosságú lesz annak eldöntésében, hogy az Apple képes-e lépést tartani a mesterséges intelligencia terén zajló rohamos fejlődéssel, miközben megőrzi a felhasználói élmény és adatvédelem terén felépített hírnevét.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Egyre többen fedezik fel Lengyelország szépségeit, besegít a Wizzair és a Ryanair is

Tavaly húszezerrel több magyar látogatott el Lengyelországba, mint az előző évben

Ők így csinálják: Bécs fiataljait célozzák meg

A bécsi városvezetés új, modern kampányt indított, hogy minél több fiatalt vonjon be az áprilisi helyi választásokba. Digitális eszközökkel, influencerek közreműködésével és interaktív tartalmakkal próbálják elérni, hogy a fiatalok valóban éljenek szavazati jogukkal.

Lesz elég hazai húsvéti sonka

A kisebb húsfeldolgozók nehezebb helyzetben vannak, a nagyobb láncokba nem tudnak bekerülni termékeikkel, a kisebb boltokban és üzletekben pedig az alacsonyabb árakkal megjelenő gyengébb minőségű külföldi, így például szlovák termékekkel is fel kell venniük a versenyt.

Drótszamárra fel! Segíti a MÁV-csoport a kerékpáros turizmust

Széleskörű kerékpárszállítási lehetőségekkel és megújult kerékpáros aloldalával segíti a MÁV-csoport a kerékpáros turizmus népszerűsítését
Hirdetés

Hírek

Ők így csinálják: Bécs fiataljait célozzák meg

A bécsi városvezetés új, modern kampányt indított, hogy minél több fiatalt vonjon be az áprilisi helyi választásokba. Digitális eszközökkel, influencerek közreműködésével és interaktív tartalmakkal próbálják elérni, hogy a fiatalok valóban éljenek szavazati jogukkal.

Trump tovább vámolja Kínát, közben mézesmadzagot dob a többieknek – összefoglaló

A CNBC, amely élő folyamban követi Trump elnök kaotikus...

Trump azonnali hatállyal 125 százalékra emeli a kínai vámot, haladékot ad a többieknek.

Donald Trump ismét posztolt a közösségi médiában, ezúttal megint Kínát vette célba. Most azt mondta, hogy 125%-ra emeli a Kínára kivetett vámot - méghozzá „azonnali hatállyal”

Kína 84%-os vámokat jelent be az amerikai árukra a Trumppal való leszámolás során. Európa is visszavág

Kína szerdán 84 százalékos megtorló vámokat vezetett be az...

Trump vámol, a kongresszusi republikánusok közül egyre többen féltik a nyugdíjasokat

A kongresszusi republikánusok már csak azért is aggódnak a...

Kínai válaszlépés: plusz vám és 18 amerikai cég feketelistán a Trump-vámok miatt

A kínai kereskedelmi minisztérium szerdán korlátozásokat vezetett be több...

Megvan a döntés: az EU visszavág az USÁ-nak a vámháborúban

Az USA elleni kereskedelmi ellenintézkedések bevezetésére irányuló bizottsági javaslat...
Hirdetés

Gazdaság

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.