Kezdőlap Tőzsde BÉT - Kisebb negatív korrekció várható
No menu items!

BÉT – Kisebb negatív korrekció várható

Az elemző szerint kisebb negatív korrekció várható szerdán a nyitásban a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), igazodva az aktuális nemzetközi befektetői hangulathoz.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője kiemelte, hogy a BUX kedden megközelítette a 45 ezer pontos ellenállási szintet, de ezúttal sem volt elég erő az áttöréséhez. Ebben az OTP árfolyammozgásának volt szerepe, a bankpapír lefordult, és most a 13 200 forintnál húzódó támaszra érdemes figyelni.

Ugyanakkor azt is megemlítette, hogy az OTP részt vesz majd az üzbég bankrendszer privatizációjában, ezzel az OTP csoport új országban jelenhet meg. Az üzbég piacot jelenleg az állami bankok uralják, egy esetleges privatizáción keresztól jelentős piaci hányadhoz juthatna a magyar bankcsoport  – mondta.

A vezető részvények közül a Richter volt a nap sztárja kedden, a gyógyszergyártó jegyzése új történelmi csúcsra emelkedett, a technikai kép további jelentős felértékelődési potenciált jelez. A Mol árfolyama tovább haladt a 2300 forintos szint felé, amely továbbra is erős ellenállást képez. A Magyar Telekom továbbra is a 405-415 forintos sávban mozoghat – fejtette ki Varga Zoltán.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 129,03 pontos, 0,29 százalékos emelkedéssel, 44 746,76 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 8,8 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 14 forinttal, 0,62 százalékkal 2274 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 150 forinttal, 1,11 százalékkal 13 350 forintra csökkent, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 3,0 forinttal, 0,74 százalékkal 410 forintra nőtt, forgalma 942,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 160 forinttal, 1,79 százalékkal 9105 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,1 milliárd forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Emelkedett a 3, 5 és 10 éves államkötvények aukciós átlaghozama

Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

„Merni kell kockáztatni. Bele kell ugrani.”

Csak egy kósza gondolat volt. Kovács Gyöngyi sosem álmodott kávézóról.

Szeptemberben az ipari termelés bővült

2025 szeptemberében az ipari termelés volumene 1,3 százalékkal meghaladta, míg munkanaphatástól megtisztítva 1,5 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.

Egyre több kínai kütyü kerül a karácsonyfa alá

Innovatív ajándékok jönnek a keleti gyártósorokról
Hirdetés

Hírek

Emelkedett a 3, 5 és 10 éves államkötvények aukciós átlaghozama

Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

Szeptemberben az ipari termelés bővült

2025 szeptemberében az ipari termelés volumene 1,3 százalékkal meghaladta, míg munkanaphatástól megtisztítva 1,5 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.

Alig változott csütörtök reggelre a forint árfolyama

Kevéssé változott, vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Visit Hungary: több százezer utazó töltötte itthon az őszi szünetet

A leginkább vendégmarasztaló desztinációk közül Bük-Sárváron, Debrecen és térségében, a Balatonon és Sopron-Fertő térségében töltötték el a leghosszabb időt a vendégek.

Varga Mihály: a tőzsde a legjobb indikátora a gazdasági folyamatoknak

Az év mérföldkőnek tekinthető a tőzsdei kereskedésben, mivel a BÉT képes volt kiemelkedő eredményekre a komoly globális geopolitikai kihívások ellenére is.

A hazai ingatlandrágulás a külföld felé sodorhatja az ingatlanbefektetőket

Ezekre a kihívásokra és lehetőségekre reagálva rendezik meg az “Ingatlanbefektetés külföldön” konferenciát november 29-én.

BKK: új, téli MOL Bubi-bérletet vezetnek be december 23-ig

A BKK érvényben lévő szolgáltatási szerződése december 23-ig érvényes, a jelenleg elérhető bérletkonstrukció már a szolgáltatás jövőbeni átállásához igazodik.

BÉT- Az OTP húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 29,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Hirdetés

Gazdaság

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Van akinél nagyon komoly szja visszatérítést hozhat ez a megoldás

Az év vége közeledtével érdemes ellenőrizni az idei nyugdíjpénztári befizetéseink összegét, annak érdekében, hogy minél jobban ki tudjuk használni az szja-visszatérítés lehetőségét – hívja...