A tőzsdei kereskedés sem tudta kivonni magát a járvány második hulláma alól: csökkenő árakat, de növekvő forgalmat hozott a Budapesti Értéktőzsdén a szeptember. A BUX a hónap során 34 851 pontról 32 924 pontig esett.
Szeptemberben a világ főbb piacain is jelentősebb volt a visszaesés, bár ezeket rendszerint korrekciók követték, így többnyire mérsékelt maradt a korábbi csúcsokhoz viszonyított gyengülés.
A magyar részvénypiac 220 milliárd forintos összforgalma meghaladta az előző hónapokét, szeptemberben kifejezetten megélénkült a kereskedés. Ezt a 10 milliárd forintos átlagos napi kereskedési érték is jól mutatja, ami az egy évvel korábbi bázishoz képest is 19 százalékos növekedést jelent.
A vezető részvények közül az OTP és a Richter ára a hónap folyamán egyaránt csökkent, bár az eleinte nagyot zuhanó OTP-árfolyam jelentősen emelkedett a hónap végén. A Mol árfolyama enyhén pozitív tartományban zárta a szeptembert.
A Richter árfolyammozgása érdekesen alakult: a hónap közepén még mindenkori legmagasabb árán forgott 7400 forint közelében, majd pár nap alatt nagyjából 15 százalékot zuhant egy, az amerikai piacon várhatóan megjelenő konkurens termékről szóló hírre.
A legnagyobb forgalmat az OTP bonyolította: a bankpapír adta a teljes részvénykereskedés 59 százalékát, 129,1 milliárd forintot. Ugyancsak nagy 45,1 milliárd forintos forgalma volt a Richternek a teljes forgalom 21 százalékával, megelőzve a rendszerint nagyobb forgalmú Molt, amely most a teljes forgalom 16 százalékát adta, 35,8 milliárd forinttal.
A brókercégek kereskedési rangsorában a Wood végzett az élen 121,7 milliárd forintos duplikált forgalommal, az összforgalom 27,7 százalékát adva. A második legnagyobb forgalmú cég az Erste lett 105,7 milliárdos forgalommal, ami az összforgalom 24 százaléka, majd a Concorde 93,7 milliárdos forgalommal következett, amely az összforgalom 21,3 százalékát adta.