Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde BÉT - További emelkedést vár az elemző
No menu items!

BÉT – További emelkedést vár az elemző

Az elmúlt kereskedési napokhoz hasonlóan szerdán is növekedést vár a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

Varga Zoltán előrejelzésében meghatározónak nevezte, hogy a BÉT részvényindexe, a BUX kedden megközelítette a 34 ezer pontot. Várakozása szerint a vezető részvények közül az OTP, a Richter és a Magyar Telekom erősödhet, a Mol viszont folytathatja a gyengülést.

Trippon Mariann

Trippon Mariann, a CIB Bank vezető elemzője szerint a nemzetközi piacokon maradt az óvatos derűlátás, az ázsiai részvényindexek emelkedéssel kezdtek a nyitást követően. Az euróhoz viszonyított forintárfolyam továbbra is a 350 és a 360 közötti sávban maradhat, de közelebb a felső határhoz – tette hozzá.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 611,37 pontos, 1,84 százalékos emelkedéssel, 33 808,22 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A Mol 25 forinttal, 1,25 százalékkal 1979 forintra gyengült, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények 265 forinttal, 3,13 százalékkal 8725 forintra erősödtek, forgalmuk 9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 2,43 százalékkal 379 forintra nőtt, forgalma 204 millió forint volt. A Richter-papírok ára 265 forinttal, 3,98 százalékkal 6915 forintra emelkedett, forgalmuk 2,9 milliárd forintot ért el.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Felgyorsultak a kifizetések a magyar agráriumban

A fejlesztések érdemben erősítik a magyar agrárium versenyképességét.

Mintegy 200 millió forintos fejlesztéssel javul a Natura 2000 területek állapota az Őrségben

A fejlesztések révén visszaterelődik a legérzékenyebb területeken a gépjárműforgalom az azt szolgáló úthálózatra, valamint helyreáll a Pannon gyertyános-tölgyesek, a puhafás ligeterdők, éger- és kőrisligetek, kékperjés láprétek, valamint a sík- és dombvidéki kaszálórétek minősége is.

Terv nélkül milliókat bukhat az építtető a szakértő szerint

A komplex mérnöki mentorálás jelenti a kiutat az építőipari káoszból Hogyan spóroljuk meg a több milliós tanulópénzt?

Rekordévet zárt az e-mobilitás Bécsben

Az elektromobilitás térhódítása 2025-ben is folytatódott Bécsben. A Wien Energie, a város energiaszolgáltatója az elmúlt évben eddigi legnagyobb töltőinfrastruktúra-bővítését hajtotta végre: négy új gyorstöltő parkot nyitott meg fontos közlekedési csomópontoknál, valamint több mint 900 új töltőpontot hoztak létre városszerte.
Hirdetés

Hírek

Mintegy 200 millió forintos fejlesztéssel javul a Natura 2000 területek állapota az Őrségben

A fejlesztések révén visszaterelődik a legérzékenyebb területeken a gépjárműforgalom az azt szolgáló úthálózatra, valamint helyreáll a Pannon gyertyános-tölgyesek, a puhafás ligeterdők, éger- és kőrisligetek, kékperjés láprétek, valamint a sík- és dombvidéki kaszálórétek minősége is.

Terv nélkül milliókat bukhat az építtető a szakértő szerint

A komplex mérnöki mentorálás jelenti a kiutat az építőipari káoszból Hogyan spóroljuk meg a több milliós tanulópénzt?

Megmentettük és újra látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár

Nyolc hónapnyi megfeszített munkával sikerült megmenteni a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtárat, amelyet kenyérbogár-fertőzés sújtott.

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermek számára

Kedvezményes hitelt kapnak az ágazati szereplők a Kisfaludy Turisztikai Hitelközponton keresztül, Vendéglátó Kisokos készül, illetve csökkennek az adminisztratív terhek, "2027-től papírmentessé tesszük a szektort" -.

Világgazdasági Fórum 2026 Davosban: időpontok, helyszín és a legfontosabb témák

Fotó:Linkedin/WEF A globális politikai és gazdasági elit egyik legfontosabb éves...

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja.

Nagy Márton: mellébeszélés helyett 4 konkrét megállapítás a SAFE-hitelről

A SAFE-hitel 200 bázisponttal alacsonyabb kamatozású, mint a piaci devizahitel, tehát olcsóbb finanszírozást tesz elérhetővé a jelenleg elérhető piaci forrásokhoz képest.

Akvizícióval erősít az INTERSPORT, ami a magyaroknak is jó lehet

Az INTERSPORT Ausztria átveszi az INTERSPORT Szlovénia Csoportot. A...
Hirdetés

Gazdaság

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.