Kezdőlap Tőzsde BÉT - Új történelmi csúcson az OTP
No menu items!

BÉT – Új történelmi csúcson az OTP

 A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 275,08 pontos, 0,68 százalékos emelkedéssel, 40 887,58 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt. A vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest, a legnagyobb mértékben az OTP, mely új történelmi csúcson zárt.

Péntek Balázs, a Raiffeisen Bank üzletkötője az MTI-nek elmondta, a New York-i tőzsdék emelkedéssel nyitottak. A Boeingnél a keddi jelentős esés után kis visszakorrigálás látható. A Nasdaq nagyot tudott emelkedni, de nem tudni, a későbbiekben hogyan alakul, tekintve, hogy szerdán Kanada is kitiltotta légteréből a Boeing 737 MAX-eket. Az európai piacokon pozitív volt a hangulat, például a német DAX index plusz 0,46 százalékon áll. A piac a Brexit hosszabb időre való elhalasztására számít – mondta az üzletkötő.

A magyar blue chipek közül kiemelte az OTP-t, amely új történelmi csúcson fejezte be a kereskedési napot.

A Mol 8 forinttal, 0,24 százalékkal 3262 forintra gyengült, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 180 forinttal, 1,50 százalékkal 12 150 forintra erősödtek, forgalmuk 5,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,43 százalékkal 472 forintra nőtt, forgalma 177,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,75 százalékkal 5340 forintra emelkedett, forgalmuk 1,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4066,72 ponton zárt szerdán, ez 5 pontos, 0,12 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A barátságra építve indult el a Danubius Friends kedvezményprogram

Rendhagyó kedvezményprogramot indított visszatérő vendégei számára a Danubius Hotels....

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

A minőségi vidéki élethez járul hozzá a Magyar Falu Program

Nekünk a falu nem a múlt, hanem a jövő – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter. 

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni
Hirdetés

Hírek

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni

NAV: többmilliós bírságra számíthat a szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó

Többmilliós bírságra számíthat egy szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó vállalkozó

Ingatlan.com: júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet

Júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet, ami leginkább az Otthon Start Program előszeleként értékelhető - közölte az ingatlan.com saját adatai alapján

Bécsi tudósok áttörése: klímabarát búzanemesítés

Egy bécsi vezetésű nemzetközi kutatócsoport olyan új búzafajtákat keres és nemesít tovább, amelyek természetes úton csökkenthetik a műtrágyahasználatot.

Ezek az Otthon Start kritikus pontjai

Megjelent az Otthon Start hitel feltételeiről szóló rendelet, ami azon túl, hogy számos helyen pontosította a társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezetet, újdonságokat is tartalmaz.

1,4 milliárd forint bírság az egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 1,4 milliárd forint bírságot szabott ki egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

Elérte a 45 milliárd forintot a Demján Sándor 1+1 Program kifizetéseinek összege

Gyors ütemben halad a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztését célzó Demján Sándor 1+1 Program végrehajtása: már több mint 500 vállalkozás jutott hozzá a támogatási forráshoz összesen 45 milliárd forint értékben, így a kifizetések összege két hét alatt megduplázódott
Hirdetés

Gazdaság

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...