Kezdőlap Címkék Charles Michel-

Charles Michel-

Charles Michel: el kell mélyíteni a belső piacot

El kell mélyítenünk az Európai Unió belső piacát, a vállalatokat tőkével kell segíteni a beruházásokban és az innovációban.

Megállapodtak az uniós csúcson: tilalom jön az orosz olajimport kétharmadára

Megállapodás született a tagállamok között az orosz olaj unióba tartó exportjának betiltásáról, az EU ezzel a lehető legnagyobb nyomást gyakorolja Oroszországra - jelentette be Charles Michel, az Európai Tanács elnöke.

Charles Michel marad az Európai Tanács élén

Az uniós tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács meghosszabbította Charles Michel elnök mandátumát a testület élén, a 2022. június 1-jétől 2024. november 30-ig tartó második két és fél éves időszakra.

Elfogadták az uniós költségvetést és a helyreállítási alapot

Megszületett a megállapodás az Európai Unió következő hétéves költségvetéséről és a koronavírus-járvány utáni helyreállítási alapról a tagállami vezetők csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozóján.

Az Európai Parlament megtorpedózza a korona-konjunktúracsomagot?!

Brüsszelben teljes gőzzel folyik az egyeztetés az Európai Parlament (EP) a Tanács és a Bizottság között a 1.800 milliárd eurós 2021-2027-es költségvetésről és a COVID-konjunktúracsomagról. A képviselők első olvasatban elutasították mindkettőt. Jelentős módosításokat követelnek - továbbra is.

Uniós büdzsé: elfogadták az 1824 millió eurós csomagot

Az uniós tagállamok vezetői elfogadták a 2021-2027 közötti időszak uniós költségvetésről szóló és a koronavírus-járvány okozta károk helyreállítását célzó pénzügyi csomagot - jelentette be az Európai Tanács elnöke.

Uniós büdzsé – A Tanács elnöke 1074 milliárd eurós keretet javasol

Charles Michel, az Európai Tanács elnöke 1074 milliárd eurós uniós keretköltségvetést javasol az Európai Unió számára a 2021-től kezdődő hétéves időszakra. Az uniós pénzek kifizetését a jogállamiság kritériumainak betartásához kötné.

Koronavírus – Így változik az uniós költségvetés

Az Unió országainak vezetői a legfontosabbakról nem, de számos fontos dologban állapodtak meg csütörtöki videokonferenciájukon - mondta Orbán Viktor miniszterelnök. Az Európai Tanács elnöke a pénzügyekről úgy fogalmazott: finanszírozza majd az uniós politikákat, és hitelgarancia lesz a tagállamok számára.

Koronavírus. Az EU 25 milliárd eurós alapot hoz létre

Az Európai Unió tagországainak vezetői a koronavírus okozta gazdasági károk enyhítésére egy 25 milliárd euró értékű befektetési alap létrehozásában egyeztek meg. Az uniós bizottság 7,5 milliárd eurót szabadít fel - közölte az Európai Bizottság elnöke.

Orbán: tisztességes uniós költségvetést akarunk

Tisztességes alapokra kell helyezni az uniós költségvetést, alapkoncepciója ugyanis nem sportszerű: olyan módosítások vannak benne, amelyek a szegényebb országoktól a gazdagok irányába kívánnak pénzeket átcsoportosítani - jelentette ki Orbán Viktor Brüsszelben.

Brexit – Von der Leyen is aláírta a kilépési megállapodást

Aláírta az Egyesült Királyság európai uniós tagságnak megszűnéséről szóló megállapodást Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, valamint Charles Michel, az Európai Tanács elnöke.

Az Európai Tanács elnöke szorosabb gazdasági és monetáris uniót akar

A gazdasági és monetáris unió elmélyítése, valamint a bankunió erősítése mellett érvelt az Európai Tanács elnöke az Európai Unió fő vezetőinek brüsszeli munkamegbeszélésén.

Friss

Tajvan szerint indokolatlanok az amerikai vámok

A tajvani kormány csütörtökön kiadott közleményében észszerűtlennek nevezte az Egyesült Államok által Tajvan termékeire kivetett 32 százalékos vámot

Kína és az EU újrakezdi az ármegállapodási tárgyalásokat az elektromos járművek ügyében

Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniának nem érdeke a kereskedelmi háború

Trump bejelentése után a Brit Iparszövetség (CBI) állásfoglalásban szólította fel a brit kormányt a vámjellegű ellenlépések elkerülésére.

Az olasz kormányfő szerint el kell kerülni a kereskedelmi háborút

Az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti vámháború egyik félnek sem érdeke, megállapodásra kell jutni a kereskedelmi háború elkerülésével

Hírek

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gazdaság

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.