Kezdőlap Címkék Felmérés

felmérés

Deloitte: optimistábbak a pénzügyi vezetők

Lényegesen optimistábbak a közép-európai pénzügyi vezetők 2023-hoz képest, elsősorban az üzleti környezet megítélése javult, de a többi területen is pozitív volt az elmozdulás.

Felmérés: használt autóból is a legolcsóbbat vesszük

Magyarországon a legolcsóbb használt autók a legkeresettebbek, a vevők túlnyomó része 3 millió forint alatt vásárolna - derül ki a totalcar.hu felméréséből.

Minden ötödik hazai cég tervezi a mesterséges intelligencia használatát

A cégek 15 százaléka már használ mesterséges intelligenciára épülő megoldásokat, és minden ötödik tervezi ilyen szoftver bevezetését a hatékonyság növelése érdekében - derült ki a Profession.hu felméréséből, amelyben 197 vállalatot kérdeztek meg.

K&H: a fiatalok alig felének van csak megtakarítása

Az első negyedéves felmérés szerint a 19-29 éves fiatalok 49 százaléka rendelkezett pénzügyi tartalékkal, szemben az előző negyedéveket jellemző 56-60 százalékos aránnyal - közölte a K&H-csoport.

K&H: erősödött a cégek foglalkoztatási szándéka

Erősödött a vállalkozások foglalkoztatási szándéka: a cégek mintegy negyede tervez munkaerőfelvételt, miközben újra 10 százalék alatt van az elbocsátásban gondolkodók aránya - közölte a K&H legfrissebb kutatása alapján.

A hazai cégek 62 százaléka tervez béremelést

Az idén a cégek 62 százaléka tervez béremelést, 6-10 százalék közöttit - közölte a Profession.hu állásportál friss felmérése alapján.

Szöuli kutatók: minél gazdagabb egy ország, annál boldogtalanabbak a fiatalok

Minél gazdagabb egy ország, a benne élő felnőttek annál boldogabbak, ám a fiatalok esetében ennek éppen az ellenkezője igaz. Az egyik ok, hogy a jólét növekedésével a szülők és a tanárok oktatási elvárásai is nőnek - állítják kutatók.

A magyar munkavállalók több mint fele a felmondását tervezi

A munkavállalók jelentős arányú felmondása fenyegeti a cégeket a világ számos országában, köztük Magyarországon is - derült ki a Deloitte felméréséből.

MKIK: jelentősen javultak az üzleti kilátások

Jelentősen javult a vállalkozások helyzetértékelése januárban a negyedévvel korábbihoz képest: az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) negyedéves konjunktúramutatója 2022 októberéhez képest plusz 10 pontról plusz 21 pontra nőtt.

Egyre több magyar ülne elektromos vagy hibrid autóba

A magyar autósok 18 százaléka szeretne egy-két éven belül elektromos vagy hibrid járművet vásárolni, tavaly ez az arány 16 százalék volt - mutat rá a Generali Biztosító januári reprezentatív felmérése.

Pesszimistábbak idén a magyarországi cégvezetők

A magyarországi közép- és nagyvállalatok 41 százaléka számít a cége nettó árbevételének növekedésére idén, szemben a tavalyi 61 százalékkal, és a válaszadók 10 százaléka gondolja úgy, hogy árbevétele csökken, míg 2022-ben ez az arány 3 százalék volt - közölte a Randstad Hungary humánerőforrás-szolgáltató legújabb kutatása alapján.

Csak a magyarok fele optimista a pénzügyeit illetően

A pénzügyi terveket vizsgáló legújabb felmérésben a válaszadók 51 százaléka vallotta magát derűlátónak az év elején, míg 49 százalék borúlátóan tekint az idei évre - derül ki a Generali Biztosító kutatásából.

A fiatalok nem sajnálják a pénzt Valentin-napi ajándékokra

Az 1964 előtt született férfiak jellemzően nem adnak ki pénzt Valentin-napi ajándékra, ezzel szemben a Z-generációba tartozók több mint háromszor annyit költenek, mint egy átlagos napon - derült ki az Erste Bank felméréséből.

MKIK: a hazai cégek 98 százaléka számít működését akadályozó tényezőre

A hazai vállalkozások 98 százaléka számít működését akadályozó tényező megjelenésére a 2022 októberét követő félévben. Növekvő arányban számolnak a nyersanyag- és energiaárak emelkedésével, az árfolyamok kedvezőtlen alakulásával, valamint a kereslethiány növekedésével, ugyanakkor kevesebben tartanak a munkaerőhiánytól - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.

PwC: a hazai cégvezetők háromnegyede nem tervez létszámcsökkentést

A gazdasági kihívások ellenére a magyarországi cégvezetők 78 százaléka nem tervez létszámcsökkentést, 97 százaléka pedig nem csökkenti a dolgozók javadalmazását a következő 12 hónapban - ismertette a PwC Magyarország adótanácsadási üzletágának cégtársa a tanácsadó cég friss felmérését.

Az európaiak az egészségügyre fordítanák a legtöbb helyreállítási pénzt

Az európaiak az egészségügy, az energiaellátás, a környezetvédelem, az éghajlatváltozás, valamint a foglalkoztatás területeire fordítanák a legtöbb támogatást a Next Generation EU nevű uniós helyreállítási eszköz keretéből - derült ki az Európai Bizottság Eurobarométer-felméréséből.

Csúcsmenedzserek szerint csökkenni fog a globális gazdasági növekedés

A vezérigazgatók 73 százaléka úgy véli, hogy a globális növekedés a következő évben csökkenni fog, ami 12 éve a legpesszimistább kilátásokat erősíti meg az üzleti vezetők körében - derül ki a PwC könyvvizsgáló cég felméréséből.

A magyarok kockázatosnak tartják a kriptovalutákat

A magyar befektetők az átlagosnál nagyobb kockázatú befektetési formának tekintik a kriptovalutákat és keveslik a magyar nyelven is rendelkezésre álló információkat a digitális fizetőeszközről - derült ki a Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsde platformja és az Opinio piackutató cég reprezentatív felméréséből.

Duplájára nőtt a kifizetetlen számlák száma Magyarországon

Kifizetetlen maradt a vállalatközi számlák 5 százaléka Magyarországon tavaly, míg 2021-ben a számlák 2,3 százalékát kellett leírni - derül ki az Atradius hitelbiztosító fizetési szokásokról szóló elemzéséből.

MKIK: csökkenő nyereségre számítanak a cégvezetők

A cégvezetők csökkenő nyereségességre számítanak, de a cégvezetők többsége egyáltalán nem tartja valószínűnek cége teljes leállását a következő fél évben, elképzelhetőbbnek vélik a kapacitáskihasználtság csökkentését, mint a teljes leállást - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.

Friss

A DZT bevezeti az innovatív MI-influenszert az Úticél Németország számára

A DZT weboldalán már 2020-óta egy a mesterséges intelligencia által támogatott chatbot válaszolja meg az ügyfelek kérdéseit a nap minden órájában.

Mozi a bécsi Mozart-házban

Az eseménysorozat a Mozart-ház és a bécsi Lengyel Intézet szervezésében valósul meg.

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Fokozódhat a kereslet a lakáspiacon jövőre

A rövid távra kiadott lakások koncentráltan Budapesten az V., VI., VII., és a VIII. kerületében jelennek meg nagyobb számban, itt a lakásállomány 10 százalékát is elérhetik.

Hírek

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Gazdaság

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.

Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok 

A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.