Magyarország 2004-es, az Európai Unióhoz történt csatlakozását követően még a korábbinál is jobban felerősödött az EU országaival folytatott kétoldalú kereskedelem jelentősége.
Augusztusban az export euróban számított értéke 37,1, az importé 40,6 százalékkal nagyobb volt, mint egy évvel korábban, a külkereskedelmi egyenleg 582 millió euróval romlott és 1,3 milliárd euró (több mint 500 milliárd forint) deficittel zárt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Júliusban az export euróban számított értéke 12,9, az importé 22,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Az áruforgalmi egyenleg 975 millió euróval romlott, 1,150 milliárd euró deficitet mutatott - közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban az előző havi kevesebb mint felére 780 millióról 370 millió euróra csökkent a folyó fizetési mérleg hiánya - derül ki a Magyar Nemzeti Bank előzetes adataiból.
Májusban az export euróban számított értéke 27,6, az importé 27,2 százalékkal nagyobb volt, mint egy évvel azelőtt. A külkereskedelmi áruforgalom egyenlege tavaly májushoz képest 65 millió euróval javult és 135 millió euró exporttöbblettel zárt. Legutóbb tavaly júniusban volt pozitív a külkereskedelmi mérleg - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Tavaly decemberben - öthavi passzívum után - újra pozitív volt a külkereskedelmi áruforgalom egyenlege. Az export euróban számított értéke 19,6, az importé 21,4 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. Az exporttöbblet 93 millió euróval romlott, és 187 millió euró volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Négy hónap után novemberben újra pozitív lett a külkereskedelmi termékforgalom egyenlege. Az export euróban számított értéke 7,7, az importé 13,6 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. A 81 millió euró exporttöbblet 526 millió euróval kevesebb az egy évvel korábbinál - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Októberben az export euróban számított értéke 0,9 százalékkal, az importé 14 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 1,3 milliárd euróval romlott, az októberi hiány 335 millió euró (118 milliárd forint) volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A külkereskedelem szeptemberben két hónap után újra többletet termelt: az export értéke 1,3 millió euróval haladta meg az import értékét - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal.
Augusztusban az export euróban számított értéke 5,2, az importé 16,0 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. A külkereskedelmi mérleg 811 millió euróval romlott és 467 millió euró deficitet mutatott a júliusi 210 millió euró hiány után - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Augusztusban rekordösszegű import mellett az előző havinál és az elemzői várakozásoknál is nagyobb, rekordnagyságú deficitje alakult ki az Egyesült Államoknak a termékek és a szolgáltatások külkereskedelmi forgalmában a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis jelentése alapján.
Felfelé módosította a gazdasági növekedésre vonatkozó várakozásait a Századvég Gazdaságkutató: az idei évre 7,8 százalékos, 2022-re pedig 5,5 százalékos GDP-bővülést prognosztizál.
Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A külkereskedelmi mérleg tavaly júliushoz képest 379 millió euróval romlott és ezzel 193 millió euró deficitbe fordult - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Júniusban az export euróban számított értéke 21,9, az importé 23,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A külkereskedelmi mérlegtöbblet 680 millió euró volt, 2 millió euróval több a tavaly júniusinál - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban az export euróban kifejezett értéke 38,9, az importé 39,7 százalékkal nőtt. Az aktívum 68 millió euró volt, az egyenleg 19 millió euróval romlott...
Májusban 97 millió euró volt a külkereskedelmi termékforgalom többlete: az export 9,397 milliárd eurót, az import értéke 9,3 milliárd eurót tett ki - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal első becslése alapján.
Áprilisban az export értéke 9,786 milliárd euró, az importé 9,465 euró volt, a kivitel értéke 12 százalékkal, a behozatalé 7,3 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest, miközben 73, illetve 52 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Felfelé javította az első negyedévi GDP mutatókat második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal: Magyarországon a bruttó hazai termék volumene 2,1 százalékkal alacsonyabb volt a tavalyi első negyedévinél, ami 0,2 százalékkal kisebb visszaesés az első becslésben jelzettnél.
Rekordszintre, 11 200 milliárd forint fölé ugrott februárra a lakossági számlákon lévő folyószámlabetétek állománya, vagyis tovább nő a lekötés nélküli pénzek mennyisége a lakosságnál.
Bécs városa továbbra is elkötelezetten dolgozik a fenntartható közlekedés fejlesztésén, ennek jegyében 2025 áprilisában bemutatták az első mozgáskorlátozottak igényeihez igazított "Grätzl-kerékpárt", amely a környezetbarát és akadálymentes közlekedést támogatja.
Az Oszakai Világkiállítás a világ legnagyobb volumenű kulturális, turisztikai és gazdasági hatású eseményeinek egyike, egyúttal páratlan diplomáciai és gazdaságfejlesztési lehetőség
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek