távmunka
Hatékonyabban dolgozunk távmunkában
Magyarországon a munkavállalók 9 százaléka dönthet önhatalmúlag arról, hogy honnan dolgozik - közölte a Profession.hu legújabb, reprezentatív felmérésének megállapításait.
Globális munkaerő-toborzás: nincsenek határok
Miközben a pandémia a virtuális munkahelyek világméretű tesztelése volt, lokálisból globálissá lett a munkaerőtoborzás is. A szervezetek és a vállalatok HR részlegei a globális munkaerő piacról toborozhatnak és vehetnek fel új vezetőket, munkatársakat, és a tehetségkutatás is globális keretek között folytatható. Dr. Gonda György írása AzÜzlet.hu Menedzser Akadémiájában.
Hollandiában törvény született az otthoni munkavégzésről
Miközben az amerikai vállalatok azért közdenek, hogy visszacsábítsák a munkavállalókat az irodákba, a holland parlament elfogadta az otthoni munkavégzés törvényes jogának bevezetéséről szóló jogszabályt. Ezzel Hollandia az egyik első olyan országgá vált, amely törvénybe iktatta ezt a rugalmasságot.
Távmunka. Egyszerűsödtek a munkavédelmi szabályok
Júniustól emelkedtek törvényi szintre a távmunka veszélyhelyzet idején alkalmazott szabályai. Az egyszerűsítéseknek köszönhetően javulhatnak az otthonról dolgozók munkakörülményei, csökkenhetnek az egészségügyi kockázatok. A munkavédelmi előírások betartását részletes tájékoztató könnyíti meg a munkáltatók és munkavállalók számára - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).
Húszezer forintos költségtérítést kaphatnak a távmunkában dolgozók
Június elsejével törvényi szintre emelkednek a távmunkával kapcsolatos veszélyhelyzeti intézkedések. Az állandósuló szabályozás a korábbinál szélesebb körben biztosít lehetőséget a távmunkára a versenyszférában. A minimálbér nagyarányú megemelésével ötödével nő a számla alapú elszámolás nélkül, átalánydíjként kifizethető költségtérítés összege is - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).
Nevet vált a magyar alapítású LogMeIn
A távmunkát és a távoli elérést segítő szoftvereket fejlesztő, tavaly 1,3 milliárd dollárt meghaladó éves árbevételű LogMeIn mostantól GoTo néven működik tovább, és legalább 20 százalékos létszámbővítést tervez az idén Magyarországon - jelentette be John Ford, a GoTo magyarországi ügyvezető igazgatója.
Otthon, édes otthon! – Home office tanulságok járvány közben
Nemsokára két éve lesz annak, hogy a világ nagy része mintegy három hónapra karanténba vonult a Covid-19 járvány miatt. 2020 márciusában új korszak kezdődött – bizonyos fokig pedig folytatódott – a munka világában, mindenekelőtt a nem gyártást folytató munkahelyeken, a home office (HO), az otthoni munkavégzés korszaka. Dr. Gonda György írása AzÜzlet.hu Menedzser Akadémiájában.
Felmérés. Az alkalmazottak többsége elvárja a rugalmas munkavégzést
Az alkalmazottak 54 százaléka megfontolná, hogy állást váltson, ha nem nyújtanak számára rugalmas munkavégzést a veszélyhelyzet elmúltával - közölte az EY.
Palkovics: a minimálbért nem uniós szinten kell szabályozni
Magyarország elfogadja a minimálbérre vonatkozó európai uniós elveket, azonban az az álláspontja, hogy a szabályozást a tagállamoknál kell hagyni - jelentette ki az innovációs és technológiai miniszter Portóban, miután megbeszélést folytatott Ana Mendes Godinho portugál munkaügyi és szociális miniszterrel a szociális kérdésekkel foglalkozó, csúcsszintű EU-tanácskozást megelőzően.
Távmunka. A járvány után jön a fordulat?
A koronavírus-járvány hatására a távmunka elkerülhetetlenül a mindennapok részévé vált, azonban a járvány után a hazai vállalatok csökkenteni tervezik a távmunkát - derül ki a GKI Gazdaságkutató irodaterületek adataiból készített kutatásából.
Távmunka. Újabb három hónapig maradnak a könnyítések
Az egészségügyi kockázatok csökkentése érdekében május 23-ig állapodhatnak meg a törvényi keretektől eltérően a távmunkáról a munkáltatók és a munkavállalók - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
GKI: decemberben minden hatodik munkavállaló otthonról dolgozott
A tavaly novemberben bevezetett szigorítások hatására 16 százalékra nőtt a távmunkában dolgozók aránya a júliusban és szeptemberben mért néhány százalékról - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
ÁSZ: már nem csak lehetőség a távmunka
A koronavírus-járvány gazdasági és társadalmi következményei miatt a 2020-as év áttörést jelentett a táv- és otthoni munkavégzés elterjedésében Magyarországon - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
CIB: tizedével csökkent a magyar cégek bevétele
A hazai vállalkozások bevétele átlagosan 11,4 százalékkal csökkent a koronavírus-járvány okozta válság kezdete óta, de a cégvezetők többsége fellendülést vár, és nem kényszerült elbocsátásokra - közölte a CIB Bank saját kutatása alapján.
Atipikus foglalkoztatás II. rész – Kölcsönös előnyök, és ha a vezető ellenáll
Minden jel arra mutat, hogy a munkásmozgalmi követelés - a 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra család - átadta helyét a nem órákban, hanem elvégzett feladatokban és azok értékelésében „mért” munkavégzésnek. Mind nagyobb szerepet kap a változatos foglalkoztatás igénye és gyakorlata. (Atipikus foglalkoztatás II. rész.)
Távmunka. Az MNB informatikai biztonságot vár a bankoktól
A jegybank legkésőbb január 1-jétől elvárja, hogy a pénzügyi intézmények IT-biztonsági szabályzatai egészüljenek ki a távmunkához szükséges hozzáféréseket szabályozó dokumentummal - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
Bértámogatás – 200 ezer állást véd meg az új program
Közel 200 ezer ember dolgozik azokban az ágazatokban, amelyekben lehetőség van a bértámogatási programban való részvételre - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Atipikus foglalkoztatás I. rész – Igény és gyakorlat
A koronavírus-járvány előtérbe állította az otthoni munkavégzést (home office), miközben mind a munkaadók, mind pedig a munkavállalók mintegy két évtizede bővítik, színesítik az úgynevezett atipikus, alternatív, rugalmas foglalkoztatási lehetőségek palettáját. Minden jel arra mutat, hogy a huszadik század első felének egyik erőteljes, órákban megfogalmazott szakszervezeti követelését felváltotta az elvégzett feladatokban. és azok értékelésében „mért” munkavégzés.
GKI: a második hullámban nem ugrott az otthonról dolgozók aránya
Augusztushoz képest szeptemberben nem változott a foglalkoztatottság, a távmunkában dolgozók aránya pedig a koronavírus-járvány újabb felerősödése ellenére is alacsony szinten maradt - derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.
Home office. Rugalmasabb távmunkaszabályok jönnek
Korszerűbb szabályozással segítené elő a távmunka és az otthoni munkavégzés (home office) terjedését a kormány. A törvénymódosítás ősszel kerülhet az Országgyűlés elé - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Friss
A DZT bevezeti az innovatív MI-influenszert az Úticél Németország számára
A DZT weboldalán már 2020-óta egy a mesterséges intelligencia által támogatott chatbot válaszolja meg az ügyfelek kérdéseit a nap minden órájában.
Mozi a bécsi Mozart-házban
Az eseménysorozat a Mozart-ház és a bécsi Lengyel Intézet szervezésében valósul meg.
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.
Fokozódhat a kereslet a lakáspiacon jövőre
A rövid távra kiadott lakások koncentráltan Budapesten az V., VI., VII., és a VIII. kerületében jelennek meg nagyobb számban, itt a lakásállomány 10 százalékát is elérhetik.
Hírek
Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama
Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.
Gyengült a forint árfolyama
Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.
BÉT – Mínuszban zárt a BUX
A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Gyengült pénteken a forint
Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.
Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról
Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként
Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.
Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel
Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.
Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását
Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.
Gazdaság
A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal
Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.
Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok
A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.
Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete
A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.