Kezdőlap Turizmus Elkezdődött a hóágyúzás a mátraszentistváni Síparkban
No menu items!

Elkezdődött a hóágyúzás a mátraszentistváni Síparkban

Fotók: Sípark Mátraszentistván

Szerda este beindították a hóágyúkat a mátraszentistváni Síparkban, elkezdődött a sípályák előkészítése. Az előrejelzések szerint a következő néhány éjszaka is elég hideg lesz ahhoz, hogy folytatódjon a hógyártás az idén 20 éves Síparkban. Az üzemeltetők azon fáradoznak, hogy legkésőbb a téli szünetre megnyithasson Magyarország legmodernebb felvonóival felszerelt síterepe, és az ünnepek alatt itthon is síelhessenek a magyar családok, ne kelljen ehhez feltétlenül külföldre utazni.

December elseje óta teljes készenlétben várta az immár 20 éve hópótló berendezésekkel, vagyis hóágyúkkal felszerelt mátraszentistváni Sípark csapata, hogy megérkezzenek a komolyabb fagyok és elkezdődhessen a hógyártás. Bár novemberben és decemberben is többször havazott a Felső-Mátrában, ám a vékony természetes hóréteg nem elég a nyitáshoz, mindenképpen szükséges a hópótlás. Azonban a Sípark modern, energiatakarékos hóágyúinak is legalább mínusz 2, mínusz 3 fokos hideg kell ahhoz, hogy vízből és levegőből havat tudjanak gyártani, márpedig az elmúlt hetekben ennél sajnos enyhébb volt az idő.

Szerda este azonban már alkalmasak voltak a feltételek, így beindították a hóágyúkat. Az előrejelzések a következő néhány napra biztatóak, teljes kapacitással folytatódhat az úgynevezett pályaalapok előkészítése. Azt egyelőre nem lehet megmondani, hogy mikor nyithat az idén 20. születésnapját ünneplő Sípark, mindez az időjárás függvénye. Az üzemeltetők azon dolgoznak, hogy legkésőbb az iskolai téli szünetben már fogadni tudják a síelőket, köztük a gyerekes családokat, hogy ne kelljen feltétlenül külföldre utazniuk azoknak, akik havas kikapcsolódásra vágynak az ünnepek alatt.

A mátraszentistváni Sípark itthon egyedülálló alpesi hangulattal, kilenc sílifttel, köztük a magyar hegyek egyetlen új építésű négyüléses felvonójával, változatos pályarendszerrel és varázsszőnyegekkel felszerelt síoktatóparkkal várja a vendégeket.

A síbérletek ebben a szezonban sem drágultak, az árakat a két évvel ezelőtti szinten befagyasztották! Sőt, a hivatalos nyitás napjáig még tart az elővásárlási-akció, amelyben 10 százalékos kedvezménnyel lehet megvenni a később síbérletekre váltható utalványokat a Sípark internetes oldalán. Ugyanitt a pályák felé irányított webkamera segítségével folyamatosan követni lehet a hóágyúzás és az időjárás alakulását.

A nyitásról és egyéb aktuális információkról ugyancsak a www.sipark.hu honlapon, valamint a Sípark Facebook felületén adnak tájékoztatást az üzemeltetők.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Újabb földgázvásárlási szerződést írunk alá

Ma egy újabb hosszú távú földgázgázvásárlási szerződést írunk alá. Ez lesz a leghosszabb távú nyugati irányú földgázbeszerzési szerződésünk - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedd reggel a Facebookon.

Augusztusban a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Nő a drágább ingatlanok aránya a budapesti lakáspiacon

A budapesti lakáspiacot egyre nagyobb arányban uralják a drágább ingatlanok, a 25 millió forint alattiak szinte teljesen eltűntek a kínálatból.

Kelet-Európába érkeznek a biztonságpolitikai innovációk

Ősszel két jelentős biztonságipari csúcstalálkozónak ad otthont a térség: október 8–9-én Skopjében rendezik meg a 10. Adria Security Summitot, november 5–6-án pedig Bukarest látja vendégül először a Romanian Security Summitot. A rendezvények célja, hogy bemutassák a legújabb biztonságtechnológiai és kiberbiztonsági megoldásokat, valamint előmozdítsák a fenntartható városfejlesztést.
Hirdetés

Hírek

Újabb földgázvásárlási szerződést írunk alá

Ma egy újabb hosszú távú földgázgázvásárlási szerződést írunk alá. Ez lesz a leghosszabb távú nyugati irányú földgázbeszerzési szerződésünk - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedd reggel a Facebookon.

Augusztusban a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Nő a drágább ingatlanok aránya a budapesti lakáspiacon

A budapesti lakáspiacot egyre nagyobb arányban uralják a drágább ingatlanok, a 25 millió forint alattiak szinte teljesen eltűntek a kínálatból.

Öt lövés, három gumiabroncs, nulla kifogás – jótékonysági kihívás ismert focistákkal

A sport összetartó erejét és a társadalmi felelősségvállalás fontosságát...

Magyarország több erősségére támaszkodhat a mesterséges intelligencia területén

Magyarország több erősségére is támaszkodhat a mesterséges intelligencia (AI) területén: a fejlett infrastruktúra egyedülállónak számít, a lakosság digitális képességei fejlődnek, a high-tech export pedig versenyképes.

MNB: a stabilitásorientált monetáris politika támogatja a növekedést

A jelenlegi, kereskedelmi és geopolitikai feszültségekkel terhelt bizonytalan világgazdasági környezetben továbbra is stabilitásorientált monetáris politikára van szükség - jelentette ki Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, aki részt vett a Nemzetközi Fizetések Bankjának (BIS) kétnapos ülésén Bázelben.

Az Otthon Start beindította a piacot, de a trükközőket is

Az Otthon Start lakáshitelprogram szeptemberi indulásával nemcsak a kereslet nőtt meg ugrásszerűen, hanem megjelentek az eladók trükközései is. A fix 3 százalékos kamattal kínált hitel miatt sok eladó mesterségesen emeli az árakat, vagy külön számolja el a konyhabútort, garázst, hogy papíron megfeleljen a feltételeknek. Zámbori Bíró Tamás, a Banknavigator.hu kommunikációs-pénzügyi szakértője szerint ezek a gyakorlatok bár nem feltétlenül törvénysértők, a program szellemiségét sérthetik.

A kormány elkötelezett a fiskális fegyelem fenntartása mellett

Figyelembe véve az év első felében a költségvetésen kívül érkezett 535,1 milliárd forint közvetlen agrártámogatások visszatérítéseit is, 2025 első nyolc hónapjában összesen már 971,9 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra,
Hirdetés

Gazdaság

Az Otthon Start indulása miatt is új MNB szabályok az ingatlan- és jelzáloghitelpiacon

A Magyar Nemzeti Bank a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan átfogóan áttekintette a hazai ingatlan- és jelzáloghitelezést érintő makroprudenciális eszközeit (vagyis azokat a szabályokat, amelyek...

Az egészségpénztár is segítheti az iskolakezdést

A szolgáltatás mostantól az éven belül bármikor igényelhető, megszűnt az a szabály, hogy a vásárlási számlát csak a tanév kezdete előtt, illetve a vége után legfeljebb 15 nappal állíttathatták ki.

Bővül a Magyar Államkincstár online állampapír-értékesítése

Új, azonnali és biztonságos fizetési lehetőséggel bővül a Magyar Államkincstár online értékesítési rendszere: a WebKincstárban és a MobilKincstárban mostantól QVIK fizetéssel is vásárolhatnak állampapírt az ügyfelek.

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.