Kezdőlap Edukáció Fiatalok ezrei tanultak pénzügyekről
No menu items!

Fiatalok ezrei tanultak pénzügyekről

Illusztráció: Bigstock

Az MBH Bank és a DUE Médiahálózat 2024-ben második alkalommal rendezte meg a Nagy Diák Banktudós Tesztet, a játékos pénzügyi vetélkedőben több mint 15 ezer egyetemista korú fiatal vett részt – közölte a hitelintézet az MTI-vel.

A közlemény szerint a játékkal a hitelintézet célja, hogy a lakosság, különösen a fiatalabb generáció számára olyan pénzügyi tudást és keretrendszert biztosítson, amely segíti őket gazdasági és pénzügyi ismereteik elmélyítésében.

A játék győztesei az értékes nyereményeket az idei Educatio Kiállításon vehették át, akik közül a fődíjat ezúttal Simon Gergely József vihette haza, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója.

A DUE Médiahálózat Nagy Diák Tesztek játéksorozat keretében zajló Nagy Diák Banktudós Teszt az MBH Bankkal együttműködésben valósult meg, a háromfordulós játék első része szeptembertől decemberig zajlott online formában.

A 15 kérdésből álló, bárki számára elérhető kvíz során a játékosok a kiberbiztonság, a hitelek és megtakarítások, a bankkártyák, a bankkártyás és mobiltelefonos vásárlás és a biztosítások témájában tehették próbára magukat.

A tesztet a csaknem 3 hónapos időszakban több mint 15 ezren töltötték ki, közülük a legeredményesebb ezer egyetemista jutott be a második fordulóba, a legjobbak pedig a decemberi döntőben mérhették össze tudásukat.

A vetélkedőnek az ország szinte minden részéből voltak résztvevői, 19 százalékuk a fővárosból, 21 százalékuk a megyeszékhelyekről töltötték ki a tesztet, hatvan százalékuk pedig kistelepülésekről.

A legtöbb kitöltő az ELTE, a BGE és a Corvinus Egyetem közösségéből érkezett, majd számszerűsítve a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem hallgatói voltak a legaktívabbak.

Az eredmények szerint a fiatalok magabiztosak a mobilfizetés és a bankkártyahasználat terén: több mint 14 700 diák, a kitöltők 94,7 százaléka tisztában van azzal, mit kell tennie a bankkártya elvesztése esetén, azonban csak körülbelül 21 százalékuk tudta mire szolgál a másodlagos azonosító.

Emellett a mobiltelefonos fizetési ismeretek és a kriptovaluták mindennapi szerepének meghatározása is szinte általános tudásnak számít körükben. Ugyanakkor a hitelek és megtakarítások világában való jártasság még némiképp fejlesztésre szorul – közölték.

A fináléban Simon Gergely József aratott győzelmet Sótonyból, az ELTE Gazdaságtudományi Karának hallgatója, a második helyezettje Áncsán László Gergő Kisvárdáról, szintén az ELTE hallgatója, míg a dobogó harmadik fokára Bosits Balázs állhatott fel Budapestről, aki a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatja tanulmányait.

Az MBH Bank és a DUE Médiahálózat 2023-ban lépett együttműködésre, annak érdekében, hogy a bank társadalmi felelősségvállalási stratégiája mentén, közösen tegyenek a társadalom pénzügyi tudatosság szintjének növeléséért, kiemelt figyelmet fordítva a fiatal korosztályra.

A jövőben is elkötelezettek a generáció pénzügyi edukációja mellett, illetve hogy rendelkezésre álló eszközeikkel támogassák a fiatalok jövőépítését – jelezték a közleményben.(MTI)

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A debreceni boom nem csak munkaerőt, hanem magasabb tudásszintet is követel: merre tart a régió munkaerőpiaca az akkugyárak korában?

A magyar–román határon is átnyúlik a verseny a minőségi ipari munkaerőért – derült ki a Prohuman Debreceni Regionális Gazdasági Fórumán

Hogyan váltsunk olcsón devizát itthon és külföldön?

Mára teljesen megszokott, hogy minden bankkártyát használhatunk külföldön, akkor is, ha mögötte forintszámla van

KSH: 3,9 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a harmadik negyedévben

A teljes szolgáltatásexportból az üzleti szolgáltatások aránya 38 százalékot (az idetartozó egyéb üzleti szolgáltatásoké 19 százalékot) tett ki, de jelentős volt még a turizmus 29 és a szállítási szolgáltatások 24 százalékos részesedése is.

SMS-csalók élnek vissza a Magyar Nemzeti Bank nevével

Azt javasolják, hogy aki válaszolt hasonló üzenetre, és megadta személyes banki azonosítóit, azonnal vegye fel a kapcsolatot számlavezető hitelintézetével.
Hirdetés

Hírek

A debreceni boom nem csak munkaerőt, hanem magasabb tudásszintet is követel: merre tart a régió munkaerőpiaca az akkugyárak korában?

A magyar–román határon is átnyúlik a verseny a minőségi ipari munkaerőért – derült ki a Prohuman Debreceni Regionális Gazdasági Fórumán

Hogyan váltsunk olcsón devizát itthon és külföldön?

Mára teljesen megszokott, hogy minden bankkártyát használhatunk külföldön, akkor is, ha mögötte forintszámla van

KSH: 3,9 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a harmadik negyedévben

A teljes szolgáltatásexportból az üzleti szolgáltatások aránya 38 százalékot (az idetartozó egyéb üzleti szolgáltatásoké 19 százalékot) tett ki, de jelentős volt még a turizmus 29 és a szállítási szolgáltatások 24 százalékos részesedése is.

SMS-csalók élnek vissza a Magyar Nemzeti Bank nevével

Azt javasolják, hogy aki válaszolt hasonló üzenetre, és megadta személyes banki azonosítóit, azonnal vegye fel a kapcsolatot számlavezető hitelintézetével.

Tarolnak az egészségpénztárak

Az idei év első kilenc hónapjában 80 ezer új belépőt regisztráltak az egészségpénztárak, majdnem annyit, mint 2024-ben összesen.

Most a vevőnek áll a zászló

Novemberben az eladó lakóingatlanok iránti telefonos érdeklődések száma meghaladta a 260 ezret. Havi szinten 7 százalékos ez csökkenést jelent októberhez képest, éves összevetésben pedig 15 százalékos mérséklődést jelent a lakáspiac keresleti oldalán.

Advent Óbudán: indul a főváros egyik legkedvesebb karácsonyi vására

November 28. és december 23. között rendezik meg az Advent Óbudán 2025 karácsonyi vásárt, amely a Fő téren és a Szentlélek téren kínál ingyenes családi programokat, koncerteket, jégpályát és kézműves vásárt.

Erősíti pozícióját a német ingatlanpiacon a BÉT-re készülő cég

A tőzsdei bevezetés előtt álló magyar cég portfóliója már eléri a több mint 10.000 négyzetmétert.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.