Kezdőlap Autóipar Ford Magyarország: kilencedik alkalommal az első helyen
No menu items!

Ford Magyarország: kilencedik alkalommal az első helyen

A Ford immár kilencedik alkalommal, 2009 óta vezeti az eladott új gépjárművek hazai összesített listáját. A személyautók és haszongépjárművek összesített piacán 12,1 százalékos részesedéssel a Ford 2018-ban ismét megszerezte az elsőséget.

Tavaly az új személy- és kishaszongépjármű eladások közel 17% százalékkal növekedtek Magyarországon, és ezzel túlszárnyalták a 166 ezres összes darabszámot. A Ford sajtótájékoztatóján kiderült: a márka 2018-ban, 23,6 százalékos eladás növekedésével járult hozzá a piaci eredmények javulásához. Ennek eredményeként 20047 eladott személy- és haszongépjárművel a márka vezeti az összesített eladásokat.

A személyautó szegmensben a Ford megőrizve második helyét 13653 darabbal 10 százalékra tudta növelni piaci részesedését a szegmensben köszönhetően annak, hogy 2018 az új modellbevezetések éve volt a márkánál: 10 új vagy teljesen megújult modellt mutattak be Magyarországon. Februárban megérkezett az Ecosport teljesen megújult változata, mely megtriplázva előző éves regisztrációit 1255 darabbal végzett Magyarország legnagyobb, a piac 32 százalékát kitevő SUV szegmens 10. helyén. Ahol a közepes Kuga és nagy méretű Edge modellekkel kiegészülve a Ford 4417 darabbal 8,65 százalékos részesedést tudhat magáénak.

Tavaly megérkezett a Fiesta crossover Active és a csúcsmodell Fiesta ST is. A Mustang is megújult, májusban érkezett az amerikai ikon legújabb változata, december végén pedig gazdára találtak az első limitált kiadású Mustang Bullitt modellek is, amely a híres The Bullitt (San Franciscó-i zsaru) című film 50. évfordulója tiszteletére készült. Így a  Mustang továbbra is magabiztos fölénnyel, 110 darabos regisztrációval vezeti az itthoni sportautó kategóriát.

A második félév legsikeresebb modellje a vadonatúj Focus lett: a 4 különböző felszereltségi változatban és 5 ajtós, illetve kombi kivitelben is elérhető Focusból 3575 darab talált gazdára tavaly.

Ford Ranger

A Ford a kishaszonjármű kategóriában 6102 eladott kishaszongépjárművel lett piacvezető, ahol 26,85 százalékos piacrészesedést könyvelhetett el, vagyis 4. újonnan forgalomba helyezett haszonjármű Ford volt, miközben a pick-up szegmenst, egyértelműen a Ford Ranger uralja közel 45,55 százalékos piaci részesedéssel, 2248 darabos értékesítéssel.

2181 darab Ford Transit és 745 megújult Transit Custom eladásával a Ford vezeti az úgynevezett kishaszonjármű (Small CV) szegmenst is, miközben megérkezett Magyarországra a megújult Connect és Courier teher-, és személyszállító változata is.

A Ford saját finanszírozója, a Ford Credit továbbra is maga finanszírozza a márkakereskedők járműbeszerzéseit, emellett pedig pénzügyi szolgáltatásokat kínál a vásárlók számára, beleértve a használt gépkocsik finanszírozását és a biztosításokat is. 2018 további növekedést eredményezett a finanszírozott autóvásárlások terén, főleg a magánvásárlói piacon. Ez Ford Credit esetében azt jelenti, hogy az összes újautó értékesítés több, mint 20 százalékánál vettek igénybe az ügyfelek Ford Credit finanszírozási konstrukciót.

Ford Transit

Idén a személyautó piacra május körül érkezik a Mustangból már ismert 2.3 Ecoboost motor 280 lóerős változatával szerelt Focus ST 5 ajtós és kombi kivitelben. Jön a megújult Mondeo, melynek hibrid változata kombi kivitelben is elérhető lesz. A legnagyobb dobást év végére tartogatja a Ford, amikor SUV családjába számos megújult, vagy Európában most először bemutatkozó modell érkezik, köztük a vadonatúj Kuga, és az eddig csak a tengerentúlon kapható Explorer legújabb változata is. Idén várható a Craiovában készülő újabb B platformos kis SUV, sőt az 2019 végén bemutatkozó teljesen elektromos új Ford SUV is, melyhez az ihletet a legendás Mustang adta.

A haszongépjármű kategóriában a megújuló Ranger mellett a különleges, tereprallyra termett Ranger Raptor is érkezik. A városi áru- és személyszállításban a megújuló Transit modellek és az ősszel érkező, környezetbarát Transit Custom PHEV hoz új színt, mely 1.0 Ecoboost motorja mellett hálózatról tölthető akkumulátora akár 50 km tisztán elektromos használatot is lehetővé tesz majd.

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bécs Európa digitális jövőjét építi

A SEMIC 2025 konferencián Koppenhágában a város nyerte el az Európai Bizottság Public Sector Tech Watch Best Cases Awardját, ahol olyan megoldásokat díjaznak, amik közszolgáltatások javítása és a belső folyamatok fejlesztése által megkönnyítik az adott város polgárai számára az ügyintézést.

Idén két budapesti kerületben és Miskolcon lehetett eladni a leggyorsabban ingatlant

A Duna House adatai szerint idén Budapesten a IX. és X. kerületben keltek el a leggyorsabban a lakások, 55 illetve 63 nap alatt, míg a vidéki nagyvárosok közül Miskolcon volt a leggyorsabb az értékesítés, 86 napos átlagos értékesítési idővel.

6,2 százalékkal bővült a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke idén

2025-ben a mezőgazdaság kibocsátása 4,4 ezer milliárd forint felett alakult, ez 6,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A bővüléshez a teljes termelési árszínvonal 10 százalékos, továbbá az állattenyésztés volumenének 2,5 százalékos emelkedése járult hozzá.

SH: októberben az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés

A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 0,5 százalékkal nagyobb volt a 2025. szeptemberinél
Hirdetés

Hírek

Bécs Európa digitális jövőjét építi

A SEMIC 2025 konferencián Koppenhágában a város nyerte el az Európai Bizottság Public Sector Tech Watch Best Cases Awardját, ahol olyan megoldásokat díjaznak, amik közszolgáltatások javítása és a belső folyamatok fejlesztése által megkönnyítik az adott város polgárai számára az ügyintézést.

Idén két budapesti kerületben és Miskolcon lehetett eladni a leggyorsabban ingatlant

A Duna House adatai szerint idén Budapesten a IX. és X. kerületben keltek el a leggyorsabban a lakások, 55 illetve 63 nap alatt, míg a vidéki nagyvárosok közül Miskolcon volt a leggyorsabb az értékesítés, 86 napos átlagos értékesítési idővel.

6,2 százalékkal bővült a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke idén

2025-ben a mezőgazdaság kibocsátása 4,4 ezer milliárd forint felett alakult, ez 6,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A bővüléshez a teljes termelési árszínvonal 10 százalékos, továbbá az állattenyésztés volumenének 2,5 százalékos emelkedése járult hozzá.

SH: októberben az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés

A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 0,5 százalékkal nagyobb volt a 2025. szeptemberinél

Orbán Viktor: a minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

65 ezer betöltetlen álláshely van Magyarországon, és jövőre 35 ezer engedélyt fognak kiadni vendégmunkásoknak.

A cégek többsége emeli a fizetéseket jövőre egy felmérést szerint

Az előző évekhez hasonlóan a Magyarországon működő cégek többsége 2026-ban is emeli a fizetéseket.

Közel 8 ezer katás vállalkozót érinthet a kataalanyiság megszűnése adótartozás miatt

Csaknem 8 ezer katás vállalkozót érinthet a kataalanyiság megszűnése, mivel nettó 100 ezer forintot elérő adótartozásuk van, az érintetteknek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a napokban figyelmeztető levelet küld.

A megítélt támogatások 70 százalékát már kifizették a Napenergia Plusz Programban

A modern napelemes rendszerek telepítését ösztönző pályázaton az elutalt összegek meghaladták a 60 milliárd forintot. Több mint 21 ezer család összesen mintegy 86 milliárd, egyenként több mint 4 millió forintos támogatással csökkentheti áramszámláit saját eszközzel zöldenergiát termelve és tárolva
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.