Kezdőlap Fogyasztóvédelem GVH - 10 millió az együttműködés ára - Innovelle Pharma
No menu items!

GVH – 10 millió az együttműködés ára – Innovelle Pharma

Együttműködött a Gazdasági Versenyhivatallal (GVH) a megtévesztő hirdetések miatt elmarasztalt Innovelle Pharma Kft., amelynek ennek hatására több mint 10 millió forinttal kevesebb, 36 millió 450 ezer forintos bírságot kell fizetnie – közölte a GVH.

A közlemény szerint még 2020 októberében a megtévesztő hirdetései miatt marasztalta el a hivatal a vállalkozást, amelyre csaknem 47 millió forintos bírságot szabott ki.

Felidézték, hogy a GVH a 2020 októberében lezárt korábbi eljárásában megállapította: az Innovelle Pharma Kft. 2016. október 1-jétől 2020 áprilisáig a CalciTrio kalciumot, K2 vitamint és D3 vitamint tartalmazó étrendkiegészítő filmtabletta és pezsgőtabletta készítmény népszerűsítésénél alkalmazott, egészségre vonatkozó állításokkal tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot és ezzel jogsértést követett el.

Az üggyel kapcsolatban a nemzeti versenyhatóság arra hívja fel a vállalkozások figyelmét, hogy az élelmiszerekkel összefüggő, tápanyag-összetételre és egészségre vonatkozó reklámállításokat az európai közösségi jog közvetlenül szabályozza.

A szabályozás szerint az élelmiszerekkel kapcsolatban tilos egészségre vonatkozó állítást tenni, kivéve, ha az megfelel a rendeletben meghatározott feltételeknek és szerepel a tudományos ismereteken alapuló, engedélyezett állítások tételes EU-s listáján.

Ezekkel az engedélyezett feltételekkel szemben az Innovelle Pharma Kft. megtévesztően azt állította reklámjaiban, hogy terméke segít eljuttatni és beépülni a kalciumot a csontokba, míg kizárólag azt állíthatta volna, hogy termékének összetevője részt vesz a normál csontozat fenntartásában.

Ezért a vállalkozás kereskedelmi gyakorlata tisztességtelennek minősült – olvasható a GVH közleményében.

Kiemelték, hogy az Innovelle Pharma Kft. a versenyhivatal döntését követően élt a jogorvoslati lehetőségével. A bírósági felülvizsgálatok eredményeképpen a Kúria a jogsértésre vonatkozó megállapítást helyben hagyta, a bírságot tekintve azonban új eljárásra kötelezte a GVH-t.

A nemzeti versenyhatóság a megismételt eljárásban a bírság újra számolásánál figyelembe vette, hogy a vállalkozás egy termékes középvállalkozó, valamint azt, hogy az új eljárásban együttműködő volt és lemondott a jogorvoslati jogáról.

Mindemellett a cég vállalta a megfelelési programjának fejlesztését a jövőbeli jogkövető kereskedelmi gyakorlat biztosítása érdekében.

A GVH-nak nem elsődleges célja a bírságolás, ezért számos együttműködési lehetőséget kínál a vállalkozásoknak, aktív együttműködéssel az eljárások során is jelentősen mérsékelhető a bírság összege – ismertette közleményében a Gazdasági Versenyhivatal.

 

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megjöttek a számok, több ezren már az első hónapban felvették a munkáshitelt

A tavalyi csúcsdöntések után erős maradt a lakosság hitelfelvétele 2025 elején is, ráadásul már nemcsak a lakáshitelt és a személyi kölcsönt vitték az igénylők, hanem több mint kétezer fiatal az új munkáshitelre is szinte azonnal lecsapott.

Megugrott az érdeklődés az állami támogatású konyhafelújítás iránt

Újabb rekordot döntött Magyarország legtöbb konyhabútort bemutató eseménye

Közeleg a határidő: a földhivatalnál regisztrálniuk kell a közös képviselőknek

A társasházakról szóló törvény szerint 2025. május 1-ig minden közös képviselőnek és intézőbizottsági elnöknek regisztrálnia kell magát a társasház székhelye szerinti illetékes földhivatalnál.

Március 15-étől érhetők el az szja-bevallási tervezetek

március 15-étől érhetők el az szja-bevallási tervezetek az adóhatóság eSZJA-oldalán.

Hírek

BÉT – Csökkenéssel nyithat a budapesti tőzsde

A Mol fontos szinteket tört át, 52 forinttal, 1,8 százalékkal 2946 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Rövid távú támasz 2920 forint közelében, a következő ellenállás 2 965 forintnál található.

Erősödött a forint kedd reggelre

Erősödött kedd reggelre a forint a főbb devizákkal szemben...

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.