Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Külkereskedelem. Félmilliárd euróval csökkent a többlet
No menu items!

Külkereskedelem. Félmilliárd euróval csökkent a többlet

Májusban az export euróban számított értéke 29 százalékkal, az importé 25 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A termék-külkereskedelmi többlet 155 millió euró volt, 491 millió euróval romlott – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

A KSH hozzátette, hogy a koronavírus-járvány hatására a termék-külkereskedelmi forgalom mindkét irányában jelentős visszaesés figyelhető meg az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor ennek mértéke a 2020. áprilisinál kisebb.

Májusban a kivitel értéke 6,758 milliárd eurót (2376 milliárd forintot), a behozatal értéke 6,602 milliárd eurót (2324 milliárd forintot) tett ki.

A termék-külkereskedelmi többlet 155 millió euró (52 milliárd forint) volt. Magyarország a kivitel 78 százalékát, a behozatal 65 százalékát az EU27 tagállamaival bonyolította le.

A külkereskedelmi termékforgalom értéke az év eleje óta 40,097 milliárd euró (13 736 milliárd forint). A csökkenés a tavalyi azonos időszakhoz képest 1,23 milliárd euró (375 milliárd forint) – közölte a KSH.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermek számára

Kedvezményes hitelt kapnak az ágazati szereplők a Kisfaludy Turisztikai Hitelközponton keresztül, Vendéglátó Kisokos készül, illetve csökkennek az adminisztratív terhek, "2027-től papírmentessé tesszük a szektort" -.

Célkeresztben a házipénztárak: Országos ellenőrzés-sorozatot indít az adóhatóság

Hogyan rendezhető törvényesen a süllyesztőben lévő milliók helyzete?

Bank360 – Egyedülálló édesanyák: azok vannak hátrányban, akik a legnagyobb terhet cipelik

Sokkal kisebb támogatásra számíthat az az egy gyermeket nevelő édesanya, aki már elmúlt 30 éves, hiszen ő már nem jogosult a 30 alattiak szja-mentességére.

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja.
Hirdetés

Hírek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermek számára

Kedvezményes hitelt kapnak az ágazati szereplők a Kisfaludy Turisztikai Hitelközponton keresztül, Vendéglátó Kisokos készül, illetve csökkennek az adminisztratív terhek, "2027-től papírmentessé tesszük a szektort" -.

Világgazdasági Fórum 2026 Davosban: időpontok, helyszín és a legfontosabb témák

Fotó:Linkedin/WEF A globális politikai és gazdasági elit egyik legfontosabb éves...

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja.

Nagy Márton: mellébeszélés helyett 4 konkrét megállapítás a SAFE-hitelről

A SAFE-hitel 200 bázisponttal alacsonyabb kamatozású, mint a piaci devizahitel, tehát olcsóbb finanszírozást tesz elérhetővé a jelenleg elérhető piaci forrásokhoz képest.

Akvizícióval erősít az INTERSPORT, ami a magyaroknak is jó lehet

Az INTERSPORT Ausztria átveszi az INTERSPORT Szlovénia Csoportot. A...

Uniós építőipari fókusz: közvetlen hatások a magyar beruházási piacra

Fotó:freepik Az uniós építőipari prioritások közvetlenül befolyásolhatják a magyar beruházási...

EU versenyképességi alaptétel: egységesebb, beruházásbarát szabályozás jöhet a digitális hálózatok erősítéséért

Fotó: freepik Az Európai Bizottság bemutatta a Digital Networks Act...
Hirdetés

Gazdaság

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.