Kezdőlap Zöld üzlet Meghatározó maradhat a zöld hitel részesedése a hitelpiacon
No menu items!

Meghatározó maradhat a zöld hitel részesedése a hitelpiacon

Az energiahatékonyság felértékelődésének köszönhetően meghatározó maradhat a zöld hitelek részesedése a lakossági hitelpiacon – közölte az MTI-vel hétfőn a Duna House.

Az ingatlanközvetítő szerint az ingatlanok energiahatékonyságának javítása régóta népszerű hitelcél a hiteligénylők körében, a keresletet pedig a bankok is érzékelik, így egyre többen kínálnak zöld hiteleket jóváírásokkal és más kedvezményekkel. Az ügyfeleknek kedvez az alacsonyabb kamat és a csökkentett törlesztőrészlet, akárcsak az energetikai tanúsítvány költségének akár teljes mértékű visszatérítése – tették hozzá.

Az energetikai tanúsítványokra vonatkozó szabályok múlt szerdai módosítása szigorította a követelményeket, a felújítási és korszerűsítési hitelcélokat már ehhez kell igazítani. A változtatás értelmében az eddigi BB helyett a magasabb A+ besorolás lett a követelmény, az energetikai tanúsítványok pedig már nem 10, hanem csak 5 évig érvényesek. A szabályrendszer ugyanakkor segíti a korszerűsítéseket, javaslatokkal támogatja az ingatlanok felújítását és állagjavítását, és továbbra is lehet igényelni zöld hitelt energetikai besorolástól függetlenül, ha legalább 30 százalékkal csökken az épület primer energiafelhasználása.

Energetikai korszerűsítésben azért is érdemes gondolkodni a közlemény szerint, mert az elmúlt 7 év energetikai tanúsítványainak adatai alapján a BB besorolást is csak az ingatlanok 5 százaléka érte el. A hatékonyság javítása az ingatlantulajdonosoknak is érdeke, hiszen napelemek vagy napkollektorok telepítésével, nyílászárók, fűtési és világítási rendszerek cseréjével jelentősen csökkenthetők a rezsiköltségek – írta a Duna House.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

A minőségi vidéki élethez járul hozzá a Magyar Falu Program

Nekünk a falu nem a múlt, hanem a jövő – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter. 

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni

NAV: többmilliós bírságra számíthat a szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó

Többmilliós bírságra számíthat egy szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó vállalkozó
Hirdetés

Hírek

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni

NAV: többmilliós bírságra számíthat a szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó

Többmilliós bírságra számíthat egy szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó vállalkozó

Ingatlan.com: júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet

Júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet, ami leginkább az Otthon Start Program előszeleként értékelhető - közölte az ingatlan.com saját adatai alapján

Bécsi tudósok áttörése: klímabarát búzanemesítés

Egy bécsi vezetésű nemzetközi kutatócsoport olyan új búzafajtákat keres és nemesít tovább, amelyek természetes úton csökkenthetik a műtrágyahasználatot.

Ezek az Otthon Start kritikus pontjai

Megjelent az Otthon Start hitel feltételeiről szóló rendelet, ami azon túl, hogy számos helyen pontosította a társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezetet, újdonságokat is tartalmaz.

1,4 milliárd forint bírság az egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 1,4 milliárd forint bírságot szabott ki egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

Elérte a 45 milliárd forintot a Demján Sándor 1+1 Program kifizetéseinek összege

Gyors ütemben halad a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztését célzó Demján Sándor 1+1 Program végrehajtása: már több mint 500 vállalkozás jutott hozzá a támogatási forráshoz összesen 45 milliárd forint értékben, így a kifizetések összege két hét alatt megduplázódott
Hirdetés

Gazdaság

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...