Kezdőlap Cégvilág Mentőövet kapott a Vapiano - a hazai éttermeket nem érinti a válság
No menu items!

Mentőövet kapott a Vapiano – a hazai éttermeket nem érinti a válság

Banki hitelek és fő részvényeseitől kapott tőkejuttatás formájában megkapta a működésének fenntartásához szükséges 30 millió eurós pénzügyi támogatást az olasz ételspecialitásokra szakosodott német Vapiano étteremlánc a dpa hírügynökség értesülése szerint.

A Vapiano részvényének 2018 elején még 25 eurós árfolyama az idei év elejére az egyre súlyosbodó pénzügyi helyzete miatt 5 euróra esett.

A cég pénzügyi helyzetének a romlását tőzsdei elemzők szerint elsősorban az erősödő konkurenciaharc idézte elő, illetve a 2017-es tőzsdére vitelt követően beindított túlzottan ambiciózus külföldi terjeszkedés. Az étteremlánc csak tavaly például több mint harminc egységgel bővült. A Vapiano 2018 végén 33 országban hétezer alkalmazottat foglalkoztat, 231 éttermet üzemeltet, ebből 82-őt Németországban.

A Vapiano a 2017-es évet 30 millió eurós veszteséggel zárta, a 2018-as eredmény pedig az előzetes értesülések szerint még ennél is nagyobb veszteség lesz. Tavaly az étteremlánc az előzetes adatok alapján 370 millió euró forgalmat bonyolított.

A Vapiano a hitelfelvételi tárgyalások miatt két alkalommal is kénytelen volt elhalasztani 2018-as tőzsdei eredménybeszámolóját. A mérleg bemutatását a cég most ismét elhalasztotta, a beszámolóra június 18-án kerül sor.

A Vapiano 2018-as vesztesége várhatóan a 30 millió eurót is meghaladja. Kép forrása: Wikipedia

A Vapiano részvénye 23,96 eurós árfolyamon 2017-ben debütált a frankfurti tőzsdén, ami 533 millió dollárra tette akkor a cég piaci tőkeértékét. A részvényeknek 18,2 százaléka van tőzsdei forgalomban. Az alapító Gregor Gerlach tulajdonában 18,9 százalék van, a Wella tulajdonosai, Jans-Joachim és Gisa Sander birtokában 15,5 százalék, a Tchibo tulajdonosai Günter és Daniela Herz birtokában pedig 47,4 százalék.

A magyarországi, franchise formában működő Vapiano hálózat működésére nincsenek hatással a német anyacég pénzügyi gondjai, mivel attól mind pénzügyileg, mind szervezetileg teljesen függetlenek az éttermek, mások a tulajdonosok is – közölte Sári Péter, aVAP Magyarország Holding Menedzsment Kft. ügyvezető igazgatója az MTI érdeklődésére.

Közlése szerint a nemzetközi cégcsoporthoz a luxemburgi Vapiano Franchising GmbH-n keresztül kapcsolódnak.

Az ügyvezető elmondta, hogy a magyarországi Vapiano hálózat – éttermenként és cégcsoport szinten is – töretlenül fejlődik, valamennyi éttermük nyitás óta nyereséges. A magyar cégcsoport az elmúlt három év mindegyikében és 2019 első negyedében is  kétszámjegyű forgalomnövekedést ért el. Az idén ősszel újabb taggal bővül a budapesti hálózatuk, majd terveik szerint 2020-ra a vidéki is – közölte. Jelenleg öt éttermük működik.

A nyilvános cégadatok szerint a VAP Magyarország Holding Menedzsment Kft. legutóbbi lezárt évében, 2017-ben 3,8 millió forint nyereséget ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Utazó magazin idén is díjazta a legjobb turisztikai szolgáltatókat

Fotó: Posztós János Az Utazó magazin 2025-ben is meghirdette hagyományos...

A Mol Limo belépett a klasszikus autókölcsönzés piacára

A Mol Limo elindította hétfőn a klasszikus autókölcsönzést, a Mol Limo RENT A CAR 0–24 órában elérhető -

Az önkormányzatok ingatlanok fejlesztésére és eszközbeszerzésre is pályázhatnak

Gyopáros Alpár hangsúlyozta: a Magyar falu program pályázatain eddig már több mint 37 ezer nyertes pályázat volt, a Magyar falu programban pedig összesen több mint 1100 milliárd forintot biztosítottak a kistelepüléseken élőknek.

Varga Mihály a pénzügyi kibercsalók ellen – tájékoztató kampány is indul

A jegybank öt intézkedéssel támogatja a kormány pénzügyi visszaélésekkel szembeni fellépését
Hirdetés

Hírek

A Mol Limo belépett a klasszikus autókölcsönzés piacára

A Mol Limo elindította hétfőn a klasszikus autókölcsönzést, a Mol Limo RENT A CAR 0–24 órában elérhető -

Varga Mihály a pénzügyi kibercsalók ellen – tájékoztató kampány is indul

A jegybank öt intézkedéssel támogatja a kormány pénzügyi visszaélésekkel szembeni fellépését

Klímaválság a küszöbön: készlethiány fenyegetheti a piacot már a szezon elején

A piaci visszajelzések szerint egyes kereskedők készlethiánnyal, logisztikai nehézségekkel küzdenek, mert a piacra tavaly hirtelen rázúduló óriási kereslet kiürítette a raktárakat. De ez nem azt jelenti, hogy nem lesz mód gondoskodni az otthonok hűtéséről a nyári kánikulában.

Jelentkezés a SAKURA-díjra június 6-áig

Ebben az évben is keresik az ország kiemelkedő turisztikai és gasztronómiai szereplőit, akik hozzájárultak a magyar turizmus és étkezési kultúra fejlődéséhez, népszerűsítéséhez. A SAKURA-díjra június 6-ig lehet jelölést leadni, a díjátadóra pedig június 27-éb, Nagykörűn kerül sor.

Rekordot döntött az eSZJA

Rekordot döntött az eSZJA, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bevalláskiajánlási rendszerén keresztül az idén kétmillióan adták be személyijövedelemadó-bevallásukat, míg 2017-ben még csak 600 ezren, és jól vizsgázott a NAV legújabb bevalláskitöltést segítő programja, a kérdés-felelet mód is

NAV: hétfő éjfél a céges bevallások határideje

Idéntől az élelmiszerlánc-felügyeleti díjról szóló bevallást is a NAV-hoz kell benyújtani, ugyanúgy június 2. éjfélig.

Fokozódnak az online csalások

okozódnak az online csalások: az elmúlt hetekben a Netflix előfizetőit, a WizzAir utasait, a Google felhasználóit, valamint az MBH Bank ügyfeleit vették célba a csalók

Befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat
Hirdetés

Gazdaság

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Családban marad a pénz: ennyit nyerhetnek a családtagok, ha közösen bankolnak

Hatékonyan menedzselhetők akár egy többgenerációs család pénzügyei is, ma már több bank is kínál erre alkalmas szolgáltatásokat. A közös bankolással akár több ezer forintot is spórolhatnak havonta, emellett a pénzügyi tudatosságot is fejleszthetik

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,