Kezdőlap Világgazdaság Meredek lassulást jósol a Fitch
No menu items!

Meredek lassulást jósol a Fitch

Idén hétévi mélypontra lassul a világgazdaság növekedése, amely jövőre tovább gyengül, Németország pedig technikai recesszióba kerül – áll a Fitch Ratings lefelé módosított negyedéves globális előrejelzésében.

A nemzetközi hitelminősítő 36 oldalas tanulmányában (Global Economic Outlook, GEO) közölte, hogy 2019 egészére 2,6 százalékos növekedést vár a világgazdaságban a tavaly mért 3,2 százalék után.

A lassulásért elsősorban az amerikai-kínai kereskedelmi háborút teszi felelőssé a Fitch

A Fitch elemzői kiemelik, hogy az általuk várt idei növekedés 2012, vagyis az euróövezeti adósságválság legintenzívebb időszaka óta a leglassabb lesz.

A cég hangsúlyozza: a tavalyhoz mért 0,6 százalékpontos éves összevetésű idei globális lassulás a legnagyobb mértékű lesz azóta, hogy a recessziós időszakot követő 2010-es megugrás után 2011-ben stabilizálódott a világgazdaság növekedési üteme.

A Fitch Ratings jövőre 2,5 százalékos globális növekedést vár. Az idei és a jövő évi növekedési prognózisuk egyaránt 0,2 százalékponttal alacsonyabb a júniusban összeállított előző GEO-előrejelzésénél.

Az új GEO-tanulmányban a ház az eddigi 6 százalékról 5,7 százalékra rontotta a kínai gazdaság jövő évi növekedésére adott becslését.

Az euróövezetben a hitelminősítő az eddigi 1,3 százalék helyett 1,1 százalékos, az amerikai gazdaságban 1,8 százalék helyett 1,7 százalékos növekedéssel számol 2020-ban.

A Fitch Ratings közölte, hogy a legnagyobb euróövezeti gazdaságban, Németországban a hazai össztermék (GDP) második negyedévi 0,1 százalékos visszaesése után a harmadik negyedévre is negatív GDP-adatot vár, vagyis azt valószínűsíti, hogy

a német gazdaság technikai recesszióba kerül.

A Fitch londoni elemzőinek várakozása szerint a német gazdaság az idén mindössze 0,6 százalékkal, 2020-ban 0,8 százalékkal növekszik.

Ez az eddigi prognózis meredek rontása, a cég ugyanis előző GEO-tanulmányában 2019-re 0,9 százalékos, 2020-ra 1,4 százalékos GDP-növekedést valószínűsített a német gazdaságban.

A Fitch Ratings elemzőinek számításai szerint a Kínával szemben augusztusban bejelentett újabb amerikai vámintézkedések azt jelentik, hogy az amerikai piacra irányuló kínai exportra érvényes effektív vámtétel csaknem 25 százalékra emelkedik 2019 végéig.

Az új amerikai vámintézkedésekből eredő sokk a Fitch Ratings által az amerikai-kínai kereskedelmi háború várható további irányára előzőleg felvázolt rosszabb forgatókönyv-változat háromnegyedének megvalósulását jelenti – áll a hitelminősítő tanulmányában.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szakértő: bajt hozhat az Otthon Start törlesztője

Ugyan az Otthon Start Program elindulásával szeptemberben lejjebb fordult a piaci lakáshitelek THM-szintje is, a kamattámogatás nélküli konstrukciókat választók továbbra is óvatosak – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Pancsoljon vagy gördeszkázzon az atombunkerben Helsinkiben

A föld alatti víziparadicsom az Itäkeskus Fotó: aquamagazine.com Helsinki első...

Linamar vezér: a közszféra a kanadai termelékenység legnagyobb fékje

Linda Hasenfratz, a Linamar Corporation elnök-vezérigazgatója Fotó: country93.ca Kanadában évek...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába
Hirdetés

Hírek

Itt a félelemindex. Turbulens év vége jöhet a piacokon – egyre több a kétely az AI-lufi és a Fed kamatvágása körül

Fotó:Freepik A nemzetközi részvénypiacok háromnegyed éves szárnyalása után a befektetők...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

Az Év óvodakertje elismerést a Budapest XXII. Kerület Egyesített Óvoda nyerte el, a Virágos városi- és faluséták kategória idei díjazottja pedig Miskolc.

Hó, jég, dugó: így készülhetünk a reptéri ünnepi rohamra

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kapacitása évek óta nem tud lépést tartani a forgalom növekedésével. A téli szezonban naponta több tízezer utas érkezik vagy indul útnak, miközben a parkolóhelyek száma szinte változatlan.

Példátlan beruházási hullám indult: ezermilliárdokat tolnak a magyar agráriumba

Folyamatosan érkeznek a régóta várt támogatói okiratok a KAP ST pályázatokban érintett agrártermelők és élelmiszeripari szereplők felé.

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület, amely intézményes keretet biztosít a szektor továbbfejlesztéséhez és a szereplők közötti összehangolt együttműködéshez.

KSH: a beruházások teljesítménye 2025 III. negyedévében 3,8 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál

A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a szállítás, raktározás, valamint a feldolgozóipar gazdasági ág járult hozzá.

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.