A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) által ellenőrzött USB töltők 87 százaléka nem felelt meg a biztonsági előírásoknak, ezért a hatóság azonnal megkezdte ezek forgalomból történő kivonását – tájékoztatta az MTI-t hétfőn a szervezet.
A közlemény szerint a mintavétel során a hagyományos és online boltokból beszerzett termékek laboratóriumi vizsgálata alapján megállapították: az áramütés-veszély leggyakoribb oka a hálózati részek nem megfelelő elválasztása, a szigetelés hiányosságai, valamint a vezető részek túl közeli elhelyezkedése volt.
A vizsgálatok igazolták, hogy az áramütés-veszélyes töltők nemcsak kevésbé ismert forrásból, hanem népszerű webáruházakból is beszerezhetők.
A kifogásolt töltők csomagolása sok esetben minőséginek és igényesnek tűnik, ami megtévesztheti a fogyasztókat, továbbá előfordul, hogy neves márkák másolatait, illetve “utángyártott” megjelöléssel ellátott termékeket kínáltak eladásra. Ezek a termékek kivétel nélkül megbuktak a vizsgálaton.
közlemény szerint Német-Weingartner Lilla, az NKFH elnöke felhívta a fogyasztók figyelmét arra, hogy mindig megbízható forrásból származó, tanúsítvánnyal rendelkező töltőt válasszanak, és kerüljék az ismeretlen eredetű vagy gyanúsan olcsó termékeket.
Az NKFH és a kormányhivatalok a jövőben is folytatják az ellenőrzéseket és mindent megtesznek a vásárlók biztonságáért – közölték.