Kezdőlap Mozaik Növekednek a bérek és élénkülnek a beruházások a hazai vállalkozásoknál
No menu items!

Növekednek a bérek és élénkülnek a beruházások a hazai vállalkozásoknál

A hazai vállalkozásoknál továbbra sincs munkaerőpiaci feszültség, nem terveznek elbocsátásokat, miközben kétszámjegyű bérnövekedés prognosztizálható, emellett a beruházások is visszaállhatnak az egy évvel ezelőtti szintre – közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) kedden a második negyedévi VOSZ Barométer üzleti hangulatelemzés alapján, amely 400 VOSZ-tag vállalati vezető megkérdezésével készült.

A idei második negyedévi VOSZ Barométer mutatója 54 százalékon áll a tavalyi hasonló időszak 56 százalékához képest. Az elemzés szerint a mutató értéke második negyedéve emelkedik. A hazai kkv-k pénzügyi helyzete harmadik negyedéve ugyan hasonló szinten áll, de üzleti hangulatuk és beruházási hajlandóságuk tovább nőtt az első negyedévhez képest, és ezeknek a mutatóknak az értéke már eléri az egy évvel korábbit – írták.

A csökkenő vásárlóerő, a költségek növekedése, a megrendelések elmaradása, valamint a szakképzett munkaerő hiánya jelenthetik a mindennapi üzletmenettel kapcsolatos legnagyobb problémákat, ugyanakkor ezeknek a súlya érezhetően csökken.

Az üzleti hangulat 59 százalékos értékével továbbra is az optimista tartományban van, az előző negyedévhez képest enyhén emelkedett, elsősorban az ország gazdasági helyzetével, valamint az árbevétellel kapcsolatos pozitív várakozásoknak köszönhetően.

Kiemelik: pozitív adat, hogy a beruházások alindex értéke tovább nőtt, a 37-ről 40 százalékra. Ez azt mutatja, hogy a beruházási szándék stabilan kimozdult a csökkenő trendből, és elérte a 2023. második negyedévének a szintjét.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Most akkor tényleg vigyázni kell a tejjel? És ha igen, miért?

Az élelmiszer-allergiák nemcsak a fejlett országokban, hanem a fejlődő régiókban is egyre nagyobb problémát jelentenek, és az ilyen típusú allergiás reakciók száma növekvő tendenciát mutat.

Megugrottak az árak februárban: a budapesti használt lakások átlagára már 100 millióhoz közelít

Országosan és éves összevetésben több mint 10 százalékkal emelkedtek a lakásárak az ingatlan.com februári lakásárindexe alapján, januárhoz viszonyítva pedig bő 2 százalékos drágulás történt.

Eddig 30 százalékkal többen kötöttek új lakásbiztosítást az előző évhez képest

A vártnál is erősebb az idei lakásbiztosítási kampány, amelyben eddig 30 százalékkal többen kötöttek új lakásbiztosítást, mint az előző év azonos időszakában. A kampányban mostanáig megkötött lakásbiztosítások átlagdíja kevesebb mint 37 ezer forint.

Személyautóból is több mint ötezret igényeltek már

A pályázati lehetőség tavaly február óta biztosít támogatást gazdasági társaságok számára tisztán elektromos gépjárművek megvásárlásához. Mostanra csak a személygépkocsikból is több mint ötezerhez kértek állami hozzájárulást a cégek.
Hirdetés

Hírek

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Cseh szakember az Air France-KLM magyarországi irodájának új vezetője

A légitársasági csoportnál 23 éve dolgozó Jan Kropáčeket nevezte...

BÉT – Csökkenéssel nyithat a budapesti tőzsde

A Mol fontos szinteket tört át, 52 forinttal, 1,8 százalékkal 2946 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Rövid távú támasz 2920 forint közelében, a következő ellenállás 2 965 forintnál található.

Erősödött a forint kedd reggelre

Erősödött kedd reggelre a forint a főbb devizákkal szemben...

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.