Kezdőlap Mozaik Repülőbalesetek 2018-ban: több mint 500-an haltak meg
No menu items!

Repülőbalesetek 2018-ban: több mint 500-an haltak meg

Tavaly 555 utas vesztette életét repülőbalesetben, amely a BBC szerint évek óta a legrosszabb adat.

Ugyanakkor az utasok számában új rekord született, 2018-ban mintegy 4 és fél milliárdan repültek 45 millió járaton.

Vagyis a tavalyi esztendő arányaiban a kilencedik legbiztonságosabb év volt a repülés történetében.

Az elmúlt év legszörnyűbb balesete Indonézia fővárosában, Jakartában történt 2018. október 29-én. A balesetben 189 ember halt meg, elsősorban a szerencsétlenül járt Boeing 737-es repülőgépet üzemeltető Lion Air hanyagsága miatt, hiszen az indonéz légitársaság számos esetben megszegte az amerikai gyártó biztonsági utasításait.

Ugyancsak száznál is több ember életét követelte egy kubai baleset, ami 2018 májusában történt egy, a helyi nemzeti légitársaság által üzemeltetett járaton. A mexikói pilóták mulasztásai miatt emelkedés közben bekövetkezett légi katasztrófa összesen 112 utas halálát okozta.

A tavalyi év harmadik legnagyobb, 71 emberéletet követelő repülőbalesete Oroszországban, Moszkva mellett történt nem sokkal a felszállás után, februárban, majd egy hónappal később Nepálban 51-en haltak meg, amikor a kathmandui reptéren a bangladesi US-Bangala Bombardier típusú repülőgépének pilótái végzetes hibákat követtek el a leszállás pillanataiban.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Wizz Air vezér Magyarországon is több járatot ígér és több utast vár

Váradi József Fotó: uni-corvinus.hu A Wizz Air tovább bővíti budapesti...

Kamatdöntés – Nem változtatott az alapkamaton a monetáris tanács

A hatósági árréskorlátozó intézkedések meghosszabbítása és az érintett termékkör kibővítése mellett az infláció az év végére a jegybanki toleranciasáv alá esik, és a jövő év elején átmenetileg tovább csökken.

Mekkora hitelt lehet felvenni az átlagkeresetből?

15 millió forint személyi hitel 8 éves futamidő mellett körülbelül 226 forintos havi törlesztőrészlet mellett igényelhető.

Kovács Árpád: a washingtoni találkozó eredményei segíthetik a gazdasági növekedést

Kovács Árpád a Miniszterelnök Stratégiai Tanácsadó Testületének tagja A magyar...
Hirdetés

Hírek

Kamatdöntés – Nem változtatott az alapkamaton a monetáris tanács

A hatósági árréskorlátozó intézkedések meghosszabbítása és az érintett termékkör kibővítése mellett az infláció az év végére a jegybanki toleranciasáv alá esik, és a jövő év elején átmenetileg tovább csökken.

Mekkora hitelt lehet felvenni az átlagkeresetből?

15 millió forint személyi hitel 8 éves futamidő mellett körülbelül 226 forintos havi törlesztőrészlet mellett igényelhető.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut...

Szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,5, a nettó átlagkereset 10,0, a reálkereset pedig 5,5 százalékkal felülmúlta az egy évvel korábbit.

A faültetés kora lejárt, új hullám érkezik a klímavédelemben

A Green Connect Program és az általa fémjelzett regeneratív társadalmi modell november 29-én mutatkozik be a Herman Ottó Konferencia Központban.

Magyarország nem kér a műhúsból

A laboratóriumi körülmények között előállított húsok elterjedése olyan életmódváltozást eredményezne, ami teljesen felborítaná az európai kultúrát, amit nem hagyhatunk

Változik a nyugdíjpénztárak szabályozása

A még október végén társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezetek indokolása szerint a változásokra a gazdasági környezet változása miatt van szükség.

Megújította vezető testületeit az MBH Bank

A megválasztott tisztségviselők a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában, elfogadó nyilatkozatuk aláírását követően tölthetik be tisztségüket
Hirdetés

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.