Kezdőlap Pénzvilág Szépségek az ipar szolgálatában
No menu items!

Szépségek az ipar szolgálatában

A húszéves Szarvas Andreát koronázták meg vasárnap este Budapesten, a Magyarország Szépe 2018-as döntőjében, így ő képviselheti hazánkat a decemberi Miss World világversenyen Kínában. S bár kevesen gondoltak bele a szép lányokat látva, hogy valójában milyen elképesztően nagy üzlet képviselői ők, a szépségcsinálók a világ legnagyobb üzletemberei közé tartoznak manapság, és az ő követeik az ország- és világszépek, a szépségkirálynők. Az Üzlet néhány jellemző adattal mutatja be, micsoda gazdasági erőt képviselnek a megállíthatatlanul fejlődő szépségipar óriásai, nemcsak nyugaton, hanem hazánkban is.

Manapság a szépségiparnál csak az informatika fejlődik gyorsabban és dinamikusabban, elképesztő pénzösszegek cserélnek gazdát az ágazat szereplői között. A globális szépségipar mintegy 7 százalékkal bővül évente, gyorsabban, mint a világ GDP-je. A legnagyobb piacot manapság Oroszország, Kína, Dél-Korea és India jelenti, igaz, ezekben az országokban még mindig a francia és az amerikai kozmetikai termékek a legkelendőbbek.

Ezzel egybecseng, hogy a francia kozmetikai vállalatokat tömörítő szövetség, a FEBEA tavasszal tette közzé 2017-es kereskedelmi adatait, amelyek szerint tavaly 13,6 milliárd euró értékben adtak el francia szépségápolási termékeket világszerte. Ez 1,6 milliárdos növekedést jelent 2016-hoz képest, mégpedig úgy, hogy az eladások az ázsiai régióban 25 százalékkal, az Egyesült Államokban 20 százalékkal emelkedtek.

Ugyanakkor a világ más részein is folyamatosan bővül az iparág, amibe már nemcsak a kozmetikai termékek – sminkek, bőr- és hajápolási készítmények, parfümök – tartoznak, hanem egyre inkább a plasztikai sebészetek és az egészségcentrumok által kínált szolgáltatások, illetve a fogyást elősegítő termékek is. Utóbbiaknak köszönhetően a becslések szerint 2022-re évi 350 milliárd eurós forgalmat bonyolíthat a globális szépségipar.

A növekedés Magyarországon is jól érzékelhető, a hazai kozmetikai piacon tevékenykedő közel 1500 cég évente 100-120 milliárd forintot termel. A legnépszerűbb termékek itthon a testápolók, az arc- és szemránckrémek, amelyekre egyaránt 6 milliárd forint kerül ki éves szinten a magyar pénztárcákból. A plasztikai sebészeti beavatkozások ezzel szemben hazánkban még luxuskiadásnak számítanak, az ilyen jellegű műtétek csaknem felét a 35-50 éves korosztály tagjain végezték tavaly. A határainkon belül tevékenykedő plasztikai sebészek száma jelenleg nagyjából 200-ra tehető.

A szépségkirálynők, a szépségipar egy-egy szegmensének képviselőivé, modelljeivé avanzsálva pedig igen szép summákat kereshetnek.  A szépségipari cégeinek arcaivá válva a halandók számára szinte felfoghatatlan összegeket zsebelnek be.

A Forbes Magazin 2016-os adatai is sokat mondóak, a legkeresettebb modellek összeállítása itt található. Az első helyen ismét a brazil szépség, Gisele Bündchen végzett 30,5 millió dollárral, míg másodikként, 20 millióval Adriana Lima futott be. Legnépszerűbb magyar modellünk, Palvin Barbara ugyanebben az évben “szerény”, 4 millió dolláros bevételt ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Egyharmad Balatonnak megfelelő öntözővíz-készlet áll rendelkezésre

A rendkívüli aszály és a csapadékhiány ellenére minden öntözési igényt ki tudunk elégíteni – közölte Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára. Hozzátette, a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

Új küldetés: itthon tartani és egyben tartani a mozduló magánvagyont

A komplex, partneri alapon működő családi vagyontervezési szolgáltatás nem csak a gazdagok kényelmét szolgálja – nemzetgazdasági jelentősége van.
Hirdetés

Hírek

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

KSH: májusban 2,6 százalékkal elmaradt az ipari termelés az egy évvel korábbitól

2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3 százalékkal kisebb volt a 2025. áprilisinál.

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Magyarországnak is jön a zöld pénz. 3,66 milliárd eurót oszt szét az EU.

Fotó:wikipedia Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank ma...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.