Kezdőlap Edukáció Tématerületi kiválósági program - idén 75 milliárd pályázható
No menu items!

Tématerületi kiválósági program – idén 75 milliárd pályázható

Idén a Tématerületi kiválósági programban (Tkp) a kormány 75 milliárd forinttal támogatja a felsőoktatási intézmények legfontosabb társadalmi és gazdasági kihívásokra válaszokat adó, kiemelt kutatási tématerületeit.

Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára kiemelte: a meghirdetett pályázati kiírás célja, hogy kutatás-fejlesztési és innovációs fókusszal segítse az egyetemi tudásközpontokat és kutatóhelyeket, ösztönözve ezzel is a hatékony szakmai munkát és a magyar kutatói utánpótlást.

A Tématerületi kiválósági programban három kutatási területet határoztak meg, amelyek vagy nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségűek, vagy erős hazai kapacitásokkal rendelkeznek.

Ezek az alprogramok az egészség, a nemzeti kutatások és a nemzetvédelem, nemzetbiztonság.

Az egyes alprogramokon belül lehetőség van koronavírus okozta megbetegedésekkel, biztonságos társadalom és környezettel, vagy akár kibervédelemmel kapcsolatos tématerületi kutatásokra is.

Schanda Tamás

A Tkp 2021 alprogramonként 25 milliárd forinttal támogatja a kutatások megvalósítását. A keret magában foglalja a Tkp nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogram esetében a kooperatív doktori program 1 milliárd forintos keretösszegét is, amelynek eredményeképpen a magasan képzett, tudományos ismeretekkel rendelkező munkavállalók számának bővítése valósulhat meg a védelmi kutatás-fejlesztés és az innováció területén.

Fontos elvárás a felsőoktatási intézmények és a kutatás-fejlesztés-innováció szereplői közötti együttműködés további erősítése, ezért a kormány támogatja azokat a kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak az egyetemi tudásközpontokon és kutatóhelyeken megszülető ismeretek társadalmi és gazdasági hasznosulásához – hangsúlyozta Schanda Tamás.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.