Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok pénteken, a befektetők hangulatát erősen elrontották a vártnál gyengébb decemberi amerikai kiskereskedelmi adatok, amelyek újabb kétségeket ébresztettek a világ legnagyobb gazdaságának teljesítményét illetően.

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 11 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 37 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 13 ponttal eshet a nyitásban.

Európában egy sor nagyvállalat teszi közzé gyorsjelentését, köztük az Allianz, az RBS és a Norwegian Air. Spanyolországban Pedro Sánchez miniszterelnök várhatóan bejelenti, hogy előre hozott parlamenti választásokat írnak ki, miután a parlament leszavazta a kisebbségi kormány költségvetési törvényjavaslatát.

A piacok figyelme nagyrészt a kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalásokra irányul. Pekingben pénteken zárulnak a magas szintű tárgyalások, majd Hszi Csing-ping kínai elnök fogadja az amerikai delegáció vezetőit, Robert Lighthizer kereskedelmi főképviselőt és Steven Mnuchin pénzügyminisztert. Larry Kudlow, az amerikai elnök gazdasági főtanácsadója csütörtökön közölte, hogy még nem született döntés az átfogó kereskedelmi megállapodás megkötésére kijelölt március 1-jei határidő eltolásáról.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin estek az indexek, a kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalásokat övező óvatos derűlátás hatását kioltották a csalódást okozó amerikai és kínai makroadatok.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 1,17 százalékos, a dél-koreai Kospi pedig 1,34 százalékos mínuszban, míg az ausztráliai S&P/ASX 200 0,11 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A sanghaji tőzsde 1,37 százalékos veszteségben zárt, a hongkongi Hang Seng pedig 1,83 százalékos mínuszban állt a záráshoz közeledve.
A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 1,17 százalékkal 509,37 pontra esett vissza.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedett az ázsiai kereskedésben.

Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,42 százalékos pluszban, 64,84 dolláron, a márciusi szállítású WTI pedig 0,26 százalékos nyereségben, 54,55 dolláron forgott péntek reggel.

Csütörtökön London kivételével csökkenéssel zártak a főbb európai tőzsdék. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,09 százalékkal, 7197,01 pontra nőtt, míg a frankfurti DAX-index 0,69 százalékkal, 11 089,79 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,23 százalékkal, 5062,52 pontra esett. Milánóban 0,78 százalékkal, Madridban pedig 0,33 százalékkal csökkent az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,32 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,31 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 0,62 százalékkal esett. (MTI)

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Felidézte, az állatbetegségek közül a ragadós száj- és körömfájás 50 év után jelent meg Magyarországon. További nehézséget okozott az afrikai sertéspestis, a kéknyelv, a kiskérődzők pestise vagy a madárinfluenza vírusa is - tette hozzá.

A hazai fenyőfa a menő

A vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában -

Az Essity elnyerte az EcoVadis Platinum 2025 minősítést

Az Essity megkapta az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, így ismét a világ vállalatainak legfelső 1%-ában szerepel a CSR-teljesítmény alapján.

Határon átnyúló projekt erősíti a Fertő gyep és nádas kezelését

A most induló GRACE INTERREG projekt és a GRASSLAND-HU LIFE projekt stratégiaalkotása kölcsönösen támogatja majd egymást.
Hirdetés

Hírek

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Felidézte, az állatbetegségek közül a ragadós száj- és körömfájás 50 év után jelent meg Magyarországon. További nehézséget okozott az afrikai sertéspestis, a kéknyelv, a kiskérődzők pestise vagy a madárinfluenza vírusa is - tette hozzá.

A hazai fenyőfa a menő

A vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában -

Az Essity elnyerte az EcoVadis Platinum 2025 minősítést

Az Essity megkapta az EcoVadis Platinum 2025 minősítést, így ismét a világ vállalatainak legfelső 1%-ában szerepel a CSR-teljesítmény alapján.

Határon átnyúló projekt erősíti a Fertő gyep és nádas kezelését

A most induló GRACE INTERREG projekt és a GRASSLAND-HU LIFE projekt stratégiaalkotása kölcsönösen támogatja majd egymást.

NGM: a Fitch Ratings továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot

A globális kihívások ellenére a nyugati és a keleti befektetők egyaránt megbízható partnerként és találkozási pontként tekintenek hazánkra.

Bécs Európa digitális jövőjét építi

A SEMIC 2025 konferencián Koppenhágában a város nyerte el az Európai Bizottság Public Sector Tech Watch Best Cases Awardját, ahol olyan megoldásokat díjaznak, amik közszolgáltatások javítása és a belső folyamatok fejlesztése által megkönnyítik az adott város polgárai számára az ügyintézést.

Idén két budapesti kerületben és Miskolcon lehetett eladni a leggyorsabban ingatlant

A Duna House adatai szerint idén Budapesten a IX. és X. kerületben keltek el a leggyorsabban a lakások, 55 illetve 63 nap alatt, míg a vidéki nagyvárosok közül Miskolcon volt a leggyorsabb az értékesítés, 86 napos átlagos értékesítési idővel.

6,2 százalékkal bővült a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke idén

2025-ben a mezőgazdaság kibocsátása 4,4 ezer milliárd forint felett alakult, ez 6,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A bővüléshez a teljes termelési árszínvonal 10 százalékos, továbbá az állattenyésztés volumenének 2,5 százalékos emelkedése járult hozzá.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.