Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Erős kezdés az amerikai tőzsdéken
No menu items!

Tőzsde – Erős kezdés az amerikai tőzsdéken

Indexemelkedéssel nyugtázták a hétfői kereskedés kezdetén az amerikai értékpapírpiacok a vírusválság következményeinek az enyhítésére Washingtonban kialkudott gazdasági ösztönzőcsomag elnöki aláírását.

New Yorkban a  0,60 százalék, az S&P-500 index 0,76 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,65 százalék emelkedéssel kezdte a hétfői kereskedést. Pénteken az indexek 0,2-0,3 százalékos nyereséggel zártak.

Az év eleje óta a DJIA index 6 százalék, az S&P index 15 százalék, a Nasdaq index pedig 43 százalék nyereséget halmozott fel.

Az ösztönzőcsomagtól remélt gazdasági fellendülés várhatóan legnagyobb haszonélvezői közé tartozó légitársaságok részvényei nagy nyereségre tettek szert a hétfői nyitás előtt a tőzsdén kívüli forgalomban. A Southwest Airlines, a Delta Airlines, a United Airlines és az American Airlines részvények másfél-három százalékos nyereséget értek el. A banki papírok egy százalék körüli erősödést mutattak a tőzsdén kívüli forgalomban.

Az ösztönzőcsomagtól várt fellendülés reményében az olajár is emelkedett hétfőn, majd a koronavírus-válság óta a legmagasabb szinten állapodott meg. Az amerikai piacok nyitásakor a Brent 51,38 dolláron állt a nemzetközi kereskedelemben, 0,08 százalékkal magasabban, a WTI ára viszont 0,02 százalékkal 48,22 dollárra csökkent. A Brent ára 52 dollár felett is járt hétfőn, március óta a legmagasabb szinten, a WTI ára pedig megközelítette a 49 dollárt.

Az arany spot ára unciánként 1890,60 dolláron 0,60 százalékos erősödést mutatott az amerikai piacok nyitásakor, de 1900 felett, egy heti csúcson is járt napközben. Az eurót 0,14 százalékkal jegyzik erősebben 1,2222 dolláron.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület, amely intézményes keretet biztosít a szektor továbbfejlesztéséhez és a szereplők közötti összehangolt együttműködéshez.

KSH: a beruházások teljesítménye 2025 III. negyedévében 3,8 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál

A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a szállítás, raktározás, valamint a feldolgozóipar gazdasági ág járult hozzá.

MNB: új alelnöke lehet a Magyar Nemzeti Banknak

Banai Péter Benő AZ MNB: új alelnöke lehet .

Francia-magyar együttműködés az európai agrárium jövőjéért

Nagy István elmondta, hazánkban most zajlik a generációváltás és az egész mezőgazdaság, illetve élelmiszeripar megújítása.
Hirdetés

Hírek

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület, amely intézményes keretet biztosít a szektor továbbfejlesztéséhez és a szereplők közötti összehangolt együttműködéshez.

KSH: a beruházások teljesítménye 2025 III. negyedévében 3,8 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál

A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a szállítás, raktározás, valamint a feldolgozóipar gazdasági ág járult hozzá.

MNB: új alelnöke lehet a Magyar Nemzeti Banknak

Banai Péter Benő AZ MNB: új alelnöke lehet .

Francia-magyar együttműködés az európai agrárium jövőjéért

Nagy István elmondta, hazánkban most zajlik a generációváltás és az egész mezőgazdaság, illetve élelmiszeripar megújítása.

Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

November 22. és 2026. január 4. között a mörbischi víziszínpad és újdonságként a mörbischi strandfürdő is fényárban úszó téli faluvá változik a hétvégéken (péntektől vasárnapig) – tele zenével, ízekkel, varázslattal és csillogással.

Karácsonyi csodák várnak Székesfehérváron

Kézműves ajándékkészítő műhelyek, karácsonyváró családi programok, meghitt elcsendesülés jótékonysági vásárral és míves kézműves portékákkal, ünnepi koncertek, színházi és balettszínházi előadások. 

Változnak a CSOK Plusz szabályai: 2026-ban is megmarad egy fontos könnyítés

A CSOK Plusz kölcsönt alapesetben olyan házaspárok igényelhetik, melyek női tagjai még nem töltötték be a 41. életévüket.

Sokmillió forintos kiadást okoznak a vízműveknek a vécén lehúzott nedves törlőkendők

A víziközművek hosszú ideje igyekeznek tudatosítani: a WC nem hulladéktároló, a zsiradékot nem szabad a lefolyóba önteni, a nedves törlőkendő, még ha a csomagoláson az áll is, hogy „lebomló”, a gyakorlatban nem bomlik le időben
Hirdetés

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.