Erősen csökkentek az indexek hétfőn nyitáskor a New York-i részvénytőzsdéken.
A jüan több mint egy évtizede a legalacsonyabb szintre esett a dollárra szemben. A tőzsdéket megrázta, hogy Peking kész volt a sokáig kulcsárfolyamnak tekintett 7 jüan alá engedni a dollár jegyzését, jelezve, hogy Peking tolerálja valutája további gyengülését, ami tovább izzíthatja a kereskedelmi konfliktust az Egyesült Államokkal.
Az amerikai exportot drágító fejlemény főleg a technológiai cégek papírjait viselte meg. Az Apple a vámháború miatt már a harmadik napja esik, és a kereskedelmi kapcsolatok stabilitására különösen érzékeny Boeing és Caterpillar is veszteségben áll.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 1,80 százalékkal, az S&P-500 1,74 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 2,21 százalékkal esett a nyitást követő percekben.
Pénteken gyengült New York. A DJIA 0,37 százalékkal, az S&P 500 0,73 százalékkal, a Nasdaq 1,32 százalékkal csökkent.
A kereskedelmi háború miatt romló keresleti kilátások miatt az olaj jegyzése erősen esett.
Hétfő délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 68 centtel 54,98 dollárra esett. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 75 centtel 61,14 dollárra ment le.
A dollár stabilizálódott. Az euró kora délután 1,1171 dollár körül forgott a reggeli 1,1101 dollárral szemben.
Az arany hat éves csúcsra hágott, mert a kereskedelmi feszültségek okozta aggodalom miatt erősödött a kereslet a válságálló befektetési eszközök iránt. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1462,30 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 1,20 százalékkal magasabban, mint az előző kereskedési napon. Az amerikai határidős jegyzés 0,8 százalékkal 1474,30 dollárra emelkedett.