Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Frankfurt kivételével emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék
No menu items!

Tőzsde – Frankfurt kivételével emelkedéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Frankfurt kivételével enyhe nyereségben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék hétfőn, miközben felerősödtek azok a találgatások, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve határozottan a monetáris politika további szigorítása ellenében foglal állást e heti ülésén. 

A frankfurti DAX-index 0,24 százalékos mínuszban, míg a londoni FTSE-100 mutató 0,95 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,14 százalékos pluszban zárt. Milánóban 0,90 százalékkal, Madridban pedig 0,67 százalékkal emelkedett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,27 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,06 százalékkal nőtt.

Európában a bankszektor mellett a nyersanyagkapcsolat vállalatok voltak a nap nyertesei. A bányaipari vállalatok közül a Rio Tinto 2,79 százalékkal, az Anglo American pedig 2,07 százalékkal drágult Londonban, míg a világ legnagyobb acélipari csoportja, az ArcelorMittal árfolyama 2,22 százalékkal emelkedett Amszterdamban.

A Deutsche Bank 4,53 százalékos, a Commerzbank 6,83 százalékos nyereségben zárt Frankfurtban, miután Németország első és negyedik legnagyobb hitelintézete a hét végén bejelentette, hogy hivatalos tárgyalást kezd az egyesülés lehetőségéről.

New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,09 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,08 százalékos mínuszban, míg az S&P 500-as index 0,12 százalékos pluszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. A legközelebbi, májusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,37 százalékos pluszban, 67,41 dolláron, a WTI pedig 0,88 százalékos nyereségben, 59,34 dolláron forgott.

Az árakat támogatja, hogy a nagy olajexportáló országok várhatóan meghosszabbítják a kitermelést korlátozó megállapodás hatályát a második félévre. Ennek hatását viszont tompítják azok az aggodalmak, hogy a gazdasági növekedés lassulása visszavetheti az olaj iránti keresletet.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,08 százalékkal 1304,00 dollárra nőtt.
Egy euróért 1,1331 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,04 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban

Élményt a fa alá: elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban – Pazar kilátással és kedvezményekkel készülnek a szezonra

Mind-Diák Szövetkezet: a szezonális munkák órabére 10-20 százalékkal magasabb, mint az állandó fix munkáké

A 25 év alatti diákok az szja-mentesség miatt bruttó és nettó szinten is ugyanakkora összeget kapnak kézhez

OECD: Rugalmasan reagál, de továbbra is törékeny a világgazdaság

A kiadási és adópolitikai döntéseknek a fenntartható gazdasági növekedés megerősítésére kell összpontosítaniuk.

A nyugdíj- és egészségpénztári megtakarítások után járó adóvisszatérítési lehetőségre hívja fel a figyelmet a pénztárszövetség

Az ÖPOSZ honlapján két tájékoztató is elérhető, amelyek segítenek eligazodni a legfontosabb tudnivalók között
Hirdetés

Hírek

Elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban

Élményt a fa alá: elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban – Pazar kilátással és kedvezményekkel készülnek a szezonra

Mind-Diák Szövetkezet: a szezonális munkák órabére 10-20 százalékkal magasabb, mint az állandó fix munkáké

A 25 év alatti diákok az szja-mentesség miatt bruttó és nettó szinten is ugyanakkora összeget kapnak kézhez

OECD: Rugalmasan reagál, de továbbra is törékeny a világgazdaság

A kiadási és adópolitikai döntéseknek a fenntartható gazdasági növekedés megerősítésére kell összpontosítaniuk.

A nyugdíj- és egészségpénztári megtakarítások után járó adóvisszatérítési lehetőségre hívja fel a figyelmet a pénztárszövetség

Az ÖPOSZ honlapján két tájékoztató is elérhető, amelyek segítenek eligazodni a legfontosabb tudnivalók között

A debreceni boom nem csak munkaerőt, hanem magasabb tudásszintet is követel: merre tart a régió munkaerőpiaca az akkugyárak korában?

A magyar–román határon is átnyúlik a verseny a minőségi ipari munkaerőért – derült ki a Prohuman Debreceni Regionális Gazdasági Fórumán

Hogyan váltsunk olcsón devizát itthon és külföldön?

Mára teljesen megszokott, hogy minden bankkártyát használhatunk külföldön, akkor is, ha mögötte forintszámla van

KSH: 3,9 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a harmadik negyedévben

A teljes szolgáltatásexportból az üzleti szolgáltatások aránya 38 százalékot (az idetartozó egyéb üzleti szolgáltatásoké 19 százalékot) tett ki, de jelentős volt még a turizmus 29 és a szállítási szolgáltatások 24 százalékos részesedése is.

SMS-csalók élnek vissza a Magyar Nemzeti Bank nevével

Azt javasolják, hogy aki válaszolt hasonló üzenetre, és megadta személyes banki azonosítóit, azonnal vegye fel a kapcsolatot számlavezető hitelintézetével.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.