Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Indexcsökkenéssel nyitott New York
No menu items!

Tőzsde – Indexcsökkenéssel nyitott New York

A hétfői gyenge zárást követően a nem javuló amerikai-kínai kereskedelmi viszony miatt indexcsökkenéssel indult a kereskedés kedden a főbb európai értékpapírpiacokon.

New Yorkban a DJIA-30 index 0,76 százalék, az S&P-500 index 0,73 százalék, a Nasdaq Composite index 0,75 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

A piacokat az a hír késztette fokozott óvatosságra, hogy Washington korlátozni tervezi a kínai tőkepiacok elérhetőségét amerikai befektetők előtt, valamint újabb kínai cégeket vesz fel a kereskedelmi feketelistára. Szaporodnak annak a jelei is, hogy nem sikerül haladást elérni a csütörtökön kezdődő amerikai-kínai kereskedelmi egyeztetéseken sem.

Az ellentétek elmélyülésének híre elsősorban a kínai piacnak erősen kitett amerikai cégek részvényeit érintette hátrányosan. Már a nyitás előtt gyengült a tőzsdén kívüli kereskedelemben számos jelentősebb részvény, az Intel– és az Nvidia-papírok egy százalékkal, a Boeing másfél százalékkal.

A piacok figyelme mindezektől függetlenül már kezd a jövő héten induló harmadik negyedévi eredménybeszámoló-szezonra irányulni annak felmérésére, mennyiben érintette ténylegesen a vállalatok gazdálkodását a kereskedelmi ellentétek éleződése. A becslések szerint az S&P-500 index tagvállalatainak nyeresége három százalékkal maradhat el az egy évvel ezelőttitől.

Az olaj ára csökkenésnek indult a kereskedelmi ellentétek fokozódása tükrében. Az amerikai piaci nyitáskor a WTI 1,04 százalékkal állt alacsonyabban hordónként 52,20 dolláron, a Brent ára 0,93 százalékkal 57,81 dollárra csökkent.

Az eurót 0,02 százalékkal jegyzik erősebben, 1,0972 dolláron, az arany spot ára 0,90 százalékkal unciánként 1506,66 dollárra emelkedett.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Heti makronaptár – Kereseti és lakásépítési adatokat közölnek a jövő héten

A vidéki új lakások közül sok található a balatoni térségben: Budapest után a legtöbb új lakást Siófokon adták át,.

BÉT – Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten – kiemelkedő volt a Richter

A héten a vezető részvények közül egyedüliként a Richter árfolyama emelkedett 1,92 százalékkal, pénteken a részvény 11 700 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 16,08 milliárd forintot.

Milliós pályázatoktól eshetnek el a cégek egy sok évtizedes, rossz könyvelési szokás miatt

Sok cégvezető a könyvelője tanácsára tulajdonosi vagy munkáltatói kölcsönökkel próbálja „kozmetikázni” a hiányt, de ez a szakértő szerint csak elodázza a bajt, sőt, újabb jogi csapdát állít.

A krőzusadóval okkal azonosul a társadalom, de a valóság józanabb kivitelezést követel

A kívánt adóeredményt hatékonyabban lehetne elérni a tőke bizonyos összeg feletti gyarapodására kivetett adózással, mivel a tőke extra növekedését transzparensebben lehetne adóztatni, mint a vagyont.
Hirdetés

Hírek

Heti makronaptár – Kereseti és lakásépítési adatokat közölnek a jövő héten

A vidéki új lakások közül sok található a balatoni térségben: Budapest után a legtöbb új lakást Siófokon adták át,.

Tárgyak második élete Bécsben – ami elromlott, megjavítják

Előzetes bejelentkezés után bárki elhozhatja a meghibásodott kisebb elektromos készülékeit 48er-Tandler "Repair-Cafe"-jába, ahol a szakemberek gondoskodnak azok javításáról. 

A krőzusadóval okkal azonosul a társadalom, de a valóság józanabb kivitelezést követel

A kívánt adóeredményt hatékonyabban lehetne elérni a tőke bizonyos összeg feletti gyarapodására kivetett adózással, mivel a tőke extra növekedését transzparensebben lehetne adóztatni, mint a vagyont.

Révész Máriusz: a kormány már 228 bringapark létrehozására adott támogatást

A mezőkövesdi pumpapálya beruházásának összértéke 74 millió 258 ezer forint, amelyhez az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ (AMFK) 39 millió 998 ezer, az önkormányzat pedig 34 millió 259 ezer forintot biztosított.

Duna House: továbbra is a fiatalok és az első lakásvásárlók az ingatlanpiac főszereplői

Az Otthon Start Program (OSP) felfutásával 2025 őszére az első lakásvásárlók aránya Budapesten 41 százalékra, vidéken pedig rekordmagasra, 43 százalékra ugrott, ami jól mutatta a támogatott hitelek felszívó erejét.

Idén már csaknem 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál

A januárra járó kedvezmény jövőre, az éves szja-bevallásban kérhető vissza. Azonban a nyilatkozatot érdemes minél előbb pótolni, hogy már a februári fizetésben érvényesüljön a kedvezmény.

NAV: megújul az egyéni vállalkozók elektronikus bejelentőfelülete

A közlemény szerint az új ügysegéd egyszerűbb, gyorsabb és könnyebben használható, a NAV honlapjáról is könnyen elérhető, okostelefonra optimalizált felület.

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Az átlagos paraméterek alapján elvégzett kalkuláció eredményeként havi 63 640 forint és 74 281 forint közötti törlesztőrészlettel találkozhatunk a jelenleg elérhető ajánlatoknál.
Hirdetés

Gazdaság

BÉT – Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten – kiemelkedő volt a Richter

A héten a vezető részvények közül egyedüliként a Richter árfolyama emelkedett 1,92 százalékkal, pénteken a részvény 11 700 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 16,08 milliárd forintot.

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

Emelkedéssel indították a hetet az európai részvénypiacok

A nyersolajat az amerikai-iráni tárgyalásokkal kapcsolatos feszültség csökkenésével szembeni várakozások nyomták lejjebb.

Szoftverapokalipszis a tőzsdén: az MI-pánik a vagyonkezelőkig ér

Az elmúlt napok egyik leglátványosabb piaci mozgását nem kamatemelés, nem geopolitikai konfliktus, hanem egy mesterségesintelligencia-fejlesztés indította el. Egy új MI-eszköz megjelenése elég volt ahhoz,...