Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Pozitív kezdés várható Európában
No menu items!

Tőzsde – Pozitív kezdés várható Európában

Indexemelkedésre lehet számítani hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon a pénteki nagy esés után.

A határidős indexjegyzések alapján a vezető tőzsdék, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,3-0,5 százalék erősödéssel kezdhetik a hétfői kereskedést.

Pénteken nagy eséssel zártak az európai piacok. Az árfolyamindexeket az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktus eszkalációja, valamint az olaszországi és brit előrehozott választások miatti aggodalmak terhelték meg.

A páneurópai FTSE Eurofirst 300 index 0,82 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,84 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 1,23 százalékkal csökkent. Londonban 0,44 százalékkal gyengült az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 1,28 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 1,11 százalékkal esett. Madridban 1,25 százalék, Milánóban 2,48 százalék volt az indexcsökkenés pénteken.

A pénteki kereskedés nagy vesztesei a kínai kereskedelmi kapcsolatoknak erősen kitett ágazatok, a nyersanyagipar és az autóipar vállalatai voltak, valamint az olasz banki papírok. A nyersanyagipari és autóipari ágazati indexek két és fél százalékkal, a pénzügyi ágazati index két százalékkal gyengült.

Az olaj ára pénteken erősödött, de ezzel együtt is veszteséggel zárta a hetet. A Brent heti vesztesége öt százalék, a WTI vesztesége két százalék volt. A globális kereslet prognosztizált csökkenése függvényében a hétfőn is csökkent az olajár. Az európai kereskedési idő kezdte előtt mintegy másfél órával a Brent hordónként 58,27 dolláron állt a globális kereskedelemben, 0,44 százalékkal alacsonyabban, a WTI ára pedig 0,50 százalékkal 54,23 dollárra csökkent.

Az eurót 0,10 százalékkal jegyzik erősebben 1,1210 dolláron, az arany határidős jegyzése 0,02 százalékkal 1508,25 dollárra csökkent. Az arany spot ára unciánként 1496,71 dollár, ami 0,04 százalékos csökkenésnek felel meg. A spot ár a múlt héten 1507,20 dolláron is állt, miután 2013 áprilisa óta első alkalommal lépte át az 1500 dolláros küszöböt. A spot ár a múlt hetet több mint négy százalékos emelkedéssel fejezte be, és ezzel több mint három éve a legjobb hetét zárta.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Útimorzsák Japánból 2    Rakétavonat és céghűség

Japán alapító tagja a G7 csoportnak és a szervezet megalakulása után röviddel csatlakozott a párizsi székhelyű OECD-hez is.

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Egyharmad Balatonnak megfelelő öntözővíz-készlet áll rendelkezésre

A rendkívüli aszály és a csapadékhiány ellenére minden öntözési igényt ki tudunk elégíteni – közölte Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára. Hozzátette, a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.
Hirdetés

Hírek

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

KSH: májusban 2,6 százalékkal elmaradt az ipari termelés az egy évvel korábbitól

2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3 százalékkal kisebb volt a 2025. áprilisinál.

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Magyarországnak is jön a zöld pénz. 3,66 milliárd eurót oszt szét az EU.

Fotó:wikipedia Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank ma...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.