Hirdetés
Kezdőlap Autóipar Volkswagen: szoftverfejlesztés - saját erőből
No menu items!

Volkswagen: szoftverfejlesztés – saját erőből

Saját járműelektronikai platform operációs rendszerének fejlesztésével kezdi meg működését a Volkswagen önálló szoftverfejlesztő érdekeltsége – jelentette be Christian Senger, a konszern digitális járműelektronikai és szolgáltatásfejlesztési igazgatója.

A szoftverfejlesztő részleg feladata egységes járműelektronikai platform kifejlesztése a konszern minden márkája számára. A járműelektronikai operációs rendszer a tervek szerint 2024-re készül el, mintegy hétmilliárd eurós befektetéssel. Christian Senger elmondása szerint a fejlesztő érdekeltség nyitva áll együttműködések, partneri kapcsolatok kialakítása, közös vállalatok létesítése és tőkebefektetések előtt.

Christian Senger

A részleg által kifejleszteni tervezett VW.OS operációs rendszer különböző verzióin futnak majd a konszern összes modelljének járműelektronikai szoftverei a kisautóktól kezdve egészen a luxuslimuzinokig – mondta Senger. Véleménye szerint ez nem minden autógyártó esetében lesz így. “A jövőben valószínűleg kevesebb járműelektronikai operációs rendszer lesz, mint autógyártó” – mutatott rá.

A járműelektronikai szoftvervezérlés egyre nagyobb jelentőségre tesz szert a járműiparban, és így függővé teheti a járműgyártó vállalatokat az informatikai óriáscégektől. Az ágazat vállalatai ezért szakembergárdájuk növelésével is igyekeznek informatikai versenyképességükön javítani.

A Volkswagen konszern Car.Software részlege is ennek szellemében tervezi 10 ezer szakember felvételét 2025-ig. A részleg alkalmazottainak a száma az év végére eléri majd az 5 ezret. A részleg létesítésének célja az volt, hogy a lehető legtöbb szoftverfejlesztés saját erőből történjen meg, az így megtermelt hozzáadott érték “házon belül” jöjjön létre.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Több mint 2900 milliárd forint jutott el a gazdákhoz az új agrártámogatási ciklusban

A Közös Agrárpolitika Stratégiai Terv agrártámogatási időszakában, a 80 százalékos hazai társfinanszírozásnak köszönhetően, összesen 5650 milliárd forint áll a gazdák rendelkezésére.

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 122 311,20 ponton, történelmi csúcson zárt, 4,98 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Hatályba lép az új transzferár-rendelet január 23-án

Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet.

A lakásárak sprintelnek, a bérek kocognak: egyre nagyobb a szakadék

Az Eurostat szerint 2025 harmadik negyedévére a hazai ingatlanárak 275%-kal, vagyis közel a négyszeresükre emelkedtek 2015-höz képest, ami az EU-ban a legmagasabb érték.
Hirdetés

Hírek

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 122 311,20 ponton, történelmi csúcson zárt, 4,98 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Hatályba lép az új transzferár-rendelet január 23-án

Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet.

A lakásárak sprintelnek, a bérek kocognak: egyre nagyobb a szakadék

Az Eurostat szerint 2025 harmadik negyedévére a hazai ingatlanárak 275%-kal, vagyis közel a négyszeresükre emelkedtek 2015-höz képest, ami az EU-ban a legmagasabb érték.

Rekordot döntött az európai uniós vendégéjszakák száma 2025-ben

Az előző évhez képest 2025-ben szinte valamennyi uniós tagállamban nőtt a vendégéjszakák száma.

35 millió forintos bírság a FuturAqua Nyrt.-re

A feltárt jogsértések miatt az MNB megtiltotta a kibocsátónak a piaci manipulációról szóló rendelkezések ismételt megsértését és 30 millió forint piacfelügyeleti bírsággal sújtotta.

Ne felejtsenek el időben nyilatkozni az adókedvezményekről!

Az adóelőleg-nyilatkozatok néhány kattintással elérhetők a NAV honlapján - tették hozzá.

NAV: megújul az egyéni vállalkozók elektronikus bejelentőfelülete

A NAV szerint jelentős előrelépés az is, hogy az új felületen a vállalkozó képviselője, meghatalmazottja teljeskörűen intézheti a vállalkozással kapcsolatos ügyeket, bejelentéseket.

Devizapiac – Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás