Kezdőlap Turizmus 15 százalékkal bővült a vendégforgalom októberben
No menu items!

15 százalékkal bővült a vendégforgalom októberben

Turizmus Mo.-n 2018 október. Nagy növekedés, több külföldi, 10 %-al nőtt a belföldi forgalom Kép: AzÜzlet.hu / Forrás: kaposvarmost.hu

Magyarország turisztikai vonzerejének folyamatos erősödését tükrözi, hogy 2024 októberében közel 1,5 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, ami 15 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

A vendégek októberben összesen több mint 3,4 millió vendégéjszakát töltöttek hazánkban, ami 8,5 százalékkal múlta felül a tavalyi eredményeket – hívta fel a figyelmet a legfrissebb idegenforgalmi statisztikához fűzött kommentárjában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Elemzésükben kiemelte, hogy 2024 első tíz hónapjában kimagaslóan teljesített a turisztikai ágazat, 15,5 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre, míg a vendégéjszakák száma megközelítette a 38,5 milliót. A turizmus bővülése nemcsak Budapesten, hanem a vidéki régiókban is erőteljes, ami egyértelműen jelzi a vidéki turisztikai desztinációk egyre szélesebb körű népszerűségét.

Az NGM megismételte:a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai alapján 2024 októberében 15 százalékkal bővült a vendégforgalom az előző év azonos időszakához képest, ami közel 1,5 millió vendéget jelentett a szálláshelyeknek.

Októberben a külföldről hazánkba látogatók száma 740 ezer volt, ami 23 százalékkal múlta felül a tavalyi eredményeket, míg a belföldi vendégek száma 738 ezer volt, ami 8,2 százalékos emelkedést jelentett.

Az év tizedik hónapjában összesen több mint 3,4 millió vendégéjszakát regisztráltak a hazai szálláshelyek, a tavalyi adatokhoz képest 8,5 százalékos növekedést jelentett.

Ez 1,8 millió külföldi vendégéjszakát jelentett, ami 13 százalékkal szárnyalta túl a tavaly októberi értéket, míg a hazai vendégek közel 1,6 millió éjszakát töltöttek a szálláshelyeken, 4,2 százalékkal fölülmúlva a 2023. tizedik havi eredményt.

Elemzésében az NGM rámutatott:az ország teljes szálláshely-forgalmának közel 58 százalékát, azaz 2 millió éjszakát vidéken regisztráltak. A fővároson kívül eltöltött vendégéjszakák 71 százaléka belföldi vendégekhez volt köthető, a legnépszerűbb turisztikai térség pedig októberben is a Balaton volt.

A szálláshelyi forgalom közel 42 százaléka célozta Budapestet, a fővárosi vendégéjszakák száma közel 1,5 milliót ért el, ami 13,1 százalékkal bővült tavalyhoz képest.

A nemzetközi vendégforgalom aránya Budapesten közel 87 százalékos volt, a külföldi vendégéjszakák száma a fővárosban megközelítette az 1,3 milliót, ami 15 százalékos növekedést jelent. Így elmondható, hogy a nemzetközi turisták körében Budapest kiemelkedő népszerűségnek örvend – hangoztatta az NGM.

Az utazás iránti aktív érdeklődésnek köszönhetően a szálláshelyek bevétele 91,5 milliárd forint volt ami, 21 százalékkal volt több, mint tavaly ilyenkor. Ebből több mint 47 milliárd forintot vidéken költöttek el a vendégek, ahol a bevételek 17,6 százalékkal haladták meg a tavaly októberit.

A vendéglátásból összesen 166,2 milliárd forint bevétel keletkezett 2024 októberében, ami 10,4 százalékos növekedést jelent az előző év tizedik hónapjához képest.

A rendelkezésre álló adatok szerint 2024 első tíz hónapjában 15,5 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre, ami 10,2 százalékos növekedésnek felel meg a 2023-as adatokhoz képest, míg a vendégéjszakák száma 5,3 százalékos növekedést produkálva megközelítette a 38,5 milliót.

Az adatok alapján megállapítható – írta az NGM -, hogy Magyarország turisztikai vonzereje októberben tovább erősödött.Az egyre hűvösebb időjárás ellenére az utazási kedv nem csökkent, sőt, a látogatók továbbra is jelentős számban keresik fel hazánkat.

Egyre több család számára válik elérhetővé a kikapcsolódás lehetősége, akár hosszabb időszakra is.

A turizmus folyamatos növekedése nemcsak a főváros, hanem a vidéki régiók iránti érdeklődést is fokozza, ami kedvező hatással van a helyi gazdaságra. A jelenlegi trendek azt mutatják, hogy Magyarország továbbra is erős desztinációnak számít a nemzetközi és belföldi utazók körében, és az ország turizmusának fejlődése stabil alapot biztosít a gazdasági növekedés számára – állapította meg az adatokhoz fűzött kommentárjában a minisztérium.

Az NGM hangsúlyozta: a turizmus stratégiai fontosságú ágazatként Magyarország gazdaságának meghatározó pillére, amely jelentős mértékben járul hozzá a GDP növekedéséhez és mintegy 400 ezer család számára biztosít megélhetést.

A kormány az ágazat teljesítményének további növelése érdekében 15 milliárd forintból indított ágazati programokat a vendéglátóhelyek fejlesztése, színvonaluk és versenyképességük fokozása érdekében – emlékeztetett az NGM.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ismét szabadabb az út az USA-ba. Itt a hivatalos állásfoglalás.

Az USA Belbiztonsági Minisztériuma a DHS feloldotta a magyarországi...

Még a kontárinfláció is emelkedett. Egy építőipari kontármunka kára több, mint egy családi nyaralás

A Mapei sóskúti üzeme Annak ellenére, hogy csökkent az építőipari...

Idén több mint 2,1 millióan rendelkeztek személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékáról

A NAV a kimutatásban szereplő regisztrált civil kedvezményezetteknek idén is hivatalból teljesíti a kiutalást szeptember 30-ig.

A bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

. A bruttó átlagkereset 9,0, a nettó átlagkereset 9,4, a reálkereset pedig 4,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hirdetés

Hírek

Idén több mint 2,1 millióan rendelkeztek személyi jövedelemadójuk 1+1 százalékáról

A NAV a kimutatásban szereplő regisztrált civil kedvezményezetteknek idén is hivatalból teljesíti a kiutalást szeptember 30-ig.

A bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

. A bruttó átlagkereset 9,0, a nettó átlagkereset 9,4, a reálkereset pedig 4,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Rossz állapotú BKV-buszokon utazunk? Százból hatvan BKV-busz állapota kritikus

Latorcai Csaba arra kérte a fővárosiakat, hogy a [email protected] címre küldjenek fényképeket - rendszámmal együtt - , ha úgy ítélik meg, hogy nem alkalmas biztonságos utazásra az a busz, amellyel közlekednek.

A Shell Hungary új igazgatósági elnöke Marik Gyula

Marik Gyula Istenesné Solti Andreát váltja, aki több mint 32 év után távozik az energiavállalattól.

Csoportos adóelkerülési kísérletet leplezett le a NAV

Csoportos adóelkerülési kísérletet leplezett le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amikor Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei revizorai kiutalások felülvizsgálatakor felfigyeltek egy gyanúsan gyakran előforduló számlaszámra, amelyre több, egymástól független személy is kérte az általa visszaigényelt összegek átutalását.

A MÁV-csoport készül az M1-esen hétfőn életbe lépő jelentős korlátozásokra

A MÁV-csoport készül arra, hogy az M1-es autópálya bővítése miatt hétfőtől jelentősen korlátozzák a sztráda forgalmát, dugókra és hosszabb menetidőre lehet számítani.

Szünetelhetnek a Magyar Telekom szolgáltatásai a napokban több helyen

Hálózati korszerűsítés miatt a héten időszakosan több településen és fővárosi kerületben is szünetelhetnek a Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatásai. A társaság a honlapján közölt felsorolásban jelezte: a munkák miatt az otthoni internet, tv- és telefonszolgáltatásban is lehet kiesés, akár több órán át is.

Európai Mobilitási Hét – Keddtől egy héten át díjmentes kerékpárszállítással is várják az utasokat

A MÁV-csoport idén is csatlakozik az Európai Mobilitási Hét programjához: keddtől egy héten át díjmentes kerékpárszállítással, kedvezményes autómentes napijeggyel, a hétvégén pedig színes fővárosi programokkal várják az utasokat.
Hirdetés

Gazdaság

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

Devizapiac – Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Nézzük a jó oldalát – Van, amiben Mészáros Lőrinc rávert Elon Muskra

Elon Musk vagyona ma már kontinensek leggazdagabbjainak elitjét utasítja maga mögé – mutat rá Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezető igazgatója. Musk 342 milliárd dollárja több, mint Afrika és Óceánia 10 országának leggazdagabb vállalkozójának együttes vagyona. Ám egy dologban meg kell hajolnia Mészáros Lőrinc előtt: a magyar top-milliárdos vagyona 10 év alatt 150-szeresére ugrott, miközben Musk, csak 38-szorosára növelte pénzét. Igaz, Mészáros vagyona európai viszonylatban még így is a középmezőnyben marad.

Az Otthon Start indulása miatt is új MNB szabályok az ingatlan- és jelzáloghitelpiacon

A Magyar Nemzeti Bank a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan átfogóan áttekintette a hazai ingatlan- és jelzáloghitelezést érintő makroprudenciális eszközeit (vagyis azokat a szabályokat, amelyek...