Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Befektetési alapok - 102 milliárddal nőtt a kezelt vagyon
No menu items!

Befektetési alapok – 102 milliárddal nőtt a kezelt vagyon

Június végére 1,4 százalékkal, 102 milliárd forinttal 7246 milliárd forintra nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége.

A befektetési alapoknál az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredőjeként 41 milliárd forinttal gyarapodott a vagyon.

A vegyes alapoknál a kategóriák között a legnagyobb mértékben, 31,7 milliárd forinttal nőtt a tőke júniusban. A növekedéshez a hozamok is hozzájárultak, így a vagyon ebben a kategóriában 3,7 százalékkal 1589 milliárd forintra nőtt a hónapban.

A pénzpiaci alapokból 58 millió forintnyi pénz áramlott ki, a hozamok azonban kompenzálni tudták a csökkenést, így összességében 1,3 százalékkal 36 milliárd forintra gyarapodott a vagyon.

A kötvényalapoknál jelentős, 11 milliárd forintot meghaladó tőkekiáramlás mellett a vagyon 0,7 százalékkal 1485 milliárd forintra csökkent. A visszaváltások többségét a hosszú futamidejű kötvényalapok okozták, hiszen onnan csaknem 11 milliárdnyi tőke távozott.

A részvényalapokban 4,7 milliárd forinttal nőtt a tőke a hónapban. A növekedést az árfolyammozgások is segítették, így a kategória vagyona 3,4 százalékkal 741 milliárd forintra bővült.

A tőkevédett alapok vagyona alig változott, mindössze 0,4 százalékkal 56 milliárd forintra nőtt.

Az abszolút hozamú alapoknál 1 milliárd forint alatti tőkekiáramlás volt egy lejáró alap miatt. A hozamok nem tudták segíteni a növekedést, így a kategória vagyona 0,4 százalékkal 752 milliárd forintra csökkent.

A származtatott alapoknál szintén egy lejáró alap miatt 0,6 milliárd forinttal csökkent a tőke, a kategória vagyona 116 milliárd forintra esett vissza.

Az ingatlanalapokból a hónapban megközelítőleg 5,5 milliárdnyi tőke áramlott ki, a nettó eszközérték azonban a hozamok és az árfolyammozgások hatására 0,4 százalékkal 1667 milliárd forintra nőtt.

Az árupiaci alapoknál a tőke 200 millió forinttal lett magasabb. A hozamok erősíteni tudták a növekedést, a vagyon ennek megfelelően 1,3 százalékkal, 54 milliárd forintra nőtt júniusban.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében az elmúlt hónapban tőkebeáramlás volt, 22,5 milliárdot meghaladó értékben. A hozamok is hozzá tudtak tenni a növekedéshez, így összeségében a vagyon 3,8 százalékkal 750 milliárd forintra nőtt a hónapban.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Vezetőváltás a Rába Nyrt.-ben

A 4iG csoport január 5-én közölte, hogy holding vállalata, a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) sikeresen lezárta a Rába Járműipari Holding Nyrt. többségi, 74,34 százalékos tulajdonrészének megvásárlását.

Március végétől naponta üzemel a Brassó-Budapest repülőjárat

A dél-erdélyi repülőtér hétfőn közölte, hogy január 28-ától Rómába is indít járatot heti három felszállással.

Jön az éves Budapest-bérlet – megszűnnek a félhavi Budapest-bérletek péntektől

Jön az éves Budapest-bérlet cégeknek, az éves Országbérlet (teljesárú és kedvezményes), az éves Pest vármegyebérlet (teljesárú és kedvezményes) - közölték.

A Ryanair csökkenő negyedéves nyereségről és emelkedő bevételről jelentett

Az olasz versenyfelügyelet szerint a Ryanair visszaélt erőfölényével, hogy megakadályozza az utazási irodák hozzáférését a szolgáltatásaihoz.
Hirdetés

Hírek

Vezetőváltás a Rába Nyrt.-ben

A 4iG csoport január 5-én közölte, hogy holding vállalata, a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) sikeresen lezárta a Rába Járműipari Holding Nyrt. többségi, 74,34 százalékos tulajdonrészének megvásárlását.

A Ryanair csökkenő negyedéves nyereségről és emelkedő bevételről jelentett

Az olasz versenyfelügyelet szerint a Ryanair visszaélt erőfölényével, hogy megakadályozza az utazási irodák hozzáférését a szolgáltatásaihoz.

NAV: több mint 50 százalékkal több kiscsomagot vámkezeltek a pénzügyőrök

A NAV-nak kulcsszerepe van az uniós vámhatár védelmében, hogy az illegális termékek ne juthassanak be az unió piacára, és ne veszélyeztethessék a magyar vásárlók egészségét és életét sem

Hegyi Zsolt: újabb 120 busz érkezik, ezzel már félezer vadonatúj jármű erősíti a VOLÁN-buszflottát

A MÁV-csoport közleménye szerint a MÁV Személyszállítási Zrt. januárban megkezdte újabb 120 autóbusz átvételét.

Már benyújthatók a támogatási kérelmek a fagykárkrízis-támogatásra

 A tavalyi tavaszi fagy okozta gazdálkodói károk enyhítésének érdekében, az ágazati szereplőkkel való egyeztetést követően, az Agrárminisztérium megteremtette a lehetőségét a fagykárt szenvedett szőlő- és gyümölcstermelők számára az általuk igénybe vehető kárenyhítési juttatás előlegfizetésének.

A napenergia hasznosításában 2025-ben is Magyarország volt Európa legjobbja

A a zöldenergia még hatékonyabb hasznosításához a tárolási képességeket is meg kell erősíteni.

Szerb belügyminisztérium: 30 perces lesz a határellenőrzés a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Személyforgalom esetén a határellenőrzést Magyarország területén, a kelebiai vasútállomáson végzik, míg a tehervonatok vizsgálata Szerbiában, a Szabadka-Kelebia vasúti határátkelőn történik.

Az átlagkeresetből kimaxolhatók a hazai személyi kölcsönök

Tavaly novemberben bruttó 756 400, illetve nettó 525 900 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete.
Hirdetés

Gazdaság

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.