Kezdőlap Menedzser-Kihívások Covid-hatások és menedzser kihívások: Prohászka Ottó, a Hama Kft. ügyvezető igazgatója
No menu items!

Covid-hatások és menedzser kihívások: Prohászka Ottó, a Hama Kft. ügyvezető igazgatója

Prohászka Ottó: a legnagyobb próbatételt az árubeszerzés ütemezése és az importköltségek, az árfolyam kontrollálása, valamint az elérhető alternatívák keresése jelentette

Bár a járványhelyzet tavasszal engedett a szorításából, miközben egészségügyi téren is bőven akad kihívás, a globális ellátási nehézségek és az infláció is számtalan olyan új helyzetet teremtett, amelyet napi szinten kezelniük kell a cégvezetőknek, üzleti döntéshozóknak. Legújabb rovatunkban erről beszélnek AzÜzlet által megkérdezett menedzserek.

– 2021-ben tartani tudtuk a tavalyi évben megemelkedett forgalmi szintet, sőt valamelyest még tovább is bővült a forgalmunk. De már csak azért is elégedettek lehetünk, mert mindezt annak ellenére sikerült elérni, hogy most a tavaszi 5 hetes teljes boltzár mellett kellet a terveinket teljesítenünk – elemez Prohászka Ottó.  

A cégvezető szerint az elektronikai, számítástechnikai és informatikai kiegészítők piacán érdekes volt látni, hogy idén még a tavalyi, home office világra való felkészülés alatt gyors tempóban beszerzett számítástechnikai kiegészítők piaca is tovább tudott bővülni. Ugyanakkor az is látszott, hogy a járvány utáni enyhítéseket követően, valamint az utazási kedv és a lehetőségek visszatértével például dinamikus fejlődésnek indult a vezeték nélküli fülhallgatók (TWS) kereslete is. 

fontos a személyes interakció a kollégák között

– Mivel tevékenységünk jelentős mértékben a logisztikai szolgáltatásunkon (árubeszerzés, raktározás, kiszállítás) nyugszik, ezt csak személyes jelenléttel tudjuk kezelni – mondja azzal kapcsolatban, hogy az év eleji járványidőszakban sem vonulhatott home office-ba a teljes cég. Azokban az adminisztratív pozíciókban, ahol lehetett, 50-50 százalékban a hybrid megoldást követtük. A járvány lecsendesedését követően visszaálltunk a korábbi teljes személyes jelenlétre és a jövőben is így teszünk, amíg a helyzet ezt lehetővé teszi. Meggyőződésünk ugyanis, hogy fontos a személyes interakció a kollégák és a csoportok között. 

Prohászka Ottó menedzserként nem is ezt érezte a legnagyobb kihívásnak a járvány szempontjából vegyes évben, ami az ellátási láncok felborulásával és az infláció felerősödésével is együtt járt. Szavai szerint a próbatételt ugyanis egyértelműen az árubeszerzés ütemezése és az importköltségek, az árfolyam kontrollálása, valamint az elérhető alternatívák keresése jelentette. Már csak azért is, mert szerinte az ünnepek előtt, de tulajdonképpen a teljes következő félévben döntő lesz, hogy melyik piaci szereplőnek sikerült elégséges árukészlettel felkészülnie. 

– Ha összességében veszem 2021-et, azt is tekintetbe kell venni, hogy a nyár vége óta már érezhető a növekedés dinamikájának lassulása. Ennek ellenére úgy számolunk, hogy a 7-8 hónap bővülésének eredménye kitart az év végéig és így összeségében növekedéssel zárjuk a 2021-es évet is – értékelt a Hama ügyvezető igazgatója. 

Érsek M. Zoltán

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kisebb volt az építőipari termelés volumene augusztusban

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.

A köztartozásmentesség a KOMA adatbázisban szerepléssel is igazolható

A köztartozásmentesség egyszerűbben is igazolható, ha valaki kéri felvételét, és szerepel a NAV Köztartozásmentes Adózói Adatbázisában (KOMA) az a legtöbb esetben kiváltja a nullás igazolást.

Hárman kapták közösen a közgazdasági Nobel-emlékdíjat

"Az innovációvezérelt gazdasági növekedés magyarázatáért" hárman, Joel Mokyr amerikai-izraeli gazdaságtörténész, Philippe Aghion francia és Peter Howitt kanadai közgazdász kapta idén a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Tudományos Akadémiától, amely hétfőn jelentette be döntését Stockholmban.

Szuperstartot vett a fix 3 százalékos hitelprogram

A szeptemberi adatokból látszik, hogy a fix 3 százalékos hitelprogram "szuperstartot vett", megmozdult az ingatlan- és a hitelpiac, az építőipar és az albérletpiac is.
Hirdetés

Hírek

Kisebb volt az építőipari termelés volumene augusztusban

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.

A köztartozásmentesség a KOMA adatbázisban szerepléssel is igazolható

A köztartozásmentesség egyszerűbben is igazolható, ha valaki kéri felvételét, és szerepel a NAV Köztartozásmentes Adózói Adatbázisában (KOMA) az a legtöbb esetben kiváltja a nullás igazolást.

Hárman kapták közösen a közgazdasági Nobel-emlékdíjat

"Az innovációvezérelt gazdasági növekedés magyarázatáért" hárman, Joel Mokyr amerikai-izraeli gazdaságtörténész, Philippe Aghion francia és Peter Howitt kanadai közgazdász kapta idén a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Tudományos Akadémiától, amely hétfőn jelentette be döntését Stockholmban.

Szuperstartot vett a fix 3 százalékos hitelprogram

A szeptemberi adatokból látszik, hogy a fix 3 százalékos hitelprogram "szuperstartot vett", megmozdult az ingatlan- és a hitelpiac, az építőipar és az albérletpiac is.

A hazai természetvédelem egyik kiemelt feladata a földtudományi természeti értékek megóvása

Az élettelen természeti értékek megóvása kulcsfontosságú feladat, ezért a hazai nemzeti park igazgatóságok az elmúlt egy évtizedben mintegy 160 barlangban végeztek állagmegóvó, illetve rekonstrukciós beavatkozásokat.

A világ élvonalában a magyar vadgazdálkodás

A magyar vadgazdálkodás Európa és a világ legszűkebb élvonalába tartozik, amelyre jogosan lehetünk büszkék – mondta Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért és földügyekért felelős államtitkára, a 2025. évi Országos Vadásznap ünnepélyes megnyitóján, a Győr-Moson-Sopron vármegyei Göbös-majorban.

Lappföld és Dubai is népszerű célpont az adventi időszakban

Kezdődik az adventi szezon a turizmusban is

Kórházak energetikai korszerűsítését célzó elemmel bővül a Jedlik Ányos Program

Csaknem 89 milliárd forintos keretösszeggel rendelkező, kórházak, illetve egészségügyi intézmények energetikai korszerűsítését célzó programmal bővül a Jedlik Ányos energetikai program.
Hirdetés

Gazdaság

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

Oda az MBH kapcsolat, de marad a régi gondoskodás

Megújul a Gondoskodás Egészség- és Nyugdíjpénztár – megszűnik az MBH-val való együttműködés A mai nap első híre az volt, hogy az MBH Bank felülvizsgálta és...

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.