Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság A világ egyik leggazdagabb embere, Jeff Bezos fizet, hogy a megajachtjáért Hollandiában...
No menu items!

A világ egyik leggazdagabb embere, Jeff Bezos fizet, hogy a megajachtjáért Hollandiában hidat szedjenek szét, miközben az USA-ban azok lassan maguktól dőlnek össze

Jeff Bezos fizet azért, hogy megajachtja egy holland híd alatt elhaladhasson, miközben Amerika hídjainak több mint egyharmada szétesőben van.

Mint beszámoltunk róla, a dollármilliárdos – aki a mai állás szerint a világ harmadik leggazdagabb embere – fizet a holland Rotterdam városának, hogy egy 95 éves műemlék hidat megbontson, majd újjáépítsen, miután a világ legnagyobbjának számító szuperjachtja áthaladt alatta és elérte a tengert.

Jeff Bezos. Fotó: Wikipedia

Ez a lépés nemcsak Rotterdamban, de Bezos hazájában, az Egyesült Államokban is felháborodást okozott, különösen egy, a Fortune által is közölt tanulmány miatt.

Az Amerikai Út- és Közlekedésépítők Szövetségének (ARTBA) felmérése szerint az amerikai hidak 36 százaléka, összesen közel 224 ezer híd szorul javításra. Ezek közül több mint 43 ezer híd “szerkezetileg hiányosnak” minősül, és az autósok az életüket kockáztatják, amikor naponta 167,5 milliószor haladnak át ezeken a hiányos szerkezeteken.

Az Egyesült Államokban az összes szerkezetileg hiányos híd kicserélésének becsült költsége a Közlekedési Minisztérium átlagár-adatai alapján mintegy 58 milliárd dollár.

Összehasonlításképp: 176,5 milliárd dolláros nettó vagyonával Bezos lecserélhetné az összes hidat, kifizethetné a szuperjachtját, és még mindig maradna 118 milliárd dollárja.

Miközben Rotterdam városának még nincs becslése arról, hogy mennyibe kerülne a híd megbontása, Bezos háromárbócos, körülbelül 500 millió dolláros vitorlás jachtja a világ legnagyobbja lesz a maga 127 méteres hosszúságával.

A tavaly novemberben törvénybe iktatott infrastruktúra-beruházási és foglalkoztatási törvény (IIJA) 88 milliárd dollár értékben biztosítana új forrásokat az államoknak a hídjavítások elvégzéséhez. De ez a pénz elakadt, mert a Kongresszus még nem fogadta el a 2022-es teljes évi költségvetést. A jelenlegi határozat a szövetségi javítási programokra szánt kiadásokat a 2021-es pénzügyi év szintjén tartja, és február 18-án jár le.

Minél tovább tart áthidalni a 2022-es költségvetési évre vonatkozó politikai megosztottságot, annál tovább kell várni a közlekedési fejlesztések megkezdésére” – mondta Dave Bauer, az ARTBA elnök-vezérigazgatója. “Sürgetjük a Kongresszust, hogy haladéktalanul cselekedjen, és az amerikai emberek elkezdhessék használni a kétpárti infrastrukturális törvényben szereplő történelmi beruházások előnyeit.”

Bezos támogatta Joe Biden elnök kormányának infrastrukturális tervét – ami nagyban kedvez a szállítási útvonalaknak, a kikötőknek és a szélessávú internetnek, amelytől az Amazon függ. “Támogatjuk, hogy a Biden-kormányzat az amerikai infrastruktúrába történő bátor beruházásokra összpontosít” – mondta Bezos az Amazon weboldalán közzétett nyilatkozatában. “Várjuk, hogy a Kongresszus és a kormányzat közösen találja meg a megfelelő, kiegyensúlyozott megoldást“.

2021. november 5-én, azon a napon, amikor az infrastruktúra-törvényt elfogadta a kongresszus, Jeff Bezos 1,3 milliárd dollár értékben adott el Amazon.com részvényeket.

Boruzs Álmos

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Négy hidrogén- és 11 elektromos hajtású autóbuszra érkezett pályázat a HUMDA-hoz

A támogatási okiratok 2024 nyarára várhatóak, a projekteket legkésőbb 2027. június 30-ig kell lezárni, azaz addig kell beszerezni az autóbuszokat.

Egymilliárd dollárt gyűjtött az önvezető startup

A Wayve olyan szoftvert fejleszt, amely közérthetően elmagyarázza, hogy egy autó miért hozott egy bizonyos vezetési döntést.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési...

A magyar munkavállalókat segíti a munkásszállás-kialakítás támogatása

Czomba Sándor szerint a belső mobilitást szeretnék segíteni, vagyis nem vendégmunkásoknak épülnek a szállások.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések