Kezdőlap Építőipar Ingatlanpiac: felszálló ágon a lakosság hitelfelvételi kedve
No menu items!

Ingatlanpiac: felszálló ágon a lakosság hitelfelvételi kedve

Aki csak teheti, lecsap a jelenlegi csok-ra. A korábbi csúcsoktól még jócskán elmarad, de február óta tendenciaszerűen növekszik a jelzáloghitel-szerződési volumen, ami az ingatlanpiac élénkülésére is utal. Vincze Krisztián, a GV Hitelközpont országos hitelközvetítő hálózat ügyvezető tulajdonosa arról beszélt, a családi otthonteremtési kedvezmény átalakítása miatt év végéig biztosan tovább emelkedik a hitelkihelyezés, a bankok pedig egyre nagyobb versenyben vannak az ügyfelekért.

A nehéz gazdasági körülmények hatására az ingatlanpiac is jelentősen megtorpant, az adás-vétele száma rég nem látott mélyponthoz közelített. A lejtő alját viszont alighanem már magunk mögött hagytuk, és egy lassú, de folyamatos emelkedésnek lehetünk szemtanúi, erre lehet legalábbis következtetni a hitelezési statisztikákból.

Vincze Krisztián, a GV Hitelközpont országos hitelközvetítő hálózat ügyvezető tulajdonosa rámutatott, bár a közbeszédet még mindig az határozza meg, hogy nem nagyon vesznek fel az emberek hiteleket, ez a gyakorlatban egyáltalán nincs így.

„Aktív nyáron vagyunk túl, és hasonló mederben zajlik majd az ősz is a várakozásaink szerint. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint miközben idén februárban 33 milliárd forint volt az új jelzáloghitel-szerződések volumene, ez a szám a legfrissebb adatok szerint júliusra már 50 milliárd forintra duzzadt, ami nagyon komoly különbség” – mutatott rá.

A szakember megjegyezte, nem is arról van szó, hogy egyik hónapról a másikra pattant fel a hitelfelvételi kedv, hanem egy tavasszal kezdődött, és azóta is tartó tendenciáról beszélhetünk.

December 15-ig érdemes igényelni a csok-ot.

Ami a közeli jövőt illeti, Vincze Krisztián szerint decemberig biztosan kitart ez a lendület az ingatlanpiacon. Ezután nagy kérdés, hogy az úgynevezett csok plusz milyen feltételekkel lesz majd elérhető, de erről egyelőre nekik sincs információjuk.

„Az látszik, hogy a 2024-es költségvetésben a lakáscélú támogatásokra kevesebb összeg áll majd rendelkezésre, mint idén, így valószínűsíthető, hogy a mostaninál nem lesz jobb a családi otthonteremtési kedvezmény konstrukciója” – figyelmeztetett.

Felhívta arra is a figyelmet, hogy a csokot a jelenlegi formájában év végéig lehet igényelni, ugyanakkor nem feltétel, hogy az újépítésű ingatlan kész legyen még idén. Azt javasolja, aki támogatással szeretne vásárolni, legkésőbb december 15-ig lépjen, ugyanis a két ünnep között igazgatási szünet lesz, így a hitelfelvételhez szükséges földhivatali folyamatok elakadhatnak, és ezen elcsúszhat minden.

Vincze Krisztián végezetül szót ejtett arról is, egyre nagyobb a verseny a bankok között. Mint fogalmazott, már akár 2 százalékos kamatkedvezmények is elérhetők a független hitelközvetítőkön keresztül, akiknek a szolgáltatására egyre élénkebb a kereslet országszerte.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Messze van a bankkártyák kiszorításától, de erősödik a qvik

A piaci várakozások szerint a következő hónapokban megjelenhet az első nagy kiskereskedelmi lánc is, ahol a pénztáraknál qvik-fizetés is választható lesz.

Hirdetési rekord az ingatlanpiacon

Az Otthon Start Programnak megfelelő ingatlanok iránt októberben 23 százalékkal csökkent az érdeklődés szeptemberhez képest, míg a nem támogatott ingatlanoknál csak 4 százalékos volt a visszaesés.

Eltűnik a fiataloknak szóló, „öt százalékos” zöld lakáshitel

Egy 30 millió forintos, 20 évre felvett 5 százalékos lakáshitellel havonta nagyjából 25-30 000 forintot lehet megspórolni a törlesztőrészleten.

Nyílt nap a papíripar jövőjéért a Vajda-Papírnál

A digitalizáció, az automatizálás és a mesterséges intelligencia világát hozza közel a fiatalokhoz a Vajda-Papír a papíripari szakképzési programban, amelynek célja, hogy a diákok valódi ipari környezetben, Európa legmodernebb papírgyárában sajátítsák el a papírgyártás szakmai alapjait.
Hirdetés

Hírek

Messze van a bankkártyák kiszorításától, de erősödik a qvik

A piaci várakozások szerint a következő hónapokban megjelenhet az első nagy kiskereskedelmi lánc is, ahol a pénztáraknál qvik-fizetés is választható lesz.

Hirdetési rekord az ingatlanpiacon

Az Otthon Start Programnak megfelelő ingatlanok iránt októberben 23 százalékkal csökkent az érdeklődés szeptemberhez képest, míg a nem támogatott ingatlanoknál csak 4 százalékos volt a visszaesés.

Eltűnik a fiataloknak szóló, „öt százalékos” zöld lakáshitel

Egy 30 millió forintos, 20 évre felvett 5 százalékos lakáshitellel havonta nagyjából 25-30 000 forintot lehet megspórolni a törlesztőrészleten.

Napi rekordokat is hozott a tőzsde

Pozitív, újabb napi rekordokban is gazdag hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX. A szeptemberi záróértéket túlszárnyalva, 107 319,9 ponton zárt, újabb történelmi csúcsot is beállítva a hónap utolsó napján.

4 gyrost árusító büfé működését felfüggesztették – országos vizsgálat

Az eddig lefolytatott hatósági ellenőrzések közel 70 százalékánál találtak kifogásolni valót az ellenőrök, 4 gyrost árusító büfé működését felfüggesztették -

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody’s negatívra rontotta

A Moody's a múlt héten rontotta negatívra az addigi stabilról Franciaország "Aa3" államadósság-kötelezettségeinek besorolását.

Helyreáll az ellátási lánc és a kerozinszállítás a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren várhatóan november 7-én estétől

A mostani, üzemanyagfelvétellel kapcsolatos intézkedésből az utazóközönség semmit nem érzékelt, a repülőtér fennakadás nélkül üzemelt és üzemel.
Hirdetés

Gazdaság

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Van akinél nagyon komoly szja visszatérítést hozhat ez a megoldás

Az év vége közeledtével érdemes ellenőrizni az idei nyugdíjpénztári befizetéseink összegét, annak érdekében, hogy minél jobban ki tudjuk használni az szja-visszatérítés lehetőségét – hívja...

Ezt hozhatja a Széchenyi Kártya MAX+ kamatcsökkenése

A Széchenyi Kártya Program új kamatfeltételei kézzelfogható segítséget nyújtanak a hazai kkv-knak, különösen a működés finanszírozásában: a vállalkozások által fizetendő nettó kamat október 6-tól...