Hirdetés
Kezdőlap Francia kapcsolat Az Air France a francia stílus nagykövete

Az Air France a francia stílus nagykövete

Az Air France a világ egyik legnagyobb légitársasága, a SkyTeam globális légitársasági szövetség egyik alapító és meghatározó tagja. A 90 éves légitársaság Magyarország iránti elkötelezettségét jól mutatja, hogy már a kezdetek óta, 1933-tól repülnek gépei Budapestre. McPartlin-Kiss Ildikó, az Air France-KLM Magyarország régióvezetője kiemeli: az Air France ma már heti 18 járatot üzemeltet Budapest és Párizs-Charles de Gaulle között.

Mit jelent az Air France számára az, hogy 90 éves múltra tekinthet vissza?

Természetesen büszkeséget. Már csak azért is, mert az Air France a francia stílus, elegancia, gasztronómia nagykövete volt a világban és az is marad. Ezek olyan rendkívüli értékek, amelyre kevés légitársaság fókuszál, így egyediséget jelent a mai légiközlekedés világában. És természetesen felelősséget, hogy utasaink mindig ennek megfelelő élményben részesüljenek.

Melyek voltak a légitársaság történelmének legmeghatározóbb pillanatai?

A vállalatot 1933. október 30-án alapították az Air Orient, az Air Union, a Compagnie Générale Aéropostale, a Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) és a Société Générale de Transport Aérien (SGTA) egyesülésével. Azóta Franciaország „zászlóvivő” légitársasága vagyunk, hiszen a francia zászló mindig is ott volt a repülőgépeinken. Visszatekintve az első légiutaskísérők felvétele 1946-ban szintén mérföldkőnek számít, hiszen a francia stílus az egyenruhájukon is megjelent. Ugyanebben az időszakban az Air France üzemeltette a világ legnagyobb repülőgép flottáját, ami ekkor 130 gépből állt. A légiközlekedés korszakában meghatározó pont a Jet korszak, amelyet a de Havilland Comet hozott el, ezzel a típussal lépett be ebbe a korba az Air France korán, 1953-ban.

Nagyon nagy büszkeséggel tölt el minket, hogy egyike lehettünk a Concorde üzemeltetőinek, a szuperszonikus repülés 1976 és 2003 között volt elérhető, ez idő alatt az Air France folyamatosan üzemeltette ezeket a ma is ikonikus gépeket.

Az utolsó, és egyben meghatározó lépés a KLM-mel való egyesülés és a ma ismert Air France-KLM Csoport létrejötte 2003 szeptemberében.

A légiközlekedés meghatározói ma a globális légiszövetségek: az Air France a Skyteam egyik vezető tagja. Milyen előnyökkel jár ez az utasok számára?

Bár utolsóként, 2000 júniusában jött létre, 600 milliós utasforgalma alapján a második legerősebb légiszövetségről van szó, amelynek az Air France alapító tagja. A szövetségben jelenleg 19 légitársaság van, amelyek földrajzilag jól elkülönülnek egymástól, így a teljes világot le tudjuk fedni. Ez a legnagyobb előny az utasok számára, hiszen egyetlen foglalási folyamat során láthatják a légiszövetségi partnerünk minden elérhető járatát, így kényelmesen megoldható nem csak a jegyvásárlás és a menetrend áttekintése, összeállítása, de a csatlakozások is biztosítottak.

Milyen eredményeket ért el az Air France a Covid után?

A járvány rendkívüli, soha nem látott mértékben sújtotta a légiközlekedést, a kilábalás ezért több évbe telik majd. Az utasok részléről azonban a járvány után felfokozott igény mutatkozott a repülés iránt: a karanténok, utazási korlátozások feloldásával mindenki repülni akart. Ezt a folyamatot a háború és az infláció sem tudta nagy mértékben visszavetni. Az Air France-KLM Csoport utasforgalma az első félévben 36 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest és megközelítette a 20 milliót és év végére várhatóan megközelítjük a járvány előtt felkínált kapacitást. Mivel az év első felében még a járvány éreztette hatását a hosszútávú járatok piacán, ezért jövőre nagyarányú utasforgalom-növekedéssel lehet számolni.

Mit jelent az Air France számára a fenntarthatóság?

Röviden fogalmazva: a jövőnket. Beláttuk, hogy a saját jövőnket éljük fel, ha nem cselekszünk. Ezért három pillérből álló stratégiát alkottunk, hogy 2030-ra elérjük a 30 százalékos emissziócsökkenést a 2019-es szinthez képest. Elsősorban jelentős összeget, több milliárd eurót fordítunk új repülőgépek vásárlására, a közelmúltban jelentettük be 50 darab Airbus A350-es, valamint az év első felében 100 darab A320neo típuscsaládba tartozó gép vételét. Ezek a típusok 20 százalékkal kevesebb károsanyagot bocsátanak ki, mint a korábbiak, és emellett 50 aszázalékkal halkabbak. Fontos lépés még, hogy egyre több fenntartható forrásból származó kerozint vásárolunk és ösztönözzük a gyártási kapacitások növelését. Ez az üzemanyag teljes életciklusra vetítve akár 90 százalékkal csökkentheti az emissziót. A harmadik fontos lépes a saját működésünk, a járatok üzemeltetésének hatékonyabbá tétele. Fontos azonban leszögezni, hogy ezeket a célokat az iparág csak összefogással lesz képes elérni.

Hogyan alakult az elmúlt évtizedekben az Air France magyarországi jelenléte? Mit kínál most a légitársaság Budapestről?

Az Air France 1933 óta van jelen Magyarországon, amikor az AF471-es járatunk Párizsból Strasbourgon, Nürnberg, Prága és Bécs érintésével érkezett Budapestre, majd Belgrádba és Bukarestbe repült tovább. A Párizs-Orly és Budapest közötti menetrend szerinti járat 1967-ben indult, a társaság Caravelle gépei hetente kétszer közlekedtek ezen az útvonalon.

Jelenleg heti 18 járatot üzemeltetünk Budapest és Párizs-Charles de Gaulle között. A KLM-mel közösen összesen hetente 51 alkalommal érhető el Párizs, vagy Amszterdam, ahonnan a világ 120 ország 300 célállomása érhető el hetente több mint 200 járaton.

Érsek M. Zoltán

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Orbán Viktor: 6400 milliárd forintnyi kínai beruházás zajlik Magyarországon

Húsz éve csak nagyítóval lehetett kínai beruházást találni Magyarországon, tavaly pedig az érkező beruházások háromnegyede ebből az államból származott

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP összesítésében készült eredménykonszenzus szerint az elemzők alacsonyabb, átlagosan 221,645 milliárd forint eredményt valószínűsítettek az idei első három hónapra.

PM: tovább erősödnek a magyar-kínai digitális kereskedelmi kapcsolatok

A magyar-kínai gazdasági kapcsolatok erősödése kiemelt fontosságú mindkét ország számára - jelentette ki Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium (PM) adóügyekért felelős államtitkára, miután kereskedelmi együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Wu Jianggal, Shandong Dihao International Investment Limited Company képviselőjével a szaktárca tájékoztatása szerint.

Az egyéni vállalkozók, őstermelők is használhatják az szja-bevallási tervezeteket

Az egyéni vállalkozók, őstermelők és az áfás magánszemélyek is használhatják az szja-bevallási tervezeteket bevallásuk elkészítéséhez.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP összesítésében készült eredménykonszenzus szerint az elemzők alacsonyabb, átlagosan 221,645 milliárd forint eredményt valószínűsítettek az idei első három hónapra.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.