Kezdőlap Autó Összefogás a királykategóriás nemzeti álom megvalósításáért
No menu items!

Összefogás a királykategóriás nemzeti álom megvalósításáért

Hideg Ádám Fotó: Hideg Ádám/facebook

A napokban bejelentett “Road to Formula-1” projekt egyedülálló lehetőséget teremt arra, hogy 2030-ra ismét magyar pilóta versenyezzen az autósport csúcsát jelentő Forma-1-ben.

Miközben a Forma-1 hosszú távra elkötelezte magát Magyarország mellett, sokak számára továbbra is álom, hogy hazánk ne csupán versenyhelyszínként, hanem versenyző révén is képviseltesse magát a világbajnoki sorozatban. Ennek megvalósulását segíti az a pozitív tendencia, hogy a Forma-1 egyre népszerűbb a fiatalok körében, valamint az, hogy az elmúlt években több tehetséges magyar autóversenyző is feltűnt. Számukra megfelelő szakmai és anyagi támogatással a Forma-1-es indulás már nem csupán vágyálom, hanem reális célkitűzés is lehet.

Együtt a magyar autósport sikeréért

„A Hilaris Hotels Magyarország legdinamikusabban fejlődő szállodaláncaként elkötelezett a hazai és nemzetközi sikerek iránt. Ezzel a törekvéssel összhangban kiemelt feladatunknak tartjuk a tehetséges magyar fiatalok támogatását, hiszen ők jelentik a jövő sikerének kulcsát, akár a motorsportban, akár más területeken” – nyilatkozta Zentai Péter, a Hilaris Hotels alapítója, a projekt nagykövete és fő támogatója.

Hozzátette, hogy ennek szellemében segítik azokat a magyar tehetségeket, akik a Forma-4, Forma-3, Forma-2 és végső célként a Forma-1 világában szeretnének sikereket elérni. Kiemelte, hogy a HUMDA Academy utánpótlásnevelési rendszerével együttműködve minden esélyük megvan arra, hogy valóra váltsák ezt az álmot. A cél nem csupán a Forma-1-ben, hanem a MotoGP-ben és más kategóriákban is magyar versenyzőket látni. Zentai hangsúlyozta: „Ez az egész ország számára olyan siker lehet, amely politikai nézettől, vallástól és identitástól függetlenül közös összefogással érhető el.”

A HUMDA szerepe a tehetségek támogatásában

Weingartner Balázs, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. elnöke a „Road to Formula-1” program bemutatkozó eseményén elmondta, hogy 2022-ben elindították azt a támogatási rendszert, amely kezdetben 28 versenyzőt és két csapatot, a következő évben pedig 29 versenyzőt és egy csapatot segített. A program célja olyan fiatal tehetségek felkarolása, akik mentális, fizikai és technikai képességeik alapján esélyesek lehetnek a nemzetközi csapatok figyelmének felkeltésére.

„Programunk évről évre fejlődik, de mára eljutottunk arra a pontra, hogy a további szintlépéshez kiegészítő forrásokra és támogatókra van szükség” – mondta Weingartner. Kiemelte, hogy Zentai Péter csatlakozásával olyan üzleti kapcsolatrendszer állt a fiatal versenyzők mögé, amely a “Road to Formula 1” kezdeményezést valódi nemzeti üggyé teheti.Zentai Péter és Hideg Ádám

Közös cselekvés és a magyar pilóták esélyei

Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára szerint a “Road to Formula-1” nemzeti ügy, amelyet az állam is támogat. Hangsúlyozta, hogy a magánszektornak is fel kell ismernie a projekt jelentőségét, és aktív szerepet kell vállalnia annak sikerében.

A program komolyságát mutatja, hogy már több olyan fiatal magyar tehetség is nemzetközi sikereket ért el, akik hosszú távon beléphetnek a Forma-1 világába. Közülük a legesélyesebbek közé tartozik Hideg Ádám, a 2022-es gokart-vb ezüstérmese, valamint Molnár Martin, a tavalyi brit Forma-4-es sorozat újonc bajnoka, akik akár már 2030-ban elérhetik a Forma-1 szintjét.

Ferencz Krisztián, a projekt menedzsere szerint rajtuk kívül is akadnak figyelemre méltó magyar tehetségek, mint Zsebő Marcell, Gender Tamás, Gáspár Benett és Lipovics Patrik, akik saját korosztályukban kiemelkedő eredményeket értek el a nemzetközi mezőnyben.

Az összefogás és a megfelelő támogatás révén Magyarország újra pilótát adhat a Forma-1-nek, a MotoGP-nek és más rangos autósport-bajnokságoknak. A “Road to Formula-1” projekt nemcsak egyéni sikereket, hanem hazánk nemzetközi elismerését is elősegítheti.

 

 

 

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban

Élményt a fa alá: elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban – Pazar kilátással és kedvezményekkel készülnek a szezonra

Mind-Diák Szövetkezet: a szezonális munkák órabére 10-20 százalékkal magasabb, mint az állandó fix munkáké

A 25 év alatti diákok az szja-mentesség miatt bruttó és nettó szinten is ugyanakkora összeget kapnak kézhez

OECD: Rugalmasan reagál, de továbbra is törékeny a világgazdaság

A kiadási és adópolitikai döntéseknek a fenntartható gazdasági növekedés megerősítésére kell összpontosítaniuk.

A nyugdíj- és egészségpénztári megtakarítások után járó adóvisszatérítési lehetőségre hívja fel a figyelmet a pénztárszövetség

Az ÖPOSZ honlapján két tájékoztató is elérhető, amelyek segítenek eligazodni a legfontosabb tudnivalók között
Hirdetés

Hírek

Elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban

Élményt a fa alá: elindult a jegyértékesítés a Mátraszentistváni Síparkban – Pazar kilátással és kedvezményekkel készülnek a szezonra

Mind-Diák Szövetkezet: a szezonális munkák órabére 10-20 százalékkal magasabb, mint az állandó fix munkáké

A 25 év alatti diákok az szja-mentesség miatt bruttó és nettó szinten is ugyanakkora összeget kapnak kézhez

OECD: Rugalmasan reagál, de továbbra is törékeny a világgazdaság

A kiadási és adópolitikai döntéseknek a fenntartható gazdasági növekedés megerősítésére kell összpontosítaniuk.

A nyugdíj- és egészségpénztári megtakarítások után járó adóvisszatérítési lehetőségre hívja fel a figyelmet a pénztárszövetség

Az ÖPOSZ honlapján két tájékoztató is elérhető, amelyek segítenek eligazodni a legfontosabb tudnivalók között

A debreceni boom nem csak munkaerőt, hanem magasabb tudásszintet is követel: merre tart a régió munkaerőpiaca az akkugyárak korában?

A magyar–román határon is átnyúlik a verseny a minőségi ipari munkaerőért – derült ki a Prohuman Debreceni Regionális Gazdasági Fórumán

Hogyan váltsunk olcsón devizát itthon és külföldön?

Mára teljesen megszokott, hogy minden bankkártyát használhatunk külföldön, akkor is, ha mögötte forintszámla van

KSH: 3,9 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a harmadik negyedévben

A teljes szolgáltatásexportból az üzleti szolgáltatások aránya 38 százalékot (az idetartozó egyéb üzleti szolgáltatásoké 19 százalékot) tett ki, de jelentős volt még a turizmus 29 és a szállítási szolgáltatások 24 százalékos részesedése is.

SMS-csalók élnek vissza a Magyar Nemzeti Bank nevével

Azt javasolják, hogy aki válaszolt hasonló üzenetre, és megadta személyes banki azonosítóit, azonnal vegye fel a kapcsolatot számlavezető hitelintézetével.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.