Magyarország legjobb felsőfokú gazdálkodási tanulmányokat nyújtó intézményeként a Budapesti Corvinus Egyetem modellváltás utáni legfontosabb célkitűzése, hogy az országon és a régión kívül is versenyképessé váljon – mondta a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója, a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány leendő kuratóriumi elnöke.
Hernádi Zsolt kiemelte, a versenyképesség azt jelenti, hogy a legtehetségesebb diákok és oktatók a Corvinust választják, és nem külföldre mennek, valamint a legnagyobb vállalatok is erről az egyetemről vesznek fel frissdiplomásokat.
A leendő kuratóriumi elnök szólt arról is, hogy az alapítványi fenntartásnál kiszámíthatóbb a működés, mert hosszabb távra lehet tervezni: az államinál például egyéves költségvetéssel lehet kalkulálni.
Hernádi Zsolt elmondta, az egyetem mintegy 400 milliárd forintos vagyonnal gazdálkodhat a rendelkezésére bocsátott ingatlanoknak, valamint a Mol Nyrt. és a Richter Nyrt. 10-10 százalékos részvénypakettjének köszönhetően.
A részvények hozama “többé-kevésbé garantáltan” fedezi majd az eddigi működési költségeket, “a mérleg tehát semleges” – nyilatkozta a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány kuratóriumi elnökének felkért Mol-vezető a közmédiának.