Hirdetés
Kezdőlap Hírek Koronavírus - Újabb orosz vakcina ment a WHO-nak, nem kell absztinencia a...
No menu items!

Koronavírus – Újabb orosz vakcina ment a WHO-nak, nem kell absztinencia a Szputnyik V-hez

Az Egészségügyi Világszervezetnek elküldte novoszibirszki Vektor kutatóközpont az általa kifejlesztett második orosz vakcina, az EpiVacCorona dokumentációját -jelentették be Moszkvában. Ugyanakkor Alekszandr Gincburg akadémikus cáfolta, hogy teljesen fel kellen függeszteni az alkoholfogyasztást a Covid-19 elleni védőoltás idején. A Szputnyik V vakcinát kifejlesztő intézet igazgatója szerint elég a “korlátozott mértékre” figyelni.

Alekszandr Gincburg akadémikus

“Természetesen nincs szó semmilyen totális alkoholtilalomról. A fogyasztás észszerű korlátozásáról van szó, addig, amíg a szervezetben ki nem alakul az immunválasz a koronavírusos fertőzésre” – nyilatkozott Gincburg.

Fontos szem előtt tartani, hogy a túlzott alkoholfogyasztás képes jelentősen legyengíteni az immunitást, ami azt jelenti, hogy képes csökkenteni a védőoltás hatékonyságát, vagy azt értelmetlenné tenni. Hasonlóképpen, az alatt a 42 nap alatt, amíg kialakul a koronavírussal szembeni védettség, nem ajánlott az immunrendszert elnyomó gyógyszert szedni. Ezek standard ajánlások vakcináció esetén, a legnagyobb hatékonyság biztosítása érdekében” – mondta az akadémikus.

A RIA Novosztyi hírügynökségnek azt hangoztatta, hogy ez nemcsak a Szputnyik V-re, hanem minden vakcinára vonatkozik.

“Ettől függetlenül nyomatékosan tanácsoljuk, hogy mindegyik oltás után három napig tartózkodjanak az alkoholfogyasztástól” – tette hozzá.

Anna Popova

Gincburgot Anna Popova tisztifőorvosnak, az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet (Roszpotrebnadzor) vezetőjének arra a keddi, külföldön is jelentős visszhangot kiváltó nyilatkozatára reagáltatta az orosz média, amelyben a szakember azt mondta, hogy az új koronavírus elleni védőoltásra készülőknek csaknem két hónapig – az immunizáció előtt két hétig, valamint az első injekció után 42 napig – le kell mondaniuk az alkoholfogyasztásról. Popova ezt részletezve elmondta, hogy a két összetevőből álló vakcina két oltása között 21 napnak kell eltelnie, és a második injekció után újabb 21 napig tart az immunitás kialakulása.

Popova egy moszkvai orvostudományi tanácskozáson elmondta, hogy a novoszibirszki Vektor kutatóközpont elküldte az általa kifejlesztett második orosz vakcina, az EpiVacCorona dokumentációját az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO).

Covid-19 vakcinát adnak be Oroszországban.
Kép/Forrás/FOTÓ: TATYANA MAKEYEVA / REUTERS Wall Street Journal

Korábban a Gamaleja Intézet azt kérte a WHO-tól, hogy oltóanyagát, a Szputnyik V-t vegye fel a sürgősségi alkalmazásához ajánlott vakcinák listájára.

 

A tisztifőorvos elmondta, hogy két orosz vakcina “nagyon sikeres” tesztelése folyik 60 évesnél idősebb önkénteseken, és egy hónapon belül lehetővé válik ezeknek a korosztályoknak az oltása. Popova beszámolója szerint Oroszországban 17 tudományos intézet a Covid-19 elleni vakcina 27 változatát hozta létre. Ezek közül eddig kettő kapott ideiglenes regisztrációt, és lépett a tömeges tesztelés stádiumába.

Mihail Misusztyin

Mihail Misusztyin miniszterelnök egy Oroszországban gyártott termékeket bemutató kiállításon nem zárta ki annak lehetőségét, hogy “robbanásszerűen” megnőjön a kereslet a világon a Covid-19 elleni orosz vakcinák iránt, ami elősegítené a nem nyersanyagalapú export fejlesztését. Megjegyezte ugyanakkor, hogy oltóanyaggal elsősorban az orosz igényeket fogják kielégíteni.

Mihail Murasko

Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter kedden azt mondta, hogy az orosz régiók felében már van Szputnyik V oltóanyag a kiterjedt országos vakcináció elkezdéséhez, és csütörtökre minden régióba ki fogják szállítani.

A hivatalos adatok szerint egyébként Oroszországban az igazolt új koronavírusos fertőzöttek száma az elmúlt napon 26 190-nel 2 541 199-re emelkedett. A terjedés mértéke 1 százalékos, az új esetek 18,1 százaléka tünetmentes.

Az aktív esetek száma 488 689, a halálos áldozatoké 559-cel 44 718-ra, a felépülteké pedig 26 266-tal 2 007 792-re emelkedett.

Az országban a járvány kezdete óta több mint 80 és fél millió, az elmúlt napon pedig mintegy 427 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával mintegy 545 691 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Négy hidrogén- és 11 elektromos hajtású autóbuszra érkezett pályázat a HUMDA-hoz

A támogatási okiratok 2024 nyarára várhatóak, a projekteket legkésőbb 2027. június 30-ig kell lezárni, azaz addig kell beszerezni az autóbuszokat.

Egymilliárd dollárt gyűjtött az önvezető startup

A Wayve olyan szoftvert fejleszt, amely közérthetően elmagyarázza, hogy egy autó miért hozott egy bizonyos vezetési döntést.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési...

A magyar munkavállalókat segíti a munkásszállás-kialakítás támogatása

Czomba Sándor szerint a belső mobilitást szeretnék segíteni, vagyis nem vendégmunkásoknak épülnek a szállások.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések