Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyitottak a New York-i indexek

Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók kedden. A befektetők kivárásra rendezkedtek be a nagy technológiai vállalatok gyorsjelentésének közzététele előtt.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,13 százalékkal, az S&P 500-as mutató 0,10 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,15 százalékkal esett a nyitásban.

Folytatódik a gyorsjelentési szezon, egyre több vállalat hozza nyilvánosságra beszámolóját. A múlt heti erős nyitás után a befektetők figyelme már a nagy technológiai vállalatokra irányul. A nagy tőkeértékű technológiai vállalatok nevük kezdőbetűje alapján FAANG-csoportként emlegetett ötöséből – Amazon, Apple, Netflix, Facebook és a Google anyagvállalata, az Alphabet – elsőként a Netflix hozza nyilvánosságra gyorsjelentését, még kedden, de tőzsdezárás után.

Jó előjel, hogy a technológiai vállalatok közül elsőként jelentő IBM a vártnál jobb adatokkal rukkolt elő hétfőn. Árfolyama 2,9 százalékkal ugrott meg a tőzsdezárás utáni kibővített elektronikus kereskedésben, miután a nagy jövedelmezőségű felhő üzletágnak köszönhetően a vártnál nagyobb bevételt ért el az első negyedévben.

A Johnson & Johnson árfolyama viszont 0,4 százalékkal esett, miután arról számolt be, hogy 100 millió dollár értékben adott el koronavírus elleni oltóanyagot, amelynek alkalmazását azonban a múlt héten felfüggesztették az amerikai hatóságok. A vállalat ezzel együtt emelte az osztalékot, miután bevételei és nyereségei meghaladták a várakozásokat.

A United Airlines, a legnagyobb amerikai légitársaség 3,1 százalékot veszített értékéből, mivel a vártnál nagyobb, 2,4 milliárd dolláros veszteségről adott számot.

A Travelers biztosító társaság 1,6 százalékkal drágult a vártnál jobb első negyedéves eredményekre. A biztosító növelte az osztalékot és 5 milliárd dolláros sajátrészvény-vásárlási program indítását jelentette be.

A Lockheed Martin hadiipari vállalat a vártnál nagyobb nyereséget ért el, de bevételei elmaradtak a remélttől. A Pentagon legnagyobb fegyverszállítójának árfolyama 0,9 százalékos mínuszban várta a nyitást.

A dohánygyártók közül az Altria-részvények 2,7 százalékos, a British American Tobacco letéti jegyei pedig 3,1 százalékos mínuszban forogtak azon sajtóhír nyomán, hogy a Biden-kormányzat fontolgatja a cigaretták nikotinszintjének korlátozását.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is csökkennek az indexek. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 1,08 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,72 százalékos, a párizsi CAC-40 1,35 százalékos, a milánói FTSE MIB 1,45 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató 1,97 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 1,14 százalékos mínuszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2040 dollárt adtak, 0,03 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest azonban 0,24 százalékkal erősödött a dollár, 108,42 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,05 százalékkal, 1768,50 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,08 százalékkal, 1769,20 dollárra esett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. A júniusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,54 százalékos pluszban, 67,41 dolláron, a WTI pedig 0,33 százalékos nyereségben, 63,64 dolláron forgott fél négykor.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.