Kezdőlap Mozaik Az öngyilkosok országa lett Amerika?
No menu items!

Az öngyilkosok országa lett Amerika?

Világszerte csökken az öngyilkosságok száma, egyedül az Amerikai Egyesült Államokban nem. Az országban fordított a trend – állapítja meg a The Economist statisztikai adatok alapján elemzésében.

A globális adatfeldolgozás eredményeiből az derül ki, hogy az öngyilkossági ráta 38%-kal csökkent  a világon az 1994-es rekordév óta. Négymillió életet megmenekült – több mint négyszer annyi, mint amennyien meghaltak az ebben az időszakban kitört háborúkban.

A csökkenés országonként és időszakonként különböző okoknak tudhatók be – olvasható a beszámolóban. Nyugaton már korábban megindult a kedvező folyamat, az elmúlt két évtizedben pedig stagnált, vagy tovább csökkent az öngyilkosságok száma. A világ más részein nagyobb arányban csökkent, ez az önmagában is szomorú mutató. Kínában 1990-ben tapasztaták először az öngyilkosságok számának mérséklődését, és egészen az elmúlt évekig folyamatosan lejtett a grafikon görbéje. Oroszországban, Japánban, Dél-Koreában és Indiában bár még mindig magas az öngyilkosságok aránya, összességében mégis csökkenő trendet mutat.

A szomorú és nagy kivétel az Egyesült Államok – mutat rá a The Economist elemzése. A századfordulóig érdekes módon a fenti jóléti államok hasonló mutatóival párhuzamosan, itt is csökkent az öngyilkosságok száma. Azóta azonban sajnálatos módon 18%-kal emelkedett, elérve a 12,8-es mutatót, ami még Kína 7%-os mérőszámát is jóval meghaladja.

A The Economist öngyilkossági mutatókat összevető grafikonja. Amerikában nő az öngyilkosok száma. Grafikon: azuzlet.hu / The Economist
A The Economist öngyilkossági mutatókat összevető grafikonja. Amerikában nő az öngyilkosok száma.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ezért érdemes most a fenntarthatósággal foglalkozni – még akkor is, ha az EU lassít?

Fotó:Freepik A fenntarthatóság néhány év alatt vált “jó, ha van”...

Nagy Márton: jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány

A növekedés a GDP 60-70 százalékát kitevő fogyasztásnak köszönhető, amely évente mintegy 5 százalékkal bővül, és önmagában 1,8-2 százalékponttal javítja a GDP-t.

Holdinggá alakul a Mol

A holdingstruktúra bevezetése a Mol hosszú távú átalakulási programját is szolgálja, amelynek célja a fenntarthatóság, a digitalizáció és a működési kiválóság erősítése.

November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program felhívására

Még négy napig, november 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására.
Hirdetés

Hírek

Nagy Márton: jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány

A növekedés a GDP 60-70 százalékát kitevő fogyasztásnak köszönhető, amely évente mintegy 5 százalékkal bővül, és önmagában 1,8-2 százalékponttal javítja a GDP-t.

Holdinggá alakul a Mol

A holdingstruktúra bevezetése a Mol hosszú távú átalakulási programját is szolgálja, amelynek célja a fenntarthatóság, a digitalizáció és a működési kiválóság erősítése.

November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program felhívására

Még négy napig, november 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására.

Pécs ünnepi díszben: november 28-án kezdődik a XIV. Adventi Kézműves- és Mesevásár

Pécs városa idén is meghitt, ünnepi hangulattal vár minden látogatót a XIV. Adventi Kézműves- és Mesevásáron, amely november 28-a és december 24-e között várja a látogatókat a Széchenyi téren.

Egyre több fogyasztónak segít a tudatos választásban a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegy

A KMÉ-védjegy nem csupán a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak felel meg, hanem annál szigorúbb követelményeket ír elő , ilyen például a magasabb beltartalmi érték, a kevesebb adalékanyag vagy a fenntartható gyártástechnológia.

új adótámogatás segíti a környezeti károkat mérséklő vállalkozásokat

A kormány a környezet helyreállításától társadalmi előnyöket is vár, hiszen így rozsdaövezetek kerülhetnek vissza a gazdasági körforgásba, a környékük felértékelődhet, és javul azoknak a vállalkozásoknak a megítélése, amelyek ezekből a fejlesztésekből részt vállalnak.

EM: a kormány támogatja a hulladék újrafeldolgozását célzó beruházásokat

A december elsejéig véleményezhető felhívás célja, hogy országszerte támogassa az innovatív, versenyképességet növelő technológiák bevezetését.

Öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdetett az MVM

November 29. és január 6. között egyetlen lakossági ügyfelnél sem kapcsolják ki az áram- vagy földgázszolgáltatást, még akkor sem, ha valakinek 60 napon túli számlatartozása van.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.