Kezdőlap Tőzsde BÉT - Folytatódhat a negatív korrekció
No menu items!

BÉT – Folytatódhat a negatív korrekció

Folytatódhat a negatív korrekció szerdán a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.

Józsa Bence kifejtette, hogy a keddi 2 százalékos esést követően szerdán ismét a negatív nemzetközi befektetői hangulat játszhatja a főszerepet a magyar tőzsdén.

A vezető részvények közül az OTP árfolyama letörte a 11 ezer forintos támaszt, így amennyiben nem sikerül visszakapaszkodnia a 10 500 forintos szint foghatja meg a jegyzést. A Mol árfolyama továbbra is az 1800 és 1900 forintos sávban mozoghat semleges technikai kép mellett. A Richter esetében a 6500 forintos szint nyújthat támaszt az árfolyamnak. A Magyar Telekom a 380-400 forintos tartományba sávozhat tovább – tette hozzá.

Az elemző megjegyezte, hogy tovább csökkentette a Mol célárfolyamát a Goldman Sachs. A befektetési bank elemzője 1600 forintra csökkentette az olajtársaság 12 hónapos célárfolyamát azt követően, hogy június elején 2200 forintról 1700 forintra mérsékelte azt. Továbbra is eladásra ajánlja a Mol részvényeit.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 741,71 pontos, 2,03 százalékos csökkenéssel, 35 747,71 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 8,7 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama kedden 37 forinttal, 1,99 százalékkal 1822 forintra csökkent, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 270 forinttal, 2,41 százalékkal 10 940 forintra esett, forgalmuk 5,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 383 forintot ért, forgalma 174,3 millió forint volt.

A Richter-papírok 165 forinttal, 2,42 százalékkal 6655 forintra gyengültek, forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szenvedélyes spanyol autójubileum

Fotó:Cupraofficial.com 1950 május 9-én Spanyolország mozgásba lendült – megszületett a...

Közös felelősségünk a madarak és a fák megóvása

Magyarország egyik legszebb és legrégebbi természetvédelmi hagyományát, a Madarak és fák napját ünnepeljük május 10-én. Ez az alkalom több mint száz éve hívja fel a figyelmet a természeti értékek megóvására, különösen a madarakra és a fákra.

Bécsi vonatok – Sínen a megújulás

Április végén az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) a kényelem és minőség jegyében megkezdte legismertebb nagysebességű vonatainak, a Railjeteknek átfogó modernizálását.

Egyetemistáknak szóló startup programhoz csatlakozott a MÁV-csoport

Szakmai partnerként a MÁV-csoport is csatlakozott az egyetemisták startup programjához, a Hungarian Startup University Programhoz (HSUP)
Hirdetés

Hírek

Bécsi vonatok – Sínen a megújulás

Április végén az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) a kényelem és minőség jegyében megkezdte legismertebb nagysebességű vonatainak, a Railjeteknek átfogó modernizálását.

Egyetemistáknak szóló startup programhoz csatlakozott a MÁV-csoport

Szakmai partnerként a MÁV-csoport is csatlakozott az egyetemisták startup programjához, a Hungarian Startup University Programhoz (HSUP)

Mondjon véleményt az új KRESZ-ről

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) lehetőséget fog adni mindenkinek arra, hogy megismerje az új KRESZ elkészült koncepcióját, véleményt mondjon róla, és javaslataival hozzájáruljon a közúti közlekedési szabályok kialakításához.

Pántya József: október 31-re elkészül az M30-as autópálya

A tervezett határidőre, október 31-re elkészül az M30-as autópálya lezárt részének kijavítása.

Soha nem vettünk még fel annyi személyi kölcsönt, mint márciusban

Nem csökkent a lakosság hiteléhsége: személyi kölcsönből még soha nem fogyott annyi, mint márciusban, a lakáshitelek volumene a három évvel ezelőtti rekord felé közelít.

Várakozáson felüli az OTP Bank nyeresége az első negyedévben

Az OTP Bank az első negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 188,576 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 21 százalékkal alacsonyabbat az előző év azonos időszakánál

Fedezd fel Bécs titkait egy interaktív felfedezőúton!

Bécsben egy új, "WiG City Challenge" néven futó, interaktív városi felfedezőprogram indult, amely egy applikáció segítségével vezeti át a fiatalokat a város különleges helyszínein.

Az Európai Bizottságnak baja van a magyar pénzmosási szabályokkal

A Bizottság az 5. pénzmosási irányelv helyes átültetésére szólítja fel Magyarországot
Hirdetés

Gazdaság

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.