Akik meghallgatták az Euro Finance Week konferencián a német pénzügyminiszter-helyettes felszólalását, azoknak nyilvánvaló, hogy Németországban a brexit egyik következményeként sok pénzügyi intézmény áttelepülését várják. Vagy inkább ebben reménykednek a pénzügyi kormányzat emberei. A Bloomerg jelentése úgy idézi Jörg Kukiest, mint aki úgy vélekedett, hogy Németország több ezer pénzügyi munkahelyet tudna teremteni Frankfurtban a Brexit életbelépését követően.
– Ha a biztosítók, a vagyonkezelők, illetve az egész pénzgazdasági rendszer Németországba teszi át a székhelyét, akkor a bankoktól nem százak, hanem ezrek érkezhetnek Frankfurtba. Ez ez a mi célunk – mondta a hírügynökség tolmácsolásában a német pénzügyi tárca második embere.
Hozzátette, hogy az Angela Merkel vezette koalíciós kormány minél vonzóbb környezetet kíván teremteni a szigetországot elhagyni készülő pénzintézeteknek. Szavai szerint ez azt is jelentheti, hogy könnyebbé teszik számukra olyan beosztottak kirúgását mint például a felső vezetők, akik anyagilag már kockázatot jelentenek nekik.
A Bloomberg munkatársaiként Steven Arons és Nicholas Comfort rámutatnak arra, hogy számos bank megkezdte az előkészületeket arra az esetre, ha elvesztenék a Londonnal folytatott, határokon átnyúló pénzkereskedelmi engedélyüket, amennyiben az Egyesült Királyság nem egész négy hónapon belül ténylegesen elhagyná az Európai Uniót. Elemzők szerint több száz milliárd eurónyi vagyon kerülne ki a szigetországból a kiválás eredményeként.