Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág British American Tobacco. A pécsi üzemben nincs szó elbocsátásról
No menu items!

British American Tobacco. A pécsi üzemben nincs szó elbocsátásról

Nem érinti a Pécsi Dohánygyárat a British American Tobacco (BAT) vállalatcsoport 2300 munkavállaló leépítéséről szóló bejelentése  – közölte a vállalat.

A BAT arról adot ki közleményt, hogy a pécsi üzemekben a szeptember másodikán átadott nikotinpárnagyár bővítése folytatódik.

Hangsúlyozták: a BAT londoni központja által csütörtökön bejelentett változások globálisan értendők, s mivel a vállalatcsoport világszerte jelenleg 55 000 munkavállalót foglalkoztat, az átalakítás a munkaerő alig több mint 4 százalékát érinti.

A változás célja az üzleti tevékenység egyszerűsítése mellett a hatékonyabb, agilisabb és még inkább összpontosított szervezeti működés – tették hozzá.

A BAT még nagyobb hangsúlyt kíván fektetni az új, füstmentes kategóriák – például a dohányhevítéses termékek, a Magyarországon is forgalmazott e-cigaretta család, és a nikotinpárnák – bővítésére, ezzel “vezető szerepet vállalva a dohányipar átalakításában“. Magyarországnak ebben a folyamatban kiemelt szerep jut a pécsi nikotinpárnagyár létrehozásával és fejlesztésével – írták a közleményben.

BAT-Pécs: fejlesztés folyik, nem elbocsájtás

Az értékesítési árbevétele alapján a világ második legnagyobb dohányipari vállalata csütörtökön jelentette be, hogy a jövő év januárjáig 2300 munkavállalóját építi le szerte a világban, az elbocsátandók mintegy 20 százalékát teszik majd ki a különböző szintű vezetők.

Az egyebek között a Lucky Strike, a Dunhill, a Kent és a Rothmans cigarettát gyártó vállalat jelezte, hogy a fogyasztói szokások változásának eredményeként csökkent a kereslet a hagyományos dohánytermékek iránt a fejlett országokban, helyette az elektromos cigarettákat vásárolják. A BAT jobban akar alkalmazkodni az új szokásokhoz, és a takarékoskodás révén felszabaduló tőkét az elektromos cigarettákhoz hasonló új termékek fejlesztésére fordítja.

Augusztus végén két másik nagy globális dohányipari vállalat, a Philip Morris International és az Altria jelentette be, hogy tíz évvel szétválásuk után tárgyalásokat kezdtek az újraegyesülésről, tekintettel a cigaretták eladásának zuhanására.

A British American Tobacco a magyar piacon a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) révén van jelen, amely a pécsi dohánygyár felvásárlásával jött létre 1992-ben.

A BAT PD szeptember 2-án jelentette be, hogy 7,5 milliárd forintos fejlesztésével megvalósította harmadik pécsi üzemét, amelyben a korábbiakhoz képest 100 új munkahely jön létre.

Abban jelenleg egy gyártósor működik, de 2020 végéig további 5 gyártósor telepítését tervezik.

Akkor a sajtót úgy tájékoztatták, a BAT célja, hogy a fejlesztés végére a pécsi gyár lehessen a BAT egyik legnagyobb nikotinpárnagyára a világon. A termékek exportra készülnek, megcélozva az észak-európai, valamint a német, az osztrák, a cseh, illetve a svájci piacokat.

Jövőre a gyár idei termelésének volumenét 3,5-szeresére tervezik növelni.

A BAT PD Kft. két pécsi üzeme, a Pécsi Dohánygyár és a Szivarkagyár 800 alkalmazottal harminc piacot lát el világszerte. Árbevétele a tavalyelőtti 116 milliárd után tavaly meghaladta a 138 milliárd forintot, adózott eredménye a 2017. évi 2,8 milliárd után 2018-ban már az 5 milliárd forintot is meghaladta.

 

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A gazdálkodók szalmát ajánlanak fel az állatmenhelyeknek a hideg időben

Már egy nap alatt is számos felajánlás érkezett, a kamara pedig az igényeket is felmérő állatvédelemért felelős kormánybiztossággal és Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvánnyal közösen koordinálja azt, hogy miként jussanak el a lehető leghamarabb a felajánlások az érintett menhelyekhez.

MNB: tőzsdei befektetést ígért, veszteséges kereskedés lett a vége

A felügyelet már tavaly augusztusban felhívta a nyilvánosság figyelmét a magánszeméllyel szembeni ideiglenes tiltó intézkedésére.

Budapest Airport: újra két futópályával üzemel a budapesti repülőtér

A Budapest Airport éjszaka megemelt létszámmal volt jelen a terminálon, folyamatosan információkkal látta el és segítette a helyszínen lévő utasokat

Rejtett megoldások a bécsi klímastratégiában

A fényszennyezés csökkenése mellett az osztrák főváros levegőminősége 2025-ben ismét elérte, sőt meg is haladta az elmúlt évek kedvező szintjét.
Hirdetés

Hírek

A gazdálkodók szalmát ajánlanak fel az állatmenhelyeknek a hideg időben

Már egy nap alatt is számos felajánlás érkezett, a kamara pedig az igényeket is felmérő állatvédelemért felelős kormánybiztossággal és Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvánnyal közösen koordinálja azt, hogy miként jussanak el a lehető leghamarabb a felajánlások az érintett menhelyekhez.

MNB: tőzsdei befektetést ígért, veszteséges kereskedés lett a vége

A felügyelet már tavaly augusztusban felhívta a nyilvánosság figyelmét a magánszeméllyel szembeni ideiglenes tiltó intézkedésére.

Budapest Airport: újra két futópályával üzemel a budapesti repülőtér

A Budapest Airport éjszaka megemelt létszámmal volt jelen a terminálon, folyamatosan információkkal látta el és segítette a helyszínen lévő utasokat

Rejtett megoldások a bécsi klímastratégiában

A fényszennyezés csökkenése mellett az osztrák főváros levegőminősége 2025-ben ismét elérte, sőt meg is haladta az elmúlt évek kedvező szintjét.

Az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól

Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 0,3 százalékkal emelkedtek, az exportértékesítési árak 0,5 százalékkal mérséklődtek, így az ipari termelői árak összességében 0,3 százalékkal alacsonyabbak voltak.

Az MVM senkinél nem kapcsolja ki az áram- és gázszolgáltatást – meghosszabbították a kikapcsolási moratóriumot

Az Energiaügyi Minisztérium (EM) felkérésére az MVM ebben a hónapban sehol nem kapcsolja ki a lakosági áram- és gázszolgáltatást

KSH: tavaly novemberben a foglalkoztatottak száma 4 millió 637 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt

A hazai elsődleges munkaerőpiacon 4 millió 474 ezren dolgoztak, ami 43 ezerrel elmaradt az előző év azonos időszakában mért szinttől. A közfoglalkoztatottak létszáma 75 ezer, a külföldön dolgozóké pedig 106 ezer volt.

Felvonulnak, telet űznek Panyolán

Maskarás helybéliek és távolabbról érkező látogatók együtt járják be az öt utcás kis falut.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás