Kezdőlap Címkék Moderna

Moderna

A Moderna, már az influenza, Omicron kombinációt favorizálja

A Moderna közölte, hogy a következő generációs COVID-19 vakcinajelöltje egy késői stádiumú vizsgálatban nem bizonyult gyengébb hatásúnak a már engedélyezett oltáshoz képest.   A kísérleti vakcinát,...

EG.5: már támad az új Covid-variáns

Miközben sokan hajlamosak voltak abba az illúzióba ringatni magukat, hogy a covid a múlté, a szakemberek folyamatosan figyelmeztettek arra, hogy a vírus nem tűnt teljesen el, amit az is mutat, hogy hazánkban is rendre akadnak Covid-fertőzöttek. De ami még enné is rosszabb, a közelmúltban megjelent a covid legújabb mutációja az EG.5, vagyis az Eris.

Majomhimlő elleni védőoltást tesztel a Moderna

A Moderna preklinikai vizsgálatokban teszteli a majomhimlő elleni potenciális vakcinákat, mivel a betegség egyre terjed az Egyesült Államokban és Európában.

Drágább lesz a Pfizer és a Moderna vakcinája

A Pfizer és a Moderna emeli koronavírus elleni vakcinája árát az Európai Unióban. A drágább szérum indoka, hogy a gyártóknak hozzá kellett igazítaniuk a...

Magyar oltási igazolvány – szlovák bejelentés

Szlovákia elismerni a magyar oltási igazolványokat, illetve elfogadja a koronavírus elleni orosz és kínai oltóanyaggal végzett oltásokat is - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség, Martin Klus szlovák külügyi államtitkár bejelentésére hivatkozva.

Merkely: a Sinopharm-vakcina a legszélesebb védettséget biztosítja

A Sinopharm-vakcinák beadását követően kialakuló ellenanyagszint mértéke akár a több százszorosa is lehet annak, mint amit egy átfertőzöttséggel megszerezhetünk, ezért a híresztelésekkel ellentétben jelenleg nincs szükség a kínai oltóanyag harmadik dózisának felvételére - hangsúlyozta a Semmelweis Egyetem rektora.

Koronavírus – Újabb vakcinát hagyott jóvá a WHO

Az Egészségügyi Világszervezet ezúttal a Moderna amerikai gyógyszergyártó által kifejlesztett koronavírus elleni vakcina vészhelyzeti alkalmazását hagyta jóvá - tudatta közleményében a szervezet.

Koronavírus – Pfizer: harmadik oltásra is szükség lehet

A Pfizer koronavírus elleni vakcináját beadatóknak valószínűleg egy harmadik adagra is szükségük lesz az elsőt követő 6-12 hónapon belül a védettség fenntartása érdekében - közölte a vállalat elnök-vezérigazgatója a CNBC-nek nyilatkozva.

Koronavírus – Vakcinák versenye. Tisztul a kép…

Az oltásra váróknak nem érdemes beszállniuk a vakcinák közötti csatározásba, mert mindegyik oltóanyag hatékony, és jobb oltakozni, mint a megbetegedés veszélyeinek kitenni magunkat. A vakcinák versenyében tisztul a kép... Lapunknak a Magyar Mikrobiológiai Társaság vezetőségi tagja nyilatkozott a vakcinák tulajdonságairól.

COVID-vakcina: Szabadalom blokkolja a gyártást?

A védőoltás körüli szabadalmi vitában a nyolcadik egyeztetés után sincs megállapodás a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) tagjai között. 100 ország a szabadalmi védettség ellenére engedélyezni akarja, hogy bárki gyárthassa a szérumot. Civil szervezetek sokasága a vakcina igazságosabb elosztását követeli.

AstraZeneca vakcina – Romániában felső korhatár nélkül

Romániában eltörölték az eddigi 55 éves korhatárt, és a továbbiakban valamennyi, 18. életévét betöltött felnőtt megkaphatja a koronavírus elleni AstraZeneca vakcinát - közölte az oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).

Koronavírus – Vakcina napló. Honnan érkezett és kik kapják meg az oltást?

Táblázaton a megrendelt és eloltott vakcinák. A kedden érkezett Pfizer-vakcinák után hamarosan megérkezik az újabb szállítmány az orosz Szputnyik oltóanyagból. A következő kínai vakcinaszállítmány március közepén várható - tudatta kormányzat hivatalos portálja.

EU-Pfizer megállapodás: Az első negyedévben 75 millió további dózis érkezik

Az Pfizer-BioNTech amerikai-német cég bejelentése szerin újabb 200 millió dózis koronavírus elleni oltás szállításáról kötöttek megállapodást az Unióval. Brüsszel az elsőnegyedévben 75 millió leszállítására számít, miközben a Modernával is újabb szállítmányokról tárgyalt.

Izrael: már ötmillió beoltott állampolgár. Tovább marad a szigor

A kilencmilliós Izraelben ötmillióan már be vannak oltva. A rizikócsoportok tagjai nagyrészt védettek. A Netanjahu kormány váratlanul ismét szigorú korlátozásokat vezetett be, és lezárta a nemzetközi reptereket is.

Koronavírus – Merkely a vakcinákról: Magyar előny az öt engedélyezett vakcina jelenléte

A Semmelweis Egyetemen az orvosok 99,9 százalékát beoltották, a szakdolgozók esetében ez az arány 87 százalékos.  Nő a bizalom a koronavírus elleni oltásban - mondta a Semmelweis Egyetem rektora.

AstraZeneca-vakcina: Az európai engedélyezés és a német tiltás kapujában

A 65 év felettieknél a vakcina hatékonysága nem igazolt – hangzik a német szakhatóság véleménye. Az AstraZeneca cáfolja ezt. Az EU szakhatósága a napokban általános jelleggel engedélyezheti a készítményt. 

COVID-vakcinák: Sok kérdés, kevés válasz – a Pfizer-BioNTech, a Moderna és a többiek

A világ több gyógyszergyártója fejlesztett ki oltást a COVID ellen. Az USA-tól, Nagy-Britannián és Oroszországon át Kínáig mindenütt folynak engedélyeztetési eljárások. A Pfeizer-BioNTech, a Moderna és az AstraZeneca – a három gyártó, amelyekkel az EU és a tagállamok kooperálnak. Több országban - nem is elenyésző számban - oltásellenes csoportok alakultak ki. Áttekintés az oltásokról, a magyar megítélésről. 

Friss

Tajvan szerint indokolatlanok az amerikai vámok

A tajvani kormány csütörtökön kiadott közleményében észszerűtlennek nevezte az Egyesült Államok által Tajvan termékeire kivetett 32 százalékos vámot

Kína és az EU újrakezdi az ármegállapodási tárgyalásokat az elektromos járművek ügyében

Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniának nem érdeke a kereskedelmi háború

Trump bejelentése után a Brit Iparszövetség (CBI) állásfoglalásban szólította fel a brit kormányt a vámjellegű ellenlépések elkerülésére.

Az olasz kormányfő szerint el kell kerülni a kereskedelmi háborút

Az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti vámháború egyik félnek sem érdeke, megállapodásra kell jutni a kereskedelmi háború elkerülésével

Hírek

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gazdaság

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.