A kereskedelmi szálláshelyek 11,3 százalékkal több, összesen 15,233 millió vendégéjszakát regisztráltak tavaly. A belföldi vendégek 5,9, a külföldiek 25,4 százalékkal több (10,501, illetve 4,731 millió) vendégéjszakát töltöttek el - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Tavaly novemberben az összes vendégéjszaka csaknem négyszeresére nőtt, 292,1 százalékkal haladta meg a 2020. novemberit, de 39,4 százalékkal kevesebb volt a két évvel korábbinál - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A belföldi vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma szeptemberben 19 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva, és 3,7 százalékkal meghaladta a 2019 szeptemberi értéket is - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A szálláshelyek forgalma júliusban 9,6 százalékkal nőtt a múlt év azonos hónapjához viszonyítva. Ugyanakkor a vendégéjszakák száma 36,1 százalékkal kevesebb volt a járvány kitörése előtti év, 2019 júliusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma több mint másfélszeresére nőtt júniusban 2020 júniusához képest, de 57 százalékkal csökkent 2019 azonos hónapjához mérten - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A járványügyi intézkedések könnyítése hatására a belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma májusban háromszorosára nőtt 2020 azonos hónapjához viszonyítva, de 56 százalékkal elmaradt 2019 májusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Márciusban a belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 66,2 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest, a külföldi vendégéjszakák száma 73,9 százalékkal csökkent - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Februárban a járványvédelmi intézkedések hatására a belföldi vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma 85,7 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest. A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 93,5 százalékkal csökkent. Az összes vendégéjszaka 89,7 százalékkal volt kevesebb a tavaly februárinál - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A beutazási korlátozások és a járványvédelmi intézkedések hatására januárban 89,8 százalékkal csökkent a kereskedelmi szálláshelyeken töltött vendégéjszakák száma az egy évvel korábbihoz viszonyítva - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Augusztusban a koronavírus-járvány hatására a szálláshelyek forgalma együttesen 33,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Júliusban a szálláshelyeken a belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 18,1 százalékkal, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakáké 74,9 százalékkal csökkent a koronavírus-járvány hatására - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Márciusban a húsvéthatás határozta meg az idegenforgalmi statisztikát, a külföldi és belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma is csökkent a tavalyi harmadik havihoz képest, mivel a húsvét tavaly márciusra, idén viszont áprilisra esett. A szezonális és naptárhatás figyelembevételével azonban mindkét adat nőtt.
Januárban a külföldi vendégek 1,2, a belföldi vendégek 0,1 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek el a kereskedelmi szálláshelyeken, mint egy évvel korábban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Az Európai Unió szálláshelyein turisztikai céllal töltött vendégéjszakák száma az előző év adataihoz képest 2,2 százalékkal növekedett 2018-ban, s így elérte a 3,1 milliárdot. A legnagyobb növekedést Lettországban, Litvániában és Máltán regisztrálták. Magyarországon a növekedés 3,8 százalékos volt.
A legnagyobb növekedést az Ukrajnából ide látogatók vendégéjszakáinak száma mutatta, az Ázsiából érkezettek 158 ezerrel több, 1,620 millió éjszakára szálltak meg, ami 10,8 százalékos növekedés, az amerikai kontinensről 10,5 százalékkal - 109 ezerrel - több, 1,150 millió éjszakát töltöttek el - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A vendégéjszakák száma összesen 3,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek