A kormány számára a magyar családok támogatása az első, ennek érdekében Európa legbőkezűbb családtámogatási rendszerét hozta létre, amelyet 2025-ben és 2026-ban is tovább bővít. Az eddigi családpolitikai intézkedéseknek köszönhetően 200 ezerrel több magyar gyermek született ahhoz képest, mintha a 2010 előtti negatív trendek folytatódtak volna – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel pénteken.
Valótlanok azok az állítások, miszerint Magyarország 2022-ben mindössze az uniós átlag harmadát költötte családtámogatási juttatásokra-közölték.
Az Eurostat módszertana korlátozott, nem számolja bele a családtámogatásokba a családi adókedvezményt vagy az szja-mentességet, de nem veszi figyelembe az otthonteremtés széleskörű támogatását, az ingyenesen biztosított tankönyveket, vagy éppen a Babaváró hitelt sem.
A kizárólag az Eurostat adatai alapján levont következtetések ebből fakadóan hiányosak és tévesek. A sajtóban megjelent állításokkal szemben Magyarország 2022-ben a GDP mintegy 5 százalékát fordította a családok támogatására-írták.
A kormány itt nem állt meg, az azóta eltelt időszakban tovább bővítette a családokat támogató intézkedések körét: júliustól adómentes lett a csed, a gyed és az örökbefogadói díj, 50 százalékkal emelkedett a gyermekek után járó adókedvezmény-közölte az MTI.
Októbertől indul a háromgyermekes anyák, januártól pedig a 30 év alatti anyák és a 40 év alatti kétgyermekes anyák adómentessége, és tovább emelkedik a gyermekek után járó adókedvezmény összege – írta az NGM.