Jelentős az érdeklődés a KKV Technológia Plusz Hitelprogramon belül elindított, keddtől elérhető kamatmentes forgóeszközhitelre, az első nap 5 milliárd forint értékben nyújtottak be igényt a hazai mikro- és kisvállalkozások – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán.
Szabados Richárd kifejtette: a KKV Technológia Plusz Hitelprogram teljes, 155 milliárd forintos keretösszegéből 70 milliárd forintot forgóeszközhitelre csoportosították át a vállalkozások visszajelzése alapján, a fennmaradó 85 milliárd forint pedig beruházási célra vehető igénybe-közölte az MTI.
A kamatmentes forgóeszközhitel összege minimum 1 millió, maximum 20 millió forint lehet, és legalább 7, legfeljebb 72 hónapos futamidővel vehető igénybe, amit a vállalatok a napi működési kiadásaikra – rezsi-, bérköltség vagy készletfinanszírozás – használhatják fel – ismertette.
Az EU társfinanszírozásában megvalósuló hitelprogramban legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező, Budapesten kívül működő, 50 fő alatti cégek vehetnek részt. A kormány elsősorban a feldolgozóipari cégek jelentkezésére számít. A keretösszeg 65 százalékát a négy legkevésbé fejlett régióban – Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország -, valamint a hátrányos helyzetű településeken működő vállalkozások számára különítették el – jegyezte meg.
A hitelt az év végéig igényelhetik a cégek az MFB Pontokon keresztül, a folyósítást követően a teljes összeg elszámolására 12 hónap áll rendelkezésre.
Szabados Richárd a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! adásában elmondta: a gazdasági növekedés beindításához szükséges a beruházási aktivitás növelése, de a napi működésben is támogatni kell a cégeket, a kamatmentes forgóeszközhitel pedig a vállalatok finanszírozásában nyújt kedvező áthidaló megoldást.
A KKV Technológia Plusz Hitelprogram része a Demján Sándor Programnak, amely mintegy 1400 milliárd forintot mozgat meg a magyar gazdaságban. A kormány várakozása szerint a támogatási program a vállalkozások saját forrásaival kiegészülve 1 százaléknyi bruttó hozzáadott érték növekedéssel járhat – fogalmazott Szabados Richárd.