Kezdőlap Cégvilág Ötven százalékot ugrott az OTP nyeresége
No menu items!

Ötven százalékot ugrott az OTP nyeresége

Az OTP csoport harmadik negyedévi nyereségének több mint 50 százalékos emelkedését nagymértékben segítette a Magyarországon, illetve a leánybankok országaiban tapasztalható kedvező gazdasági környezet – mondta Bencsik László, az OTP vezérigazgató-helyettese a pénzintézet sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az OTP a harmadik negyedévben 131,6 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredményt ért el, ami 53 százalékkal haladta meg a tavalyi azonos időszak, és 25 százalékkal az idei második negyedév nyereségét. A nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült jelentés szerint az első kilenc hónapban a bankcsoport majdnem 310 milliárd forint adózott eredményt ért el, 29 százalékkal magasabbat, mint a tavalyi hasonló időszakban.

Bencsik László

Bencsik László elmondta: az OTP elemzői szerint idén is számottevő növekedés várható azokban az országokban, ahol a csoport tevékenykedik, a bank elemzői 2019-ben Magyarországon éves átlagban 4,8 százalékos gazdasági bővülést várnak.

Az OTP vezérigazgató-helyettese közölte: az anyabanknál igen sikeres a babaváróhitel, az idei harmadik negyedév végére az OTP szerződéses állománya 124 milliárd forintot ért el, amivel 45 százalékos a bank piaci részesedése.

Az idei harmadik negyedévi nyereséghez egy egyszeri, 21,4 milliárd forintos tétel is hozzájárult, mivel az OTP az elmúlt időszakban a térségben több bankot is megvásárolt. A megvett bankok esetében a saját tőke és a vételár közötti különbözetet elszámolták, a korrekciós tételek nagy része ennek tudható be – fűzte hozzá.

Az OTP -t a gazdaság röpítette

A vezérigazgató-helyettes jelezte: a leánybankok közül az idei első háromnegyed évben az “ukrán OTP” nyeresége éves összevetésben 40 százalékkal, az orosz leánybanké 17 százalékkal emelkedett, ebben az is tükröződik, hogy a hrivnya és a rubel is erősödött a forinttal szemben.

Kitért arra: az OTP bankcsoport nyereségének növekedéséhez a magyarországi anyabank 4 százalékkal járult hozzá, a leánybankok játszották a döntő szerepet, különösen a bolgár, ukrán, horvát és a szerb pénzintézet teljesítménye volt figyelemre méltó.

Jelezte: az OTP negyedik negyedévi teljesítményében egy már akvirált, nagyobb szerb bank eredménye is szerepel majd, emellett idén véget érhet a már megvett szlovén bank tranzakciója.

Bencsik László kitért arra: idehaza a fogyasztási hitelek 43 százalékkal bővültek, a jelentős növekedést elsősorban a babaváró hitel iránti érdeklődés idézte elő.

Közölte: Magyaroszágon a vállalati hiteleknél a növekedés üteme 4 százalékot ért el az idei harmadik negyedévben. Az anyabank betétállománya is emelkedett, a lakossági betétek 2 százalékos bővülése annak ellenére következett be, hogy időközben megjelent a piacon a nagyon kedvező kamatozású a magyar állampapír plusz (MÁP Plusz) is.

Bencsik László kiemelte: az OTP a hazai jelzáloghitel piacon 30,3 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik a szerződéses összegek alapján, az OTP-n keresztül folyósított, vissza nem térítendő csok támogatás az idei harmadik negyedév végén 156 milliárd forintra tehető.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

EM: beérkeztek az első igénylések a közvilágítási pályázatra

Beérkeztek az első igénylések a közvilágítási pályázatra, a hétfőn megnyitott programban a kormány 18 milliárd forinttal támogatja a vidéki kistelepülések fejlesztéseit

A jegybank felfüggesztette a Pensum Group Nyrt. részvényeinek tőzsdei kereskedését

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) péntektől felfüggesztette a Pensum Group Nyrt. részvények tőzsdei kereskedését, mivel a kibocsátó volt könyvvizsgálója visszavonta a társaság 2022. évi éves beszámolójára vonatkozó auditori jelentését

Kilencszáz általános iskolás érkezik az összmagyar anyanyelvi táborba

A Rákóczi Táborba 900 általános iskolás érkezik a Kárpát-medencéből és világ számos magyar diaszpóraközösségéből vasárnap; a diákok július 20-25. között vesznek részt az idei nyár második anyanyelvi táborában -

Krőzus aranya csak a kezdet – új világörökségi helyszín Törökországban

Ősi városfalak, legendákkal teli dombok, aranyban gazdag folyópart – ez Lüdia, Kroiszosz (Krőzus) és Midász király ókori földje, Törökország legújabb, 22. világörökségi helyszíne,
Hirdetés

Hírek

EM: beérkeztek az első igénylések a közvilágítási pályázatra

Beérkeztek az első igénylések a közvilágítási pályázatra, a hétfőn megnyitott programban a kormány 18 milliárd forinttal támogatja a vidéki kistelepülések fejlesztéseit

Változó hitelcélok: ezért keresik legtöbben a személyi kölcsönöket

Komoly átrendeződés történt a személyi kölcsönöknél, júniusban autóvásárláshoz kerestek legtöbben szabad felhasználású kölcsönt

A strandokra is beköltözik a mozi

Road Movie 2025 címmel hét külső budapesti kerületben rendeznek ingyenes kertmozi vetítéseket, méghozzá olyan különleges helyszíneken, ahol korábban még sosem volt kültéri filmvetítés.

Vízpótlás a Tarpai-erdőben

A klímaváltozáshoz való alkalmazkodás komoly kihívás elé állítja az erdészeket is. Ennek egyik alappillére a lecsökkent talajvízszint pótlása. 

Befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Nem maradt döntésre váró támogatási kérelem a családokat a modern napelemes rendszerek telepítésében támogató kiíráson, befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Devizahiteles döntés: az MBH Bank is állást foglalt

Az alábbiakban küldjük az MBH Bank állásfoglalását

Már 5 milliárd forint értékben igényeltek kamatmentes forgóeszközhitelt a vállalkozások

Jelentős az érdeklődés a KKV Technológia Plusz Hitelprogramon belül elindított, keddtől elérhető kamatmentes forgóeszközhitelre, az első nap 5 milliárd forint értékben nyújtottak be igényt a hazai mikro- és kisvállalkozások.

Nagy siker a magyar-amerikai gazdasági együttműködés

A jelenlegi, igen kedvezőtlen nemzetközi környezet ellenére is óriási siker a magyar-amerikai gazdasági és beruházási együttműködés, amelyet az is nagyban segít, hogy új aranykor köszöntött be a két ország kapcsolataiban.
Hirdetés

Gazdaság

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.